SkyscraperCity banner
1 - 20 of 48 Posts

·
Registered
13 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam!

Jeśli ktoś ma możliwość udostępnić stare zdjęcia (takie do 1989 roku)
Pogodna, to bardzo proszę o przesłanie ich na mój adres e-mail:
[email protected] Fotki zostaną umieszczone oczywiście z dopiskiem od kogo pochodzą.

Z góry dziękuję za ewentualne fotki i jednocześnie zapraszam na stronę
poświęconą zdjęciom Pogodna - www.pogodno.szczecin.pl
Na stronie tej można znaleźć wiele zdjęć dotyczących tej dzielnicy oraz miejsc znajdującyh się w pobliżu.

Pozdrawiam

Skrzyżowanie Siemiradzkiego z Ostrawicką i Ujejskiego

Plac Jakuba Wujka

Magnolia przy Curie Skłodowskiej

Plac Cypriana Kamila Norwida

Zdjęcie starego Pogodna - dla porównania poniżej aktualna fota tego miejsca

A więcej zdjęć dostępne na stronce... Natomiast w miarę upływu czasu (tj. kiedy wykonam kolejne fotki) postaram się umieścić zdjęcia architektury Pogodna.

·
...
12,159 Posts
Waldi hm
Bedzie trudno bo na tym forum jest mało ludzi ze Szczecina ;)
Ale fajnie że założyłeś temat o Pogodnie bo to piękna i wyjątkowa dzielnica
tylko niem czy bedzie się wiekszości chciało wchodzić na twoją stronke, może wrzuć pare zdjęć tutaj ;)

·
...
12,159 Posts
hm mam nadzieje że się Waldi77 nie obrazi ( :) )
Bo pewnie niektórzy nie wiedzą co to jest Pogodno

"POGODNO - jedna z najładniejszych dzielnic w Polsce, nie mówiąc już o Szczecinie. Charakteryzuje się dużą ilością zieleni oraz willową (w większości poniemiecką ) zabudową. Grunty na tej dzielnicy należą do najdroższych w Szczecinie, co jest chyba najlepszym świadectwem jej popularności. Obecnie na Pogodnie mieszka ponad 25000 mieszkańców i pod tym względem jest to największa dzielnica (osiedle) Grodu Gryfa"

ps. czekamy na fotorelacje :eek:kay:

·
...
12,159 Posts
blue_warsaw czy ty chociaż byłeś na Pogodnie? albo w Szczecinie?
Na podstawie paru zdjęć oceniasz jej wygląd? łał zdolny jesteś...
tak to jest jedna z najładniejszych dzielnic w Polsce.
Zaprojektowana od początku jeszcze przed II wojną światową, a zaprojektowano wszystko: ulice, domy, parki. Dbano od początku o to żeby była to dzielnica-ogród pełna willi, pałacyków etc.

Fakt zdjęcia nie pokazują do końca uroku Pogodna, ale z takimi komentarzami mógłbyś sie wstrzymać :sleepy:

·
Registered
1,357 Posts
Raine said:
blue_warsaw czy ty chociaż byłeś na Pogodnie? albo w Szczecinie?
Na podstawie paru zdjęć oceniasz jej wygląd? łał zdolny jesteś...
tak to jest jedna z najładniejszych dzielnic w Polsce.
Zaprojektowana od początku jeszcze przed II wojną światową, a zaprojektowano wszystko: ulice, domy, parki. Dbano od początku o to żeby była to dzielnica-ogród pełna willi, pałacyków etc.

Fakt zdjęcia nie pokazują do końca uroku Pogodna, ale z takimi komentarzami mógłbyś sie wstrzymać :sleepy:
a bylem, bylem :)

no rzeczywiscie, ze zaprojektowano parki i ulice to tak. to nie jest JEDNA z najladniejszych dzielnic, tylko NAJLADNIEJSZA dzielnica w Polsce bez dwoch zdan. sa jeszcze jakies wolne miejsca zeby sie tam przeniesc?

·
Administrator
37,067 Posts

·
...
12,159 Posts
blue_warsaw said:
a bylem, bylem :)

no rzeczywiscie, ze zaprojektowano parki i ulice to tak. to nie jest JEDNA z najladniejszych dzielnic, tylko NAJLADNIEJSZA dzielnica w Polsce bez dwoch zdan. sa jeszcze jakies wolne miejsca zeby sie tam przeniesc?
o kurde no to popełniłem wielki nietakt, hehe ;)

proszę o wybaczenie :cheers:

·
Registered
13 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
Kolejne fotki

Witam

Prezentuję kolejne zdjęcia Pogodna - mam nadzieję, że są trochę lepsze od poprzednich.
Przy okazji chcę dodać, iż na mojej stronce pojawiły się już zdjęcia 50 ulic Pogodna, są też nowe fotografie starej dzielnicy.
Serdecznie zapraszam na www.pogodno.szczecin.pl

Jedna z najmniejszych uliczek - Bajana

Domek na Bałuckiego

Zupełna odmienność - blok na oś. Somosierry

Jedna z ulic potocznie zwanego "Trójkąta Bermudzkiego" - Janickiego

Willa na Kochanowskiego

Styl góralski na Michałowskiego

I współczesna chatka na Szenwalda

Dużo więcej ulic i zdjęć na wspomnianej wcześniej stronie - www.pogodno.szczecin.pl

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts
Raine said:
^łał nie widziałem że takie coś jest :runaway:
W tamtej okolicy jest calkiem sporo przykladow modernistycznej zabudowy mieszkaniowej z lat 20tych i 30tych - moim zdaniem calkiem dobrej. Galeriowce z tej fotki zawsze mnie intrygowaly - bardzo chcialbym je zobaczyc po remoncie.

1 - 20 of 48 Posts