SkyscraperCity banner

1301 - 1320 of 1337 Posts

·
Registered
3,510 Posts
Wczesniej bylem sceptyczny wobec tej inwestycji ale wobec aktualnej sytuacji gospodarczej i dalszych perspektyw, uwazam ze nalezy ja na nowo przemyslec. Wg mnie nalezaloby zakonczyc tylko obecny etap, zaplacic wykonawcom i zostawic to na lepsze czasy.

Caly ten projekt jest monstrualnie drogi, realizowany za cene ze szczytu koniunktury i na dokladke bez perspektyw na to, ze bedzie sie w stanie sam finansowac. Po ukonczeniu bedzie to powazne obciazenie dla i tak skurczonego budzetu miasta.

Teraz, poki nie poszlo to za daleko, jest najlepszy moment zeby to przerwac, nawet placac kary umowne.

·
Registered
95 Posts
Wczesniej bylem sceptyczny wobec tej inwestycji ale wobec aktualnej sytuacji gospodarczej i dalszych perspektyw, uwazam ze nalezy ja na nowo przemyslec. Wg mnie nalezaloby zakonczyc tylko obecny etap, zaplacic wykonawcom i zostawic to na lepsze czasy.

Caly ten projekt jest monstrualnie drogi, realizowany za cene ze szczytu koniunktury i na dokladke bez perspektyw na to, ze bedzie sie w stanie sam finansowac. Po ukonczeniu bedzie to powazne obciazenie dla i tak skurczonego budzetu miasta.

Teraz, poki nie poszlo to za daleko, jest najlepszy moment zeby to przerwac, nawet placac kary umowne.
Wrocławski Aquapark pokazuje, że takie obiekty mogą być rentowne. Choć oczywiście wymaga to rozsądnego zarządzania. Wierzę, że jeśli nasza Fabryka Wody byłaby dobrze prowadzona i przyciągała także klientów z Niemiec, to mogłaby się finansować sama. Byleby nie powtórzyć zarządzania jak w przypadku hali przy Szafera...

·
Registered
95 Posts
Co masz na myśli ?
Z jednej strony niedogadanie się z Chemikiem Police - praktycznie jedynym klubem, który zapełniał widownię hali, a z drugiej stawianie wygórowanych wymagań mniejszym lokalnym klubom - w efekcie główna hala praktycznie nie pełni funkcji sportowej, nieujawnienie szczegółów umowy ze sponsorem tytularnym i stosunkowo niewielka liczba wydarzeń organizowanych w hali. Słowianin wyłączony, namiot opery przejęty przez Teatr, sprzedanie hal MTS, a targi i koncerty odbywają się w dawnej Kids Arenie czy Przecławiu.

·
Registered
224 Posts

Ta inwestycja to od poczatku byl strzal w stope jesli chodzi o finanse miasta, ale nie wiem czy przerywanie inwestycji w tym momencie to bylaby rozsadna decyzja.
Po pierwsze koszt zastopowania tego to pewnie jakies 100mln (50 mln na kary i 50 mln na obecny etap prac). Nie mowiac juz o tym, ze nie wyobrazam sobie polityka ktory mowi, ze wydal 100mln na dziure w ziemi.
Po drugie nawet jak by probowac to skonczyc przy lepszych czasach to watpie by sie to udalo za 250mln.
Do tego dochodzi formula finansowania tego projektu. Budzet miasta tak na prawde zacznie to odczuwac jeszcze nie teraz ale za rok czy dwa kiedy na dobre zacznie splacac zadluzenie spolki, a wtedy prawdopodobnie dojdzie juz do poprawy koniuktury na rynku.

·
3. pokolenie Szczecinian
3,731 Posts
Zanim otworzą, to minie szok perturbacyjny coronaświrusa. Co nie zmienia faktu, że nadal uważam ten obiekt za zbędny. Lepszy IMHO projekt 2 kolejnych Arkonek i spasione plaże miejskie, które mądrze zagospodarowane służą cały rok (kąpielisko, lodowisko, park, pikniki)

·
Registered
3,814 Posts
^^ W VI ich ilość na miasto jest praktycznie ograniczona (zajmują pola na mapie) i większość ma sens tylko w określonych warunkach oraz gdy inwestycja jest opłacalna uwzględniając alternatywy. Tym akurat wprowadzono nieco realizmu, swoją drogą prezydent powinien trochę pograć ;)

·
Registered
2,105 Posts
Tak właśnie patrze na ostatnio realizowane inwestycje w Szczecinie i nasunęła mi się myśl że teraz już nie będzie na co czekać/narzekać. Ikea, stadion, aquapark, wszystkie przymioty dużego miasta (według niektorych) będą zrealizowane, pora umierać. (No moze jeszcze ogród botaniczny, zoo i sedina zostanie na liście :D)

·
Registered
3,814 Posts
Tak właśnie patrze na ostatnio realizowane inwestycje w Szczecinie i nasunęła mi się myśl że teraz już nie będzie na co czekać/narzekać. Ikea, stadion, aquapark, wszystkie przymioty dużego miasta (według niektorych) będą zrealizowane, pora umierać. (No moze jeszcze ogród botaniczny, zoo i sedina zostanie na liście :D)
Osobiście, to te inwestycje mają dla mnie marginalne znaczenie i jakoś specjalnie na nie nie czekałem. Choć oczywiście dobrze, że te obiekty powstaną będą. Nie licząc Sediny, bo to faktycznie wyjątkowy obiekt i symbol miasta, to ogród botaniczny, a już tym bardziej zoo, też nie są mi do szczęścia potrzebne.

·
Registered
337 Posts
Zoo akurat nie byłoby złe, tysiące ludzi z regionu jeździ do Berlina czy innych niemieckich miast. Tyle, że w Polsce główne obiekty tego typu to przedwojenne jeszcze są albo zakładane zaraz po wojnie. Jedynie Nowe Zoo Poznań, to rok 1974 ;)

Aquapark jest mi zupełnie obojętny, nie będę z niego korzystał. Ale pewnie tysiące innych ludzi będzie, może przyczyni się do jakiegoś ruchu turystycznego (wycieczki szkolne czy coś) no i zawsze lepiej, jak młodzież zimą będzie aktywnie spędzać czas w takich basenach, chociaż raz w tygodniu, a nie tylko te galerie i fast foody ;)

1301 - 1320 of 1337 Posts