SkyscraperCity banner

13821 - 13840 of 13840 Posts

·
Registered
3,781 Posts
Taka historia:
Przedsiębiorcy z Podzamcza w desperacji. W dniu, w którym po dwóch miesiącach lockdownu, mogli otworzyć ogródki przed lokalami, w okolicy Rynku Nowego rozpoczął się poważny remont. Szczecińska Energetyka Cieplna ma tam budować rurociąg. Oznacza to miesiąc utrudnień, które uniemożliwiają prowadzenie ogródków i mocno utrudniają dostęp do lokali. Restauratorzy nie ukrywają, że ciężko będzie im przetrwać kolejny miesiąc bez możliwości zarabiania. – Przy 20 tysiącach złotych przestałam liczyć straty. Były takie dni, gdzie miałam zero w kasie. Teraz nie będzie lepiej – mówi właścicielka restauracji Non Solo Pizza Pasta.
Całość: Miały być ogródki, a będą wykopy. Restauratorzy z Podzamcza będą funkcjonować na placu budowy. „Wbito nam nóż w plecy”

Zgadzam się, że arogancja i niepoważne traktowanie przedsiębiorców ze strony ZDiTM są rażące. Z drugiej jednak strony, patrząc na zdjęcia, to teraz ta okolica i tak wygląda lepiej niż na co dzień.

Przy okazji mamy szansę potwierdzić, dlaczego na Podzamczu brakuje miejsc do parkowania dla odwiedzających i klientów:
Poproszono mnie, żebym przestawiła samochód, bo przeszkadza w rozstawieniu barierek – mówi Elena Trotsan, właścicielka restauracji

·
Registered
3,606 Posts
^^pytanie na ile wcześniej była planowana i czy była jakakolwiek szansa "wykorzystania" lockdownu. Tak się tylko zastanawiam bo wyobrażam sobie nerwy restauratorów.

·
Registered
3,781 Posts
^^ Chyba właśnie o to chodzi, że za dużo jest właśnie zbiegów okoliczności, a za mało elastyczności, współpracy i reakcji na okoliczności. Do spisku potrzebne jest planowanie i koordynacja jednostek. Restauratorzy mówią, że nie zostali powiadomieni, nawet gdy łazili do urzędu i składali papiery na pozwolenie na ogródki, co do których było prawdopodobne, że nie będzie dało się wystawić. O ile niektórych uważam za niezłych januszy biznesu, to urzędnicy nie są lepsi. Tak to miasto toczy się w nieznanym nikomu kierunku.

·
Registered
3,606 Posts
...nie chodziło mi o szukanie spisku tylko zastanawiałem się czy nie dało się np. przyspieszyć inwestycji (skoro planowana była nie od wczoraj), bo lockout jednak trochę trwał.

·
Registered
14,741 Posts
Nie wiem, czy był ktoś w środku Tesco przy Milczańskiej ostatnio, ale jest spory areał sklepu wydzielony od reszty i niezagospodarowany.

·
Registered
1,704 Posts
Przecież to nawet nie kwestia lockdownu ale zwykłego myślenia, przecież wiadomo, że gdzieś mniej więcej od maja zaczyna się sezon ogródkowy bo jest wystarczająco ciepło by siedzieć na zewnątrz, nie można było przeprowadzić prac w marcu/kwietniu?

·
Registered
14,741 Posts
Zawartość (niepełna) Retail Mieszka Park (w radio lokalnym mówią w reklamach Park Handlowy Mieszka i bardzo mi się to podobało)

Trochę aut na parkingu było (+/- 60% miejsc) więc ludzie chodzą i kupują. W Rossmannie na pewno nieco inny asortyment niż po sąsiedzku w Molo.

·
Registered
1,629 Posts
Na Wyzwolenia powstaje nowa restauracja sushi (chociaż po nazwie liczyłem na jakiś specjalistyczny sklep):

·
Registered
4 Posts
Wojska Polskiego. To nowe? Bo tak dawno na mieście nie byłem, że zapomniałem jak wygląda :D
Byłem tam, burgerki mają całkiem dobre. Z ciekawostek, to chyba jako jedno z niewielu miejsc w Szczecinie, o ile nie jedyne, mają w ofercie mięso Beyond Meat, które sygnuje się najbardziej zbliżonym smakiem do mięsa spośród burgerów wegańskich. Dolarem na badania i inwestycje burgerowe Beyond Meata rzucił między innymi Bill Gates.

A tak poza tym, to ktoś się orientuje co się stało z NowąFabryką? Abstrahując od zmiany koncepcji lokalu, która w mojej opinii nie za bardzo wyszła, to byłem ostatnio na deptaku, chciałem wpaść na rzeźnika, a tu lokal zamknięty, w środku pusto, krzeseł i stołów brak, tak samo jak i szyldu. Jakichkolwiek informacji na ich fanpage'u również brak.

13821 - 13840 of 13840 Posts