SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 194 Posts

·
Registered
Joined
·
1,363 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Kilka wątków założyłem w łodzkim FWP ..pozwolę sobię zainicjować i ten. Ale skoro władze województwa dają dotację więc sprawa musi być poważna. Jak admin uzna, że przedwczesne..ok.

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie
Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment

W położonym tuż przy budowanej właśnie marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokoi o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy. Centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów, pozwolą organizować tam imprezy o zasięgu międzynarodowym. Szczeciński Maritim ma przyjąć pierwszych gości za trzy lata.

- To bedzie pierwszy hotel Maritim w Polsce - mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Monika Gommolla, właścicielka firmy Maritim. Ta sieć działa od 1969 r. i posiada hotele m.in. w Niemczech (33), Egipcie, Hiszpanii czy na Mauritiusie.
- Teraz jesteśmy największą niemiecką siecią hotelarska - mówi Monika Gomolla.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy - wyjaśnia Wu Tianyu, prezes Tian Yu. - Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - dodał. Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
Znana jest już też nazwa całego kompleksu: Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w tej części Szczecina płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C. W planach inwestora jest geotermia, która pozwoli nie tylko ogrzewać obiekty, ale także dzięki sporemu zasoleniu źródeł nada kompleksowi charakter uzdrowiskowy. I tak na przykład w łazienkach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się tzw. trzeci kurek z wodą solankową.

Hot Spring Bay będzie mieć też marinę. Inwestycję, która będzie kosztować ponad 12 mln zł, prowadzi fundacja Sun&Sail. Marina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa (4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego) i ma być oddana do użytku do końca br.

http://szczecinbiznes.pl/informacje/Pieciogwiazdkowy-hotel-Maritim-stanie-nad-jeziorem-Dabie_5373

 

·
Registered
Joined
·
839 Posts
Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
:nuts:
 

·
Registered
Joined
·
3,959 Posts

·
Najmerytoryczniejszy
Joined
·
9,552 Posts
^^
Musisz między nawiasy wpisać bezpośredni link do zdjęcia (taki co kończy się na .jpg)

Na stronie z linków od Ciebie z prawej strony jest "Get links/Image sizes", kliknij go, skopiuj ten adres który się wyświetli i wklej je między nawiasy.
 

·
Registered
Joined
·
4,898 Posts
^^ Wydaje mi się, że powstanie mariny to już będzie bardzo dużo. Sama akcja z promocją tego projektu już zwróci uwagę ewentualnych przyszłych inwestorów na to miejsce, które obecnie jest niedostatecznie wykorzystywane.
Spichlerze i tak zostały już zburzone, więc teraz może być tylko lepiej. Miasta na Mazurach wielkości Dąbia świetnie prosperują, korzystając ze swoich naturalnych warunków, a my tutaj mamy wiele innych atrakcji plus potencjał 400tys. miasta, a mimo to Dąbie jest w większości zdegradowaną dzielnicą. Trzeba to zmienić i projekt ten do tego się przyczyni, nawet jeżeli nie zostanie zrealizowany teraz.
 

·
Prawobrzeże-Centrum
Joined
·
7,461 Posts
Raczej nie ma szans na powstanie tego w takiej formie jak przedstawiają, ale liczę na biedniejszą wersję. Czyli marinę z poprawnym architektonicznie hotelem. To byłoby i tak dużym krokiem dla Dąbia i całego Szczecina.
 
1 - 20 of 194 Posts
Top