SkyscraperCity Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

· Registered
Joined
·
4,935 Posts
^^ Wydaje mi się, że powstanie mariny to już będzie bardzo dużo. Sama akcja z promocją tego projektu już zwróci uwagę ewentualnych przyszłych inwestorów na to miejsce, które obecnie jest niedostatecznie wykorzystywane.
Spichlerze i tak zostały już zburzone, więc teraz może być tylko lepiej. Miasta na Mazurach wielkości Dąbia świetnie prosperują, korzystając ze swoich naturalnych warunków, a my tutaj mamy wiele innych atrakcji plus potencjał 400tys. miasta, a mimo to Dąbie jest w większości zdegradowaną dzielnicą. Trzeba to zmienić i projekt ten do tego się przyczyni, nawet jeżeli nie zostanie zrealizowany teraz.
 

· Registered
Joined
·
4,935 Posts
Przecież takie inwestycje to nie jest aż tak nadzwyczajna sprawa obecnie w Polsce. Nie wiem czy powstanie i w jakiej formie, ale bez przesady z tą abstrakcyjnością. Projekt przypomina mi nowego Radissona z kompleksem w Świnoujściu. Oby tylko nie było problemów z gruntem, co od zawsze jest bolączką w przypadku tej okolicy.
 

· Registered
Joined
·
4,935 Posts
^^ Zgadzam się, niedasie, bo Szczecin to wiocha z tramwajami, a Dąbie jest zimne i brudne, a w ogóle to się nie opłaca bo wszyscy jadą do Monako. Tutaj inwestycje z tropikalnych Mazur. Jakby ktoś nie wiedział to taka turystyczna wyspa na morzu Śródziemnym, u nas na pewno to się nie sprawdzi, bo inny klimat, niedasie, a Szczecin to ... no wiadomo

http://www.inpro.com.pl/mikolajki/o-inwestycji
http://hotelvista.pl/ - prestiżowe San Olsztyno
https://www.muratorplus.pl/inwestyc...kowy-hotel-na-mazurach-aa-NPrC-ZhWT-KfPm.html
https://www.google.pl/search?q=hote...vIfaAhWQ2qQKHQBZD1gQ_AUICygC&biw=1323&bih=727 - Hotel Narwil nad Zalewem Zegrzyńskim, koszt 100mln (http://biznes.onet.pl/witamy-zapraszamy/4xcdh)

Miescówka fajna ale "rozbiórka 2 elewatorów" w dwa lata?
Nie wiem dlaczego takie pozwolenie jest. Na rozbiórkę jest czas do 2019, ale elewatorów już nie ma, a marinę obiecują do końca tego roku :nuts: Pokręcone to wszystko, wkrótce się dowiemy czy coś z tego będzie czy nie
 

· Registered
Joined
·
4,935 Posts
Nieprawda, Mazury to parę menelskich wioch, których władze i mieszkańcy w pewnym momencie przestali mieć takie podejście do rozwoju swojego regionu jakie w tym przypadku prezentujesz i odnieśli sukces. Tak samo Zalew Zegrzyński. Nie takie dziadostwa były już promowane i zyskały sukces, od Mielna po Świeżaki. Irytuje mnie ten niedasizm, Szczecin naprawdę nie jest gorszy od Olsztyna, a Międzyodrze i jezioro Dąbie są świetne, piękne, bogate w faunę. Co do skali inwestycji, jeżeli inwestycja będzie 3 krotnie okrojona i 5 razy tańsza to będzie tragedia dla Szczecina? Ja nikomu tam 17 piętrowców nie każę robić, ale zobacz powyżej jak to teraz wygląda. Niech ktoś wreszcie, nawet jeżeli nie do końca wykorzysta potencjał miejsca, to niech chociaż skończy z marnowaniem tego potencjału.

Realizacja tej inwestycji i w prezentowanym zakresie to jedna sprawa, a ogólna możliwość komercjalizacji tego obszaru na cele turystyczne to druga. O ile za tą pierwszą ręki sobie bym za nic nie dał uciąć, to za drugą jak najbardziej.

Spójrz, ktoś w takiej Łodzi spojrzał na te beznadziejne syfiaste ulice i rozpadające się kamienice i wymyślił tyle fajnych elementów jak je urozmaicić, że aż zapanowała tam moda na woonerfy, przestrzeń miejską i deptaki i cała Polska się tym fascynuje.
A tutaj mamy jedno z największych jezior w Polsce, bezpośrednio obok największe rozlewisko w Polsce, bezpośrednio obok druga największa rzeka w Polsce, Natura 2000, już obecnie istniejące liczne mariny, trzy puszcze w mieście, wieloaspektowy potencjał całej aglomeracji, potencjał Berlina i można by tak długo i ... nie no w sumie to tu nie ma żadnego potencjału, wcale, u nas na pewno się nic nie uda.

I tak jest tutaj ze wszystkim, dlatego też np. nie mamy do dziś nawet namiastki normalnego Starego Miasta, bo po co skoro można pojechać do Poznania zobaczyć takie. A jezioro można w Mikołajkach zobaczyć z okna luksusowego hotelu na wyspie na środku jeziora, więc my to już lepiej usiądźmy i ponarzekajmy, bo jesteśmy skazani na bylejakość idąc za myślą przewodnią naszego sołtysa. A turystyka w Polsce ma się świetnie i to nierzadko z ofertami w cenie wyjazdu za granicę (choć tak szczerze mnie też to dziwi).
 

· Registered
Joined
·
4,935 Posts
dowiedzieliśmy się, że budowa nie mogła ruszyć ze względu na pandemię konronawirusa. Teraz przeszkodą ma być sytuacja geopolityczna. ... Niestety obecnie ze względu na trudną sytuację na świecie (wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny, wysoka inflacja itd.) nie jest to dobry moment, żeby rozpocząć tak dużą inwestycję. Obserwujemy sytuację i czekamy na jej poprawę. Prosimy pamiętać, że projekt Hot Spring Bay jest bardzo ambity i należy go realizować w stabilnym, przewidywalnym otoczeniu gospodarczym
Wiadomo, że akurat ten konkretny moment nie jest najlepszy na start inwestycji, ale przewidywalne i stabilne otoczenie gospodarcze było przez x lat, gdy nic nie robili. Nie powinno się porównywać covida do wojny, jej efekty będą dla nas bardziej znaczące. Teraz najprawdopodobniej wchodzimy w dłuższy okres destabilizacji, chyba że zachód totalnie zademonstruje swoją potęgę i dominację i wszyscy się podporządkują, co na 90% się nie stanie.

Ta inwestycja w tej czy innej formie jest do zrealizowania. Szkoda, że inwestor nie jest chętny do sprzedaży tego terenu większemu i lepiej radzącemu sobie deweloperowi. Dąbie ma potencjał na bycie nawet znaczącym ośrodkiem turystycznym na skalę Polski na wzór mazurskich miejscowości.
 
1 - 6 of 6 Posts
Top