SkyscraperCity Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Kilka wątków założyłem w łodzkim FWP ..pozwolę sobię zainicjować i ten. Ale skoro władze województwa dają dotację więc sprawa musi być poważna. Jak admin uzna, że przedwczesne..ok.

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie
Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment

W położonym tuż przy budowanej właśnie marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokoi o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy. Centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów, pozwolą organizować tam imprezy o zasięgu międzynarodowym. Szczeciński Maritim ma przyjąć pierwszych gości za trzy lata.

- To bedzie pierwszy hotel Maritim w Polsce - mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Monika Gommolla, właścicielka firmy Maritim. Ta sieć działa od 1969 r. i posiada hotele m.in. w Niemczech (33), Egipcie, Hiszpanii czy na Mauritiusie.
- Teraz jesteśmy największą niemiecką siecią hotelarska - mówi Monika Gomolla.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy - wyjaśnia Wu Tianyu, prezes Tian Yu. - Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - dodał. Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
Znana jest już też nazwa całego kompleksu: Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w tej części Szczecina płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C. W planach inwestora jest geotermia, która pozwoli nie tylko ogrzewać obiekty, ale także dzięki sporemu zasoleniu źródeł nada kompleksowi charakter uzdrowiskowy. I tak na przykład w łazienkach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się tzw. trzeci kurek z wodą solankową.

Hot Spring Bay będzie mieć też marinę. Inwestycję, która będzie kosztować ponad 12 mln zł, prowadzi fundacja Sun&Sail. Marina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa (4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego) i ma być oddana do użytku do końca br.

http://szczecinbiznes.pl/informacje/Pieciogwiazdkowy-hotel-Maritim-stanie-nad-jeziorem-Dabie_5373

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #34 ·
Ciągle pomyłki. Mieszkam obok i dziś cały czas wyjeżdzały ciężarówki z gruzem. No ale to tylko ciezarówki z gruzem.
Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie jest sporo informacji o inwestycjach przeróżnych - chodzi mi głównie o infrastrukturalne. Widać, że rząd sypie groszem a Joachim działa. Może wreszcie Szczecin ruszy jak za poprzedniego premiera Tromiasto. Wiadomo, że potencjał mniejszy ale z drugiej strony Szczecin jest mocno niedoinwestowany. Poza tym podkreślam to jako ktoś kto tu sie osadził. Miasto ma wielki potencjał i jest pięknie położone. Może takie inwestycje rzeczywiście wcale nie sa tak kosmiczne. Oczywiście nalezy zachować sceptycyzm ale tez pewna nutę optymizmu. Ostatecznie Hanzie nie dawano szans.

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #83 ·
Ja mieszkam blisko ..i powiem, że też nie widzę mega hotelu. Chyba się nie zmieszczą ale może nie mam takiej wyobraźni. Mam wrażenie, że powinni dokupic teren. Może się mylę. Cięzarówki z gruzem po Dąbiu są widoczne. Może wyczyszczą teren i beda czekac ;)

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #94 ·
Nie wiem czy tak jest..może jak uprzątną cały gruz to nic się nie będzie działo. Ale co dzien przejeżdzam i ciągle się coś dzieje. Ale moze tak byc, że czyszczą gruz. Ale też chciałem zauważyć, że kilka lat watek Hanza Tower był martwy..i nic, żadnej nadzieii.

Panowie poza tym siedzicie w tym watku jak w jakieś dziurze ;) ja znam też Łoź,która była prawdziwa dziurą i nagle wszytsko ruszyło. Dziś widać, zę poszły duże inwetsycje infrastrukturalne. To właśnie zmieniło Łodź . Napędziło inwestycje. Rząd pompuje dużą kasę w region i to daje nadzieję.

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #96 ·
Chcialbym,żeby tak było, ale niestety w pelni nie mogę się z tym zgodzić.
W Łodzi poza oczywiście wielkimi projektami infrastrukturalnymi powstawaly takie, które nadawały miastu "charakter".
Mowie tutaj oczywiscie o rewitalizacji miasta (dzieki której Łodz stala sie rozpoznawalna).
To teraz ja nie mogę się zgodzić. Rewitalizacja w Łodzi jest prowadzona w sposób chaotyczny. Jakieś sensowane programy może teraz zaczną sie realizować. Budynki były remontowane od przysłowiowego "od Sasa do lasa".
Poza tym sorry ale rewitalizacja nie jest motorem rozwojowym miasta. Łodź drgneła przede wszytskim po tym jak otworzyli A-2 a potem A-1 i S-8. To było lokomotywą rozwojową. A po otwarciu A-2 do Warszawy wszytsko nabrało niesamowitego tępa. Rewitalizacja to bonusik. Dlatego Szczecin ma szansę ponieważ idą duże iwnestycji w infrastrukturę. Poza tym stabilnmość władzy pomogła. Wiem bo byłem dziennikarzem, który zajmował się w Łodzi tymi tematami. I śledziłem to przez blisko 20 lat.

http://www.propertynews.pl/hotele/hotelarze-na-zakupach,63119.html

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #102 ·
Coś tam się dzieję więcej niż rozbiórka. Jakieś metalowe kolumny są wbite co kilka metrów. To coś więcej niż tylko rozbiórka. Rozmawiałem z kimś z branży budowlanej.. mówił, że duża kasa jest wokół inwestycji. Nie mogę do końca powiedzieć wszystkiego ..ale podobno kasa jest konkretna... chińska oczywiście. W branży mówi się, że to na pewno powstanie. Mówię co słyszałem...

· Registered
1,363 Posts
Discussion Starter · #106 · (Edited)
Wczoraj byłem na spacerze z psami. Rozmawiałem z facetem, który z kolei rozmawiałem z człowiekiem z ekipy budowlanej. Mówił, że prace idą szybko. Rury (rozumiem, że odprowadzające piasek?) poprowadzone są nie tylko z przystani od "chińczyków" ale od HOMa. Mówił, że inwestor kupił także, tereny HOMa (podobno) i do ulicy Jeziornej. Właśnie do tej ulicy prowadzi nowa droga, z której wywożą na łąki gruz. Sporo tego się uzbierało.
Facet mówił, że inwestor chce sprzedać miastu ciepło z geotermii tyle, że do Dąbia nie jest poprowadzona miejska sieć ciepłownicza więce jak mają się do tego podłączyć? Całe Dąbie ma swoje kotłownie albo piece (domki jednorodzinne). Swoją drogą szkoda ;).

To jest droga.

1 - 18 of 18 Posts