SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Hot Spring Bay, Hotel Maritim 5*, apartamentowiec "Spinaker"

69820 Views 193 Replies 61 Participants Last post by  Tygrysek
Kilka wątków założyłem w łodzkim FWP ..pozwolę sobię zainicjować i ten. Ale skoro władze województwa dają dotację więc sprawa musi być poważna. Jak admin uzna, że przedwczesne..ok.

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie
Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment

W położonym tuż przy budowanej właśnie marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokoi o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy. Centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów, pozwolą organizować tam imprezy o zasięgu międzynarodowym. Szczeciński Maritim ma przyjąć pierwszych gości za trzy lata.

- To bedzie pierwszy hotel Maritim w Polsce - mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Monika Gommolla, właścicielka firmy Maritim. Ta sieć działa od 1969 r. i posiada hotele m.in. w Niemczech (33), Egipcie, Hiszpanii czy na Mauritiusie.
- Teraz jesteśmy największą niemiecką siecią hotelarska - mówi Monika Gomolla.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy - wyjaśnia Wu Tianyu, prezes Tian Yu. - Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - dodał. Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
Znana jest już też nazwa całego kompleksu: Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w tej części Szczecina płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C. W planach inwestora jest geotermia, która pozwoli nie tylko ogrzewać obiekty, ale także dzięki sporemu zasoleniu źródeł nada kompleksowi charakter uzdrowiskowy. I tak na przykład w łazienkach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się tzw. trzeci kurek z wodą solankową.

Hot Spring Bay będzie mieć też marinę. Inwestycję, która będzie kosztować ponad 12 mln zł, prowadzi fundacja Sun&Sail. Marina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa (4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego) i ma być oddana do użytku do końca br.

http://szczecinbiznes.pl/informacje/Pieciogwiazdkowy-hotel-Maritim-stanie-nad-jeziorem-Dabie_5373

See less See more
3
 • Like
Reactions: 5
181 - 194 of 194 Posts
Ciągle w planie.

Absolutnie nie brałbym kanału tego Pana za źródło informacji - gość nie ma pojęcia o tym o czym robi filmy, a wiedze czerpie z Wikipedii i stronek typu investmap, a ten film jest po prostu spowodowany totalnym brakiem pomysłów na nowe filmy.
A co do tego ze „w planie” to nic nowego i pewnie zostanie tak na wiele wiele lat
See less See more
 • Like
Reactions: 4
Dokładnie, film o niczym magicznie rozciągnięty do jedenastu minut, żeby wrzucić więcej reklam. To mógłby być materiał o Parku Plaza, albo żaglach Roisnera i miałby tyle samo sensu, wiarygodnych informacji i były tak samo na czasie (możliwe, że autor czyta forum, więc prostuję że nie są to moje sugestie do tematów na kolejne filmy)
See less See more
 • Like
Reactions: 1
Na Szczecin się zmienia napisali że ponoć inwestycja ruszyła bo nawożą ziemię
^^ nawozami z Polic? ;)
 • Like
 • Haha
Reactions: 3
Uwierzę, kiedy zobaczę 30 kontenerów zaplecza budowy ;)
Uwierzę, kiedy zobaczę 30 kontenerów zaplecza budowy ;)
30? to co oni kur... mają budować Nasa? ;)
Wedle historycznych zapowiedzi miało to kosztować miliard, więc spokojnie uzbiera się potrzebnej przestrzeni dla ludzi, licząc z sanitariatami i magazynami... Chyba że temat będzie realizował jakiś champion przetargów w formule CCC*, to faktycznie przyda się duży parking, bo ludzie będą się przebierać w autach i załatwiać potrzeby w krzakach ;)

*cena czyni cuda
See less See more
Nie ma tyle na rynku :)
Wszystko jest. Pytanie ile ktoś jest w stanie zapłacić ;)
Wszystko jest. Pytanie ile ktoś jest w stanie zapłacić ;)
To pisz PM, uczynię Cię bogatym
Oho, inwestor grozi, że nie rezygnuje ze swoich planów:

 • Haha
 • Love
Reactions: 4
Taki sam pewniak jak biurowce nad Parnicą ;)
 • Like
 • Haha
Reactions: 2
idę o zakład że to nigdy nie powstanie, a Chińczyk może sobie zapewniać ;)
 • Like
Reactions: 2
dowiedzieliśmy się, że budowa nie mogła ruszyć ze względu na pandemię konronawirusa. Teraz przeszkodą ma być sytuacja geopolityczna. ... Niestety obecnie ze względu na trudną sytuację na świecie (wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny, wysoka inflacja itd.) nie jest to dobry moment, żeby rozpocząć tak dużą inwestycję. Obserwujemy sytuację i czekamy na jej poprawę. Prosimy pamiętać, że projekt Hot Spring Bay jest bardzo ambity i należy go realizować w stabilnym, przewidywalnym otoczeniu gospodarczym
Wiadomo, że akurat ten konkretny moment nie jest najlepszy na start inwestycji, ale przewidywalne i stabilne otoczenie gospodarcze było przez x lat, gdy nic nie robili. Nie powinno się porównywać covida do wojny, jej efekty będą dla nas bardziej znaczące. Teraz najprawdopodobniej wchodzimy w dłuższy okres destabilizacji, chyba że zachód totalnie zademonstruje swoją potęgę i dominację i wszyscy się podporządkują, co na 90% się nie stanie.

Ta inwestycja w tej czy innej formie jest do zrealizowania. Szkoda, że inwestor nie jest chętny do sprzedaży tego terenu większemu i lepiej radzącemu sobie deweloperowi. Dąbie ma potencjał na bycie nawet znaczącym ośrodkiem turystycznym na skalę Polski na wzór mazurskich miejscowości.
See less See more
 • Like
Reactions: 3
181 - 194 of 194 Posts
Top