SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 194 Posts

· Registered
Joined
·
4,939 Posts
Przecież takie inwestycje to nie jest aż tak nadzwyczajna sprawa obecnie w Polsce. Nie wiem czy powstanie i w jakiej formie, ale bez przesady z tą abstrakcyjnością. Projekt przypomina mi nowego Radissona z kompleksem w Świnoujściu. Oby tylko nie było problemów z gruntem, co od zawsze jest bolączką w przypadku tej okolicy.
 

· Registered
Joined
·
2,243 Posts
Tylko skoro to ma być coś nowego i rozpoznawalnego to nie można pozwolić na kiepską architekturę.
Fakt wizki prezentują się poprawnie ale to wszystko grafika a rzeczywistość zawsze jest inna.
Jeżeli ten inwestor podpisał umowę na franczyze z siecią hotelowa to raczej musi mieć dograne finansowanie i inne sporne kwestie. Bo jednak nikt z branży hotelowej ot tak nie daje raczej pozwolenia na używanie swojej nazwy do reklamowania inwestycji.
 

· Registered
Joined
·
194 Posts
Oczywiście trzeba być sceptycznym, szczególnie po tym co stało się z dawnym Piastem, ale jeśli jednak się uda to naprawdę bardzo dobrze. Takie miejsce jest bardzo dobre nie tylko dla turystów, ale też dla konferencji, wyjazdów integracyjnych itp. Architektura jest prosta, ale nie traktuję tego jako minus. Naprawdę bardzo mi się podoba ta koncepcja.
 

· Registered
Joined
·
1,716 Posts
^^A ta dwupasmówka po prawej to obwodnica Dąbia? PK-ej na razie nie planuje.
 

· Registered
Joined
·
120 Posts
GS24 said:
Łopatkę wbijemy już w październiku tego roku - tak mówi obrazowo o terminie rozpoczęcia inwestycji prezes Wu Tianyu.
termin :)

Szczecinnonstop said:
Planowana inwestycja doskonale wpisuje się w obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego i wydaje się, że niedługo mogą w Dąbiu pojawić się pierwsi inżynierowie. Tymczasem do szczecińskiego magistratu nie wpłynął, jak dotąd, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę
http://szczecinnonstop.pl/index.php/2018/03/13/natura2000-pokrzyzuje-plany-chinczykow/
 

· Moderator
Joined
·
49,798 Posts
Za wcześnie na ten wątek. Następnym razem warto rzucić pomysł zakładania nowych wątków np. hydeparku. Taki mamy zwyczaj :). Ale niech już zostanie.
 

· Registered
Joined
·
1,363 Posts
Discussion Starter · #34 ·
Ciągle pomyłki. Mieszkam obok i dziś cały czas wyjeżdzały ciężarówki z gruzem. No ale to tylko ciezarówki z gruzem.
Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie jest sporo informacji o inwestycjach przeróżnych - chodzi mi głównie o infrastrukturalne. Widać, że rząd sypie groszem a Joachim działa. Może wreszcie Szczecin ruszy jak za poprzedniego premiera Tromiasto. Wiadomo, że potencjał mniejszy ale z drugiej strony Szczecin jest mocno niedoinwestowany. Poza tym podkreślam to jako ktoś kto tu sie osadził. Miasto ma wielki potencjał i jest pięknie położone. Może takie inwestycje rzeczywiście wcale nie sa tak kosmiczne. Oczywiście nalezy zachować sceptycyzm ale tez pewna nutę optymizmu. Ostatecznie Hanzie nie dawano szans.
 

· Nie(bo) Szczecin
Joined
·
15,219 Posts
Konsorcjum dwóch firm, z których jedna ma siedzibę w kamienicy przy Bałuki, a próba wyszukania nazwy drugiej w Google kończy się odnalezieniem informacji o grze wideo z 1992 roku (ewentualnie teamu e-sportowego z Dżakarty), nie jest nawet w jednym procencie tak wiarygodne jak J.W. Construction. :shifty:

Już abstrahując od niewiarygodności przedsięwzięcia, to ten obiekt, wraz z całą mariną, będzie bez większego znaczenia dla miasta jako całości (czyt. ogółu mieszkańców) - plaży czy choćby urządzeń do rekreacji tam nie widzę, a z centrum nikt nie będzie się tłuc żeby popatrzeć na łódki, których i tak jest pełno przy nabrzeżach w centrum. Przy całym romantyzmie żeglowania po jeziorze Dąbie, ciężko nazwać akurat tę formę spędzania czasu wolnego masową.
 

· Registered
Joined
·
728 Posts
23 piętra w tym miejscu? No to będzie solidne palowanie... Może jeszcze 3-kondygnacyjny garaż podziemny do tego?
 

· super&megatalls fan
Joined
·
4,516 Posts
  • Like
Reactions: Tygrysek
21 - 40 of 194 Posts
Top