SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Hot Spring Bay, Hotel Maritim 5*, apartamentowiec "Spinaker"

69730 Views 193 Replies 61 Participants Last post by  Tygrysek
Kilka wątków założyłem w łodzkim FWP ..pozwolę sobię zainicjować i ten. Ale skoro władze województwa dają dotację więc sprawa musi być poważna. Jak admin uzna, że przedwczesne..ok.

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie
Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment

W położonym tuż przy budowanej właśnie marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokoi o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy. Centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów, pozwolą organizować tam imprezy o zasięgu międzynarodowym. Szczeciński Maritim ma przyjąć pierwszych gości za trzy lata.

- To bedzie pierwszy hotel Maritim w Polsce - mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Monika Gommolla, właścicielka firmy Maritim. Ta sieć działa od 1969 r. i posiada hotele m.in. w Niemczech (33), Egipcie, Hiszpanii czy na Mauritiusie.
- Teraz jesteśmy największą niemiecką siecią hotelarska - mówi Monika Gomolla.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy - wyjaśnia Wu Tianyu, prezes Tian Yu. - Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - dodał. Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
Znana jest już też nazwa całego kompleksu: Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w tej części Szczecina płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C. W planach inwestora jest geotermia, która pozwoli nie tylko ogrzewać obiekty, ale także dzięki sporemu zasoleniu źródeł nada kompleksowi charakter uzdrowiskowy. I tak na przykład w łazienkach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się tzw. trzeci kurek z wodą solankową.

Hot Spring Bay będzie mieć też marinę. Inwestycję, która będzie kosztować ponad 12 mln zł, prowadzi fundacja Sun&Sail. Marina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa (4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego) i ma być oddana do użytku do końca br.

http://szczecinbiznes.pl/informacje/Pieciogwiazdkowy-hotel-Maritim-stanie-nad-jeziorem-Dabie_5373

See less See more
3
  • Like
Reactions: 5
21 - 40 of 194 Posts
Jakbym miał 15 lat to bym uwierzył i się podniecił no ale cóż... bardziej się nadaje do wizje i utopie
Przecież takie inwestycje to nie jest aż tak nadzwyczajna sprawa obecnie w Polsce. Nie wiem czy powstanie i w jakiej formie, ale bez przesady z tą abstrakcyjnością. Projekt przypomina mi nowego Radissona z kompleksem w Świnoujściu. Oby tylko nie było problemów z gruntem, co od zawsze jest bolączką w przypadku tej okolicy.
See less See more
Tylko skoro to ma być coś nowego i rozpoznawalnego to nie można pozwolić na kiepską architekturę.
Fakt wizki prezentują się poprawnie ale to wszystko grafika a rzeczywistość zawsze jest inna.
Jeżeli ten inwestor podpisał umowę na franczyze z siecią hotelowa to raczej musi mieć dograne finansowanie i inne sporne kwestie. Bo jednak nikt z branży hotelowej ot tak nie daje raczej pozwolenia na używanie swojej nazwy do reklamowania inwestycji.
See less See more
Oczywiście trzeba być sceptycznym, szczególnie po tym co stało się z dawnym Piastem, ale jeśli jednak się uda to naprawdę bardzo dobrze. Takie miejsce jest bardzo dobre nie tylko dla turystów, ale też dla konferencji, wyjazdów integracyjnych itp. Architektura jest prosta, ale nie traktuję tego jako minus. Naprawdę bardzo mi się podoba ta koncepcja.
See less See more
raczej nie żartują, na oficjalnej stronie firmy jest relacja z podpisanej w czasie targów berlińskich umowyhttp://presse.maritim.de/pressreleases/maritim-startet-hotelprojekt-im-polnischen-stettin-2436025
  • Like
Reactions: 2
Nawet wizualizacja bardziej odpowiada rzeczywistosci jezeli chodzi o otoczenie. Wiecej natury, mniej SF.

Oby udalo sie zrealizowac projekt :)


See less See more
  • Like
Reactions: 2
^^A ta dwupasmówka po prawej to obwodnica Dąbia? PK-ej na razie nie planuje.
Fajnie to wygląda. Oby więcej takich projektów nad nasza wodą, a miejscówek mamy setki. I to są właśnie te nasze atuty :)
  • Like
Reactions: 1
GS24 said:
Łopatkę wbijemy już w październiku tego roku - tak mówi obrazowo o terminie rozpoczęcia inwestycji prezes Wu Tianyu.
termin :)

Szczecinnonstop said:
Planowana inwestycja doskonale wpisuje się w obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego i wydaje się, że niedługo mogą w Dąbiu pojawić się pierwsi inżynierowie. Tymczasem do szczecińskiego magistratu nie wpłynął, jak dotąd, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę
http://szczecinnonstop.pl/index.php/2018/03/13/natura2000-pokrzyzuje-plany-chinczykow/
See less See more
Za wcześnie na ten wątek. Następnym razem warto rzucić pomysł zakładania nowych wątków np. hydeparku. Taki mamy zwyczaj :). Ale niech już zostanie.
Błąd w nazwie. Jest Skinaker, powinno być Spinaker.
:)
  • Like
Reactions: 1
Czy jest zapewnione finansowanie przez bank?
Odra Park też ma podpisany list intencyjny i nic sie nie dzieje..
Cegła_rozbiórkowa;146259273 said:
Jakbym miał 15 lat to bym uwierzył i się podniecił no ale cóż... bardziej się nadaje do wizje i utopie
Dlaczego? To są dwa budynki + marina.
Ciągle pomyłki. Mieszkam obok i dziś cały czas wyjeżdzały ciężarówki z gruzem. No ale to tylko ciezarówki z gruzem.
Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie jest sporo informacji o inwestycjach przeróżnych - chodzi mi głównie o infrastrukturalne. Widać, że rząd sypie groszem a Joachim działa. Może wreszcie Szczecin ruszy jak za poprzedniego premiera Tromiasto. Wiadomo, że potencjał mniejszy ale z drugiej strony Szczecin jest mocno niedoinwestowany. Poza tym podkreślam to jako ktoś kto tu sie osadził. Miasto ma wielki potencjał i jest pięknie położone. Może takie inwestycje rzeczywiście wcale nie sa tak kosmiczne. Oczywiście nalezy zachować sceptycyzm ale tez pewna nutę optymizmu. Ostatecznie Hanzie nie dawano szans.
See less See more
Konsorcjum dwóch firm, z których jedna ma siedzibę w kamienicy przy Bałuki, a próba wyszukania nazwy drugiej w Google kończy się odnalezieniem informacji o grze wideo z 1992 roku (ewentualnie teamu e-sportowego z Dżakarty), nie jest nawet w jednym procencie tak wiarygodne jak J.W. Construction. :shifty:

Już abstrahując od niewiarygodności przedsięwzięcia, to ten obiekt, wraz z całą mariną, będzie bez większego znaczenia dla miasta jako całości (czyt. ogółu mieszkańców) - plaży czy choćby urządzeń do rekreacji tam nie widzę, a z centrum nikt nie będzie się tłuc żeby popatrzeć na łódki, których i tak jest pełno przy nabrzeżach w centrum. Przy całym romantyzmie żeglowania po jeziorze Dąbie, ciężko nazwać akurat tę formę spędzania czasu wolnego masową.
See less See more
^^A ta dwupasmówka po prawej to obwodnica Dąbia? PK-ej na razie nie planuje.
Tak. Nowoprzestrzenna. Póki co tylko na papierze, ale możliwe że inwestycja i drogę by ruszyła. ;)
23 piętra w tym miejscu? No to będzie solidne palowanie... Może jeszcze 3-kondygnacyjny garaż podziemny do tego?
No ładne cacko się zapowiada :cheers:

I jeszcze sam "Spinaker" w pigułce:


http://szczecin.wyborcza.pl/szczeci...wy-apartamentowiec.html?disableRedirects=true
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Skąd te 17 pięter może być fajnie widoczne? Ktoś się orientuje w których miejscach wskoczy nam to w perspektywę?
21 - 40 of 194 Posts
Top