SkyscraperCity Forum banner
41 - 60 of 194 Posts

· Moderator
49,792 Posts
^^ Dekonstruktywizm katowickiej kukurydzy i inspiracja Burdż al-Arab :D

• Like
Reactions: LabiSzn

· Registered
1,422 Posts
Ciekawe ile będą chcieli za m2. Niby lokalizacja słaba, ale z drugiej strony dla osób którym nie zależy na centrum, może być fajna.

W rozsądnej cenie może to być ciekawa inwestycja / alternatywa dla lewego brzegu

· Registered
441 Posts
A mi sie wlasnie Spinaker podoba.

Od tej strony wyglada cudnie. :cheers:

Od strony ulicy, juz bardziej klocek.

No i pewnie bedzie widoczny w oddali z Walow Chrobrego.
Ja bym nie przywiązywał się za bardzo do tych wizek. Od razu widać ze jest to tylko koncepcja, w większości radosna twórczość grafika, i wizki pod publikę. Wizki te nie mają realnego charakteru i nie mają mieć... mają ukazać potencjał miejsca - a potencjał jak widać jest :)
Jak dla mnie, świetna inwestycja, z kretyńską nazwą...
Hot Spring Bay??? really? nazwa jak z Miami... żenada
ale koncepcja in plus, mocno kibicuje :)

· Registered
3,937 Posts
Spinaker też bez sensu w sytuacji, w której w Warszawie jest budowany wieżowiec o takiej samej nazwie. Mam nadzieję, że dożyję kiedyś jakiejś Wieży Odrzańskiej, Gryfitów czy czegoś innego w podobnym klimacie, ale po polsku i z nawiązaniem do miejsca, w którym stanie.

· Registered
4,469 Posts
Spinaker też bez sensu w sytuacji, w której w Warszawie jest budowany wieżowiec o takiej samej nazwie. Mam nadzieję, że dożyję kiedyś jakiejś Wieży Odrzańskiej, Gryfitów czy czegoś innego w podobnym klimacie, ale po polsku i z nawiązaniem do miejsca, w którym stanie.
To chyba problem Warszawy. Akurat nad jeziorem Dąbie nazwa budynku pochodząca od nazwy żagla (nazwa funkcjonująca w języku polskim) pasuje... Bardziej niż np. szczerbiec, wieża Mściwoja czy Starówka Jagiellonów 😉

· Registered
1,100 Posts
Z całym szacunkiem Mortis, ale nie przyjechałbym do Wiezy Odrzanskiej, ale do SPinakera już tak. Nie rozumiem tej nagonki na nazwy anglojęzyczne. ONe są po prostu łatwe w wymowie dla wielu narodowości, lepiej brzmiące i latwiejsże do zapamiętania choćby dla tak ważnej branży jak turystyka. Niestety polskie nazwy w większości przypadków są niestety po prostu durnie brzmiące.

· Registered
3,937 Posts
Argumenty Bobbomila są sensowne i muszę mu przyznać rację.
Ale Oldsmobile poleciałeś trochę. Bo ja na ten przykład wolałbym pojechać do Wieży Odrzańskiej niż do Spinakera :D Ale to nieistotne, bo nazwa i tak będzie ostatnią rzeczą na jaką zwróci uwagę potencjalny klient. A angielskie nazwy to nic złego, ale z głową i przede wszystkim z umiarem. Bo szczerze mówiąc rzygać mi się już chce jak widzę kolejne tower office center.

· Registered
441 Posts
Zgadzam się, ze polski język jest trudny, nawet piosenkarze unikają ojczystej mowy w swoich utworach, ale ja jestem za tym by wypośrodkować, i stworzyć taki klucz słów, który zostanie dobrze odebrany i u nas i za granicą. Dobrym przykładem, jest tutaj Hanza Tower, bo jest fajne odwołanie do bogatej historii i tradycji miasta hanzeatyckiego, jakim Szczecin niewątpliwie jest, a z drugiej strony jest to nazwa miedzynarodowa - która mnie zupełnie nie razi.
Natomiast Hot Spring Bay - to jakaś karykatura, wprost wyjęta z kolorowego hollywoodzkiego kanonu filmów klasy B z zeszłego wieku z Davidem Hasselhoffem i pustymi pannami w strojach kapielowych - czy taki był zamiar tej nazwy? Czy tak ma się kojarzyć ten nowy, fajny kawałek miasta? sorry za OT :)

· Registered
1,100 Posts
Hola, hola mili państwo. :) Dyskutuje w odwołaniu do nazwy SPinakera, a nie Hot Bay Spring. Akurat wyraz Spinaker to Polska nazwa- wielki, wypukły żagiel. Po angielsku to Spinnaker, a wiec podobnie w brzmieniu, czyli efekt wydźwięku w nawiązaniu do Hanzy Tower jest zachowane. Tez mnie śmiesza nazwy łączące dwa języki (warszawska Babka Tower) tym niemniej trafione angielskie mnie nie raza.
PS Mam problemy z polskimi znakami momentami, za co z góry przepraszam.

· Moderator
49,792 Posts
Ja na razie mam takie odczucie, że ten szum jest celowy, aby wypromować działkę i znaleźć na to dużego inwestora/zbyć działkę. ZERO informacji o finansowaniu tego przedsięwzięcia.

• Like
Reactions: Milczar

· Local Patriot
14,569 Posts
Hot Spring Bay.

24.03.2018 r.

cdn...

· Local Patriot
14,569 Posts
Hot Spring Bay.

CD.

cdn...