SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Hot Spring Bay, Hotel Maritim 5*, apartamentowiec "Spinaker"

69710 Views 193 Replies 61 Participants Last post by  Tygrysek
Kilka wątków założyłem w łodzkim FWP ..pozwolę sobię zainicjować i ten. Ale skoro władze województwa dają dotację więc sprawa musi być poważna. Jak admin uzna, że przedwczesne..ok.

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie
Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment

W położonym tuż przy budowanej właśnie marinie obiekcie o powierzchni użytkowej 48 tys. m kw. znajdzie się blisko 460 pokoi o powierzchni co najmniej 30 m kw. każdy. Centrum konferencyjne na 1500 osób oraz m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów, pozwolą organizować tam imprezy o zasięgu międzynarodowym. Szczeciński Maritim ma przyjąć pierwszych gości za trzy lata.

- To bedzie pierwszy hotel Maritim w Polsce - mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Monika Gommolla, właścicielka firmy Maritim. Ta sieć działa od 1969 r. i posiada hotele m.in. w Niemczech (33), Egipcie, Hiszpanii czy na Mauritiusie.
- Teraz jesteśmy największą niemiecką siecią hotelarska - mówi Monika Gomolla.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy - wyjaśnia Wu Tianyu, prezes Tian Yu. - Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - dodał. Plany szczecińskich firm Tian Yu i Recca Investment dotyczące zagospodarowania fregmentu południowego brzegu jeziora Dąbie wykraczają poza budowę i prowadzenie hotelu. Z hotelem będzie sąsiadować apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. W 17-piętrowym budynku znajdzie się 266 apartamentów o powierzchni od 45 do 80 m kw. Hotel Maritim i apartamentowiec „Spinaker” (21 tys. m kw.) połączy parking podziemny. Na jego trzech poziomach znajdzie się 888 miejsc postojowych.
Znana jest już też nazwa całego kompleksu: Hot Spring Bay (Zatoka Gorących Źródeł). Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w tej części Szczecina płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C. W planach inwestora jest geotermia, która pozwoli nie tylko ogrzewać obiekty, ale także dzięki sporemu zasoleniu źródeł nada kompleksowi charakter uzdrowiskowy. I tak na przykład w łazienkach hotelowych obok kurków z wodą ciepłą i zimną znajdzie się tzw. trzeci kurek z wodą solankową.

Hot Spring Bay będzie mieć też marinę. Inwestycję, która będzie kosztować ponad 12 mln zł, prowadzi fundacja Sun&Sail. Marina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa (4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego) i ma być oddana do użytku do końca br.

http://szczecinbiznes.pl/informacje/Pieciogwiazdkowy-hotel-Maritim-stanie-nad-jeziorem-Dabie_5373

161 - 180 of 194 Posts
Zrobiona ? Marina ? coś szybko... raczej nie możliwe, chyba że to nie marina tylko marinoszuwary
  • Like
Reactions: Adalbertos
Nie wchodziłem bo jest ogrodzone ale na wodzie jest "molo" Musiałby ktos tam z dronem iść
Od strony wody sprzed dwóch tygodni (plaża miejska po prawej).

Jest umocnione nabrzeże, pomost dookoła basenów i cztery spore baseny z "y-bomami" wewnątrz. Plus dodatkowe miejsca do cumowania od wewnątrz pomostu biegnącego dookoła.

Wygląda to naprawdę nieźle.
Chyba jedynie Centrum Żeglarskie i Marina Pogoń są większe.
Pytanie tylko co jest/będzie poza częścią wodną.

To jest "Port Jachtowy - Marina Dąbie"

Wszystkie informacje znajdziemy tutaj: http://www.sun-sail.pl/ :)
^^ czyli - jeżeli dobrze rozumiem - to jest ta wodna część od kompleksu Tian Yu.To są wreszcie Chińczycy czy Niemcy?
Od 2006 roku, od momentu kupna pierwszych hektarów, spółka Tian Yu planuje w tym miejscu wybudować hotel i apartamentowce. Teraz projekt został poszerzony o plany wybudowania kompleksu basenów solankowych ogrzewanych energią geotermalną i centrum medyczne. Cały projekt nazywa się Hot Spring Bay, czyli Zatoka Gorących Źródeł. Otwarta w sobotę marina jest jego pierwszym etapem.

http://szczecin.wyborcza.pl/szczeci...tac-zatoka-goracych-zrodel.html#s=BoxLoSzImg1
  • Like
Reactions: Tygrysek
Czy naprawdę nikomu nie odzywa się dzwonek ? Przecież tutaj nic się nie zgadza !

1. Huczne otwarcie "Mariny" w której jedynym zapleczem jest "Toi-Toy" na wodzie:

To przecież tylko rozdmuchana wersja Żeglarskich Zakątków, żadna MARINA !

2. Zamotany system zależności/własności/odpowiedzialności za poszczególne inwestycje, pomiędzy podmiotami, które nie mają Żadnego doświadczenia na rynku Inwestycyjno/Budowlanym: Fundacja / Spółka od Gorącej Zatoki / Firma handlująca perłami (?)

3. Plan miraż: https://www.urbanity.pl/zachodniopomorskie/szczecin/hot-spring-bay,b15048
Jak dokładnie popatrzeć i poczytać a potem porównać z rzeczywistością "Mariny" to wygląda to na zabawę w "znajdź szczegóły które różnią".

A ta wybudowana "Marina" kosztująca 18 mln będzie musiała być przebudowana na etapie realizacji lądowej części (choćby z uwagi na rozbudowany front prac hydrotechnicznych).

4. Finansowanie.


http://szczecin.wyborcza.pl/szczeci...rine-a-ma-powstac-zatoka-goracych-zrodel.html

Z artykułu: "... Kiedy kompleks będzie wybudowany? – Chciałbym, żeby to było na wczoraj – odpowiada Wu Tianyu i nie deklaruje konkretnego terminu nie.
Wartość inwestycji spółka szacuje na miliard złotych. Źródło finansowania? – Bankowe kredyty – odpowiada Wu Tianyu...."

Porównajmy sobie tę dąbską inwestycję z Posejdonem firmy Calbud.
Czy wiecie ile zachodu, negocjacji z inwestorami, bankami, funduszami finansowymi, etc miała ta Uznana, Przewidywalna na rynku budowlanym, inwestycyjnym, deweloperskim (nie tylko szczecińskim) firma ?

Słyszeliście o toczących się negocjacjach w sprawie kredytu w wysokości 877 mln zł z Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla Szczecina i związanych z tym inspekcjach z banku, ocenach biegłych rzeczoznawców, wycenach ryzyka, etc.

Przypomnijcie sobie kłopoty (nie tylko finansowe) JWC z prowadzeniem Hanza Tower.

Czy możecie pokazać chociaż jedno dokonanie na rynku budowlanym pana Wu Tianyu poza "odrestaurowaniem" (inwestycja toczyła się 2 lata !!!) rozpadającego się murku i parkanu siedziby firmy ?
Stan wejścia do byłej Palomy niestety nie zmienił się od 15 lat - czyżby inwestorowi zabrakło funduszy ?
(Polecam wszystkim osobistą wizytę w tym miejscu)


Ja niestety nie mam najmniejszych podstaw do wiary w realność tej inwestycji.

:cheers:

Dziwi mnie postawa dziennikarzy (różnych), którzy jak pelikany łykają niewiarygodne opowieści nie potrafiąc zadać jednego chociaż pytania z cyklu "Sprawdzam".
Ta marina to super prezent dla Dąbia

Trochę zdjęć z nowej mariny Dąbie jest na stronie Radia Szczecin, Kuriera i Głosu

https://radioszczecin.pl/1,388983,szczecin-ma-nowy-port-jachtowy-zdjecia

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/marina-dabie-otwarta/

https://gs24.pl/dabie-nowa-miejscow...o-marina-otwarta-zdjecia-wideo/ar/c1-14141411

A od siebie powiem tyle, że byłem na marinie w ostatni weekend i widziałem ile osób (mieszkańców Dąbia) spaceruje po pomostach czy też jeździ na rowerach chodnikiem wzdłuż mariny. Ludzie przychodzili z dziećmi, pchali wózki. Pogoda była piękna a klimat jak na deptaku nad morzem. Do tego obok plaża miejska.
Ta marina to najlepsza inwestycja dla Dąbia od niepamiętnych czasów!!! Gratuluję i czekam na c.d.
PS na stateczku przydałaby się jakaś kawiarnia :banana:
^^
Tak, rzeczywiście sporo ludzi wybiera się tam na przechadzki.
Marina wygląda bardzo schludnie (ławki, kosze na śmieci, zadbane alejki, trawa z rolki) choć warto wspomnieć tutaj o jednym negatywie. Mianowicie dojściu do samej mariny.
Ukryte gdzieś za starymi budynkami kąpieliska Dąbie, z chodnikiem wykonanym z dziurawych płyt, które aby można było normalnie po nich chodzić powinny być zasypane porządnie ziemią. A nie są! Czyli ten odcinek kilkudziesięciu metrów zanim dojdzie się do równego, czerwonego chodnika trzeba wymęczyć po dziurach. Rowerem tak trzęsie jakby się po dołach jechało. O przejeździe wózkami prawie nie ma mowy. Widziałem jak ludzie chcący tam dojść przenosili wózki bokiem.
Jednym słowem na ładną i zadbaną marinę trzeba się dostać przez plac budowy.
Mam nadzieję, że tego tak nie zostawią bo na razie to nie wygląda dobrze.

@Adalbertos też podzielam twoją opinię. To wygląda trochę niczym słynne listy o wygranej w skrzynkach na listy...Aż mi się wierzyć nie chce, że tam takie eldorado powstanie. Ale... jakże chciałbym się mylić :)
Jeszcze raz moje trzy grosze niedowiarka.

Parkingi - rzeczywiste
Posejdon - podziemny - 300 samochodów (2 piętra)
Hanza Tower - podziemny - 440 samochodów (2 piętra)
Kaskada - kondygnacje nadziemne - 1000 samochodów (2 piętra)

Hot Spring Bay - parkingi projektowane
"hotel i apartamentowiec połączone są podziemnym parkingiem"
"miejsc parkingowych - 888"

A więc logicznie kojarząc fakty inwestycja Pana Wu Tianyu powinna mieć co najmniej 3 podziemne piętra parkingowe !!!Biorąc pod uwagę niezwykle podobne warunki hydrogeologiczne, rozmiar i zakres prac zbliżony powinien być do wykopu pod Muzeum II Wojny Światowej w Gdyni.
Pamiętacie ten basen pełen wody ?Wątek znajduje się w ukończonych inwestycjach i tam można zapoznać się z rozmiarem takich prac, ich kosztownością i czasem potrzebnym na ich realizację.

Reasumując:
coraz bardziej wygląda to jak typowa przedwyborcza obietnica a zderzenie z rzeczywistością może być bardziej bolesne niż ta nieszczęsna "MARINA z toi-toiem na wodzie a bez zaplecza".

:cheers:
Budowa obiektow hydrotechnicznych w ramach przedsięwziecia pn. Budowa zespołu apartamentow mieszkaniowych z usługami hotelowymi i przystanią żeglarską w Szczecinie
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/bcfc052b-d8ee-428b-8bfc-00f12e3444e1/
To każdy teraz może sobie kupić teren i być chińczykiem który to wybuduje?
To każdy teraz może sobie kupić teren i być chińczykiem który to wybuduje?
to obok chińczyka
Ciągle w planie.

161 - 180 of 194 Posts
Top