SkyscraperCity banner

1 - 20 of 667 Posts

·
Registered
2,197 Posts
Discussion Starter #1

·
Registered
1,308 Posts
Z innego wątku.

W pierwszej chwili pomyślałem: "I tak tam sklep na pewno nie powstanie - za mało miejsca". A potem spojrzałem na Google Maps i porównałem omawiany teren przy Mieszka z okolicami Ikei w Krakowie. To samo powiększenie mapy - coś się jednak by zmieściło. Ale to tylko taka zabawa i gdybanie. :)

·
Registered
330 Posts
Może kupili z tymi terenami zielonymi po lewej stronie. :)
W każdym razie nie ma powodów, żeby IKEA oficjalnie za jakiś niedługi czas nie potwierdziła swoich planów na ten grunt.
Raczej nie kupili go żeby leżał :)

·
...
11,889 Posts
Oprócz głównego sklepu i rzecz jasna parkingu, trzeba "doliczyć" jeszcze drugi równie duży obiekt - magazyn (jak w Poznaniu). Pytanie tylko jak okoliczne ulice pomieszczą ruch ;)

·
Registered
399 Posts
Zastanówcie się - po jaką cholerę potrzebna jest Ikea w Szczecinie ? Obcy kapitał ,mebelki raczej średnie -po co?

·
Registered
370 Posts
No nie gadajcie. Ikea, aquapark i stadion i to wszystko w ciągu 2-3 lat ? Ludzie chyba zwariują ze szczęścia.

·
Registered
162 Posts
Jeśli serio tam powstanie ten mały generator ruchu- chyba dość niedaleko będzie przystanek SKM...no i tramwaj na Mieszka też by się przydał.

·
Moderator
38,340 Posts
^^

·
Registered
2,197 Posts
Discussion Starter #14

·
Registered
330 Posts
Wyszukiwarka GUNB link mówi, że jest pozwolenie na budowę na tych działkach oraz rozbiórki link wydane na NCT I...czyli jednak nie IKEA?
No raczej NCT I zrobiło wszystko co trzeba:
Odkupiło działkę
zadbało o decyzję środowiskową
o pozwolenie na rozbiórkę i budowę i pewnie o parę innych spraw.
Jak sytuacja stała się czysta z punktu prawnego i każdego innego IKEA odkupiła działkę i teraz to ona będzie inwestorem. ;)
Trzeba by spytać Pani Eweliny co tam projektuje... ;)
Kategoria XVII - budynki handlu, gastronomii i usług, jak: sklepy, centra handlowe, domy towarowe, hale targowe, restauracje, bary, kasyna, dyskoteki, warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, myjnie samochodowe, garaże powyżej dwóch stanowisk, budynki dworcowe
Kubatura budynku 294490

PS Jakby miały być biura to Kategoria XVI - budynki biurowe i konferencyjne

1 - 20 of 667 Posts