SkyscraperCity banner

1 - 20 of 18788 Posts

·
THE FALLEN EMPIRE
Joined
·
806 Posts
Discussion Starter #1
Wątek optymistyczny i oby takich więcej ;) . Inwestycja, mimo że nie największa ze zrealizowanych w ciągu ostatnich lat w Szczecinie to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. Oto koniec przebudowy jednego z ostatnich etapów modernizowanej od kilku lat drogi dojazdowej z centrum miasta do zachodniego odcinka autostrady A6.

GW


Rondo Szyrockiego gotowe za dwa tygodnie

Modernizacja skrzyżowania ulic Mieszka I, Dąbrowskiego i Powstańców Wielkopolskich wkracza w ostatni etap. Za dwa tygodnie będzie gotowe rondo Szyrockiego, a do remontu pozostanie tylko fragment jezdni w kierunku pl. Kościuszki
- W tej chwili kończymy prace nad drugą częścią ronda i ulicą Dąbrowskiego - informuje Marian Kossakowski, kierownik budowy z firmy Strabag, głównego wykonawcy inwestycji. - Później przenosimy się na al. Piastów w stronę placu Kościuszki.

Nie wiadomo jeszcze, czy podczas prac al. Piastów zostanie zamknięta. Tak byłoby dla inwestora najwygodniej, bo przy zamkniętym ruchu ulicznym prace idą kilka razy szybciej.

Przebudowa ronda Szyrockiego rozpoczęła się pełną parą w marcu br. Strabag chce zakończyć całą inwestycję w przewidzianym terminie, czyli do końca października 2004 r.

- Prace nawierzchniowe zakończymy na pewno już we wrześniu - ocenia Kossakowski. - Na październik zostaną nam tylko sprawy kosmetyczne: sygnalizacja świetlna, oznakowanie pionowe i poziome, kwietniki i trawniki.

Inwestycja ma kosztować w sumie 3,5 mln euro. 2 mln zł pochodzi z funduszu PHARE, reszta z budżetu miasta. To kontynuacja modernizacji drogi krajowej nr 13 rozpoczętej w 1998 r.

Trwają również zaawansowane prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Południową. Od sierpnia został tam przywrócony ruch drogowy.

- Do tej pory wyburzono stary wiadukt oraz przełożono uzbrojenie podziemne, wykonano również przyczółki nowego wiaduktu - mówi Dawid Brzozowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Szczecinie. - Jeszcze w tym roku mają powstać dwie podpory i zamontowana zostanie konstrukcja stalowa części wiaduktu.

W czasie jej montażu przewidziane są krótkotrwałe zamknięcia ul. Południowej. Ta inwestycja ma się zakończyć w październiku 2005 r. Koszt kontraktu wynosi 2,2 mln euro - 818 tys. pochodzi z funduszu PHARE, reszta z budżetu miasta.
 

·
THE FALLEN EMPIRE
Joined
·
806 Posts
Discussion Starter #2
Niestety, nazwy ulic w stylu R. Dmowskeigo to symbol ciężkich czasów w Szczecinie za M. Jurczyka. :(
 

·
THE FALLEN EMPIRE
Joined
·
806 Posts
Discussion Starter #3
Przebudowa Autostrady Poznańskiej


Jeśli miasto dostanie pieniądze na budowę mostów na Odrze i Regalicy, w połowie przyszłego roku może rozpocząć się gruntowna przebudowa Autostrady Poznańskiej warta ponad 200 mln zł.


Chodzi o inwestycję wartą 220 mln zł. Prace maj się rozpocząć w połowie przyszłego roku. Wszystko teraz zależy od decyzji Ministerstwa Infrastruktury, które może przyznać na ten cel pieniądze z unijnych funduszy. Decyzja ma zapaść już w listopadzie. Na początek miasto stara się o dofinansowanie budowy dwóch nowych mostów na Autostradzie Poznańskiej. Miałyby one powstać w sąsiedztwie istniejących już: na Odrze Zachodniej (im. Karola Świerczewskiego) i Regalicy (im. Wojska Polskiego). Pierwszy etap modernizacji Autostrady Poznańskiej zakłada bowiem, że będziemy jeździli po starej drodze, ale nowych mostach.

- Obecnie mosty, mimo tegorocznych remontów, nie są przystosowane do tego, żeby jeździły po nich samochody o ciężarze powyżej 20 t - mówi Wacław Pawluć, właściciel Stalmontu, firmy, która latem naprawiała obie przeprawy.

Miasto ma już pozwolenie na budowę i gotowy projekt obu mostów. Ponadto postarało się o podniesienie rangi Autostrady Poznańskiej z drogi powiatowej na krajową nr 31 (formalnie nastąpi to od 1 stycznia 2005 r.). Dzięki temu właśnie możliwe będzie wykorzystanie funduszy unijnych w gestii Ministerstwa Infrastruktury.

Na nowe mosty potrzeba 59 mln zł. Ministerstwo może dać nawet 75 proc. tej kwoty, czyli ponad 40 mln zł. Resztę miasto będzie musiało wyłożyć z własnego budżetu. Na pierwszy etap inwestycji potrzeba dwóch lat.

Kolejny etap to byłaby budowa zupełnie nowej, dwupasmowej jezdni Autostrady Poznańskiej oraz remont istniejącej nawierzchni.

- Docelowo chodzi o prawie 7 km dwujezdniowej drogi, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a mosty wraz z estakadami miałyby prawie po 500 m - wyjaśnia Józef Kraśniański, współwłaściciel biura projektowego Damart, które przygotowało projekt. - W Podjuchach powstałby wielopoziomowy węzeł i dalej fragment nowej drogi, którą jadąc wprost, dojeżdżałoby się do autostrady A6.

W połączeniu z innymi inwestycjami, które częściowo są już zrealizowane, nowa droga stanowiłaby część połączenia autostrady A6 z al. Wojska Polskiego.

- Powstałaby droga międzydzielnicowa, którą można by dojechać od strony Gorzowa Wielkopolskiego czy Gryfina na Gumieńce, Pogodno i Głębokie - mówi Kraśniański.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,088 Posts
Szczecin-inwestycje drogowe.

Zakładam wątek (bo odpowiedniego nie mogłem znaleźc), ale mam nadzieje, że odpowiedni ludzie dalej go pociagną, przede wszystkim szczecinianie :)


SZCZECIN: INWESTYCJE DROGOWE W 2005 ROKU

Najważniejszymi drogowymi inwestycjami planowanymi w Szczecinie w 2005 roku będą przedłużenie ulicy Europejskiej o dwa kilometry, przebudowa ulicy Krzywoustego oraz poszerzenie ulicy Struga.

Najwięcej komplikacji spowoduje zapewne przebudowa ul. Krzywoustego. Jej początek planowany jest na wiosnę. Nowa ul. Krzywoustego będzie kosztować 18 mln zł, z czego 4 mln pochodzi z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Praktycznie bez problemów komunikacyjnych powstanie kolejny odcinek ul. Europejskiej. Pomiędzy ul. Wrocławską i rondem Uniwersyteckim zbudowane zostaną dwa kilometry dwujezdniowej drogi. Ul. Europejska jest ostatnią miejską inwestycją drogową powstającą z funduszu PHARE. Drugi etap kosztuje 5,75 mln euro.
W przyszłym roku ma ruszyć kompleksowa przebudowa ulicy Struga. W związku z tym, że jest to droga krajowa, władze miasta chcą wystąpić o środki centralne na jej przebudowę.

Nie będą to jedyne inwestycje drogowe planowane w 2005 roku. Być może już w połowie stycznia 2005 zapadnie decyzja o finansowaniu 75 proc. kosztów budowy dwóch nowych mostów. Jeśli tak się stanie, prace prawdopodobnie ruszą jesienią.

W styczniu rozstrzygnięty też będzie przetarg na przebudowę "miejskiej części" autostrady A-6 pomiędzy Kijewem i Kluczem. Prawie 7 km drogi, wraz z 15 wiaduktami i mostami, kosztować ma 100 mln zł.

We wrześniu przyszłego roku skończy się przebudowa wiaduktu kolejowego przy Makro Cash & Carry. Dzięki temu zlikwidowane zostanie tzw. wąskie gardło w ciągu ul. Południowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Szczecin z dn.30.12.2004

trochę się tu dzieje, wiec może jakieś mapki, plany, itp. :cheers:
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
[Sz-n] Dwa nowe mosty

Dostaliśmy ponad 44 mln zł z unijnego programu ZPORR.

Pieniądze rozdzieliło wczoraj Ministerstwo Infrastruktury. Komitet sterujący wybrał najważniejsze spośród siedmiu projektów na przebudowę dróg krajowych w dużych miastach. Poza Szczecinem kasę dostały jeszcze tylko Toruń i Sosnowiec.

- Ale Szczecin dostał najwięcej - cieszy się wiceprezydent Mirosław Czesny, który asystował przy ocenie projektów.

Dotacja i wkład własny miasta (14 mln zł ) pozwolą na rozpoczęcie w drugiej połowie roku budowy nowych mostów, które staną obok już istniejących na Odrze Zachodniej i Regalicy, a w przyszłości będą częścią całkowicie przebudowanej Autostrady Poznańskiej.

Po zakończeniu inwestycji w 2007 r. stare mosty zostaną rozebrane. Po wybudowaniu nowych trasa łącząca autostradę A6 z rondem Hakena stanie się dwujezdniową arterią. Cała inwestycja ma kosztować 220 mln zł.
 

·
Registered
Joined
·
2,566 Posts
Brawo Szczecin! :) A czy sa jakies wizualki tych mostow?
 

·
in omnia paratus
Joined
·
4,007 Posts
renderów... renderów..._/--\*
 

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts
[Szczetek] koncepcje trasy na Łasztowni

mysle, ze moze to zainteresowac wielu, poniewaz przebudowa trasy ma pomoc w zagospodarowaniu terenow przemyslowych. obecnie jest to najwieksza autostrada miejska w Polsce - kilka kilometrow prostej drogi, laczace dwie polowy miasta:Pięć koncepcji drogowej obsługi komunikacyjnej
Łasztowni i Kępy Parnickiej

W związku z kontynuowaniem przez Miasto prac nad wszczętym planem zagospodarowania przestrzennego Portu Szczecin, przygotowywanym przetargiem na opracowanie planu operacyjnego zagospodarowania terenów Łasztowni, Wyspy Grodzkiej, Kępy Parnickiej, Wyspy Zielonej i Wyspy Jaskółczej, oraz organizacją regat The Tall Ships Races 2007 - opracowano pięć koncepcji drogowej obsługi komunikacyjnej Łasztowni i Kępy Parnickiej w Szczecinie.

Do realizacji wybrana zostanie jedna z koncepcji, po wcześniejszej merytorycznej ocenie przez właściwe jednostki (m.in. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Wydział Inwestycji Miejskich, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Biuro Planowania Przestrzennego Miasta). Środki finansowe na wykonanie inwestycji powinny zostać ujęte w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na rok 2006. Realizacja nastąpiłaby do 2007 roku.

Wariant I - Skrzyżowanie z Wyspą Centralną
Ze względu na konieczność włączenia do ruchu ulic: Floriana i Władysława IV w ul. Energetyków zaprojektowano skrzyżowanie z Wyspą Centralną o czterech wlotach, posiadające dwufazową sygnalizację świetlną. Średnica wyspy 70 m, szerokość jezdni wokół wyspy 12 m. Wloty na skrzyżowanie - od strony ulicy Energetyków trzypasowe z wydzielonym pasmem dla prawoskrętów, od strony ulicy Foriana wloty dwupasowe. Zaprojektowano nowy przebieg linii tramwajowej, włączonej w istniejący przekrój Mostu Długiego i Portowego. Pod estakadą zaprojektowano przystanki tramwajowe połączone systemem kładek z chodnikami przy ulicy Energetyków i Bytomskiej.

Wariant II - Skrzyżowanie typu "Cygaro"Ze względu na konieczność włączenia do ruchu ulic: Floriana i Władysława IV w ul. Energetyków zaprojektowano czterowlotowe skrzyżowanie typu "Cygaro" z wydzielonymi pasami przeznaczonymi wyłącznie dla obsługi lewoskrętu. Promienie zawracania 30 m, szerokość jezdni przeznaczonej dla lewoskrętów 7 m. Wloty na skrzyżowanie - od strony ulicy Energetyków trzypasowe z wydzielonym pasmem dla lewoskrętów, od strony ulicy Floriana wloty dwupasowe. Zaprojektowano nowy przebieg linii tramwajowej, włączonej w istniejący przekrój Mostu Długiego i Portowego. Pod estakadą zaprojektowano przystanki tramwajowe połączone systemem kładek z chodnikami przy ulicy Energetyków i Bytomskiej.

Wariant III - Skrzyżowanie typu "RONDO"Ze względu na konieczność włączenia do ruchu ulic: Floriana i Władysława IV w ul. Energetyków zaprojektowano czterowylotowe skrzyżowanie typu "RONDO". Średnica wyspy 60 m, szerokość jezdni wokół wyspy 12 m. Wloty na skrzyżowanie - od strony ulicy Energetyków trzypasowe z wydzielonym pasmem dla prawoskrętów, od strony ulicy Floriana wloty dwupasowe. Zaprojektowano nowy przebieg linii tramwajowej, włączonej w istniejący przekrój Mostu Długiego i Portowego. Pod estakadą zaprojektowano przystanki tramwajowe połączone systemem kładek z chodnikami przy ulicy Energetyków i Bytomskiej. Przedłużono ulicę Bytomską do połączenia z ulicą Zbożową.

Wariant IV - skrzyżowanie z Małą Wyspą CentralnąZaprojektowano skrzyżowanie ulicy Energetyków z ulicą Floriana jako skrzyżowanie z Małą Wyspą Centralną o średnicy 35 m, z możliwością sterowania dwufazową sygnalizacją świetlną. Wykorzystano istniejący przebieg ulicy Energetyków z poszerzeniem jedynie wlotów na wyspę centralną. Kładki dla pieszych zaprojektowano jako przejście w poprzek ulicy Energetyków w drugim poziomie z zejściami po obu stronach ulicy oraz na przystanki tramwajowe.

Wariant V - skrzyżowanie z Małą Wyspą Centralną wraz z przebudowanym Mostem DługimZaprojektowano skrzyżowanie ulicy Energetyków z ulicą Floriana jako skrzyżowanie z Małą Wyspą Centralną o średnicy 35 m, z możliwością sterowania dwufazową sygnalizacją świetlną. Ulicę Bytomską postawiono w istniejącym przebiegu (szerokości 7 m do 10,5 m) z modernizacją wlotu w ulicę Władysława IV (jak w wariancie IV). Takie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie terenu pod inwestycję o powierzchni ok. 1,8 ha pomiędzy ulicami Energetyków, Bytomską, Celną i Floriana. W celu poprawienia przepustowości oraz warunków ruchu na głównej trasie wlotowej do Szczecina zaprojektowano przebudowę Mostu Długiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicami: Nabrzeże Wieleckie, Bulwar Piastowski, Bulwar Gdyński i Celną.


Biuro Prasowe Prezydenta Miasta
Szczecin, dn. 8.02.2005
 

·
THE FALLEN EMPIRE
Joined
·
806 Posts
Discussion Starter #9


Zmiany na budowie dróg na Struga

Od poniedziałku zamknięta będzie droga wspomagająca przy sanktuarium, a za kilka dni pojedziemy zupełnie nową jezdnią północną - równoległą do StrugaNa zakończenie pierwszego etapu przebudowy ul. Struga drogowcom zostały cztery miesiące. Jak zapewnia kierownik budowy Henryk Rzepecki, czasu wystarczy, a niebawem kierowcy będą mogli korzystać z kolejnych fragmentów inwestycji.

- Najwcześniej, bo już na początku lipca, chcemy przekazać do użytku północną nitkę wspomagającą główny ciąg ul. Struga - mówi Rzepecki.

To zupełnie nowa jezdnia położna po przemysłowej części ulicy. Będzie służyć do dojazdu do sklepów, hurtowni, salonów samochodowych. Zaczyna się przy krzyżówce z ul. Pomorską, a kończy tuż przy wiadukcie kolejowym. W ubiegłym tygodniu skończono układać na niej ostatnią warstwę asfaltu. W najbliższych dniach będą wymalowane linie rozdzielające pasy ruchu i przejścia dla pieszych.

Jednocześnie od poniedziałku zamknięta będzie południowa droga wspomagająca na wysokości sanktuarium. Przez kilkanaście dni będzie ona remontowana.

W przyszłości główna ul. Struga, będąca drogą wjazdową do miasta od strony Stargardu, Poznania i Gorzowa, zostanie obniżona o cztery metry, a obie ulice wspomagające będą połączone pięcioma wiaduktami nad czteropasmową magistralą. Pierwszy z wiaduktów już jest budowany. Stanie on niedaleko istniejącego wiaduktu kolejowego i połączy zajezdnię autobusową oraz tereny Międzynarodowych Targów Szczecińskich z salonem Skody.

- Już wbiliśmy pod niego dwadzieścia pali, a ma ich być 32 - mówi Rzepecki - Zaczynamy fundamentowanie przyczółków, między którymi będą dwa przęsła pod przyszłą jezdnię.


Pierwszy etap przebudowy ul. Struga wykonuje firma Budimex-Dromex. Prace rozpoczęto w październiku 2003 r. Wykonawca ma 24 miesiące na zbudowanie: wspomagającej drogi północnej, wiaduktu nr 1, przebudowę części południowej drogi wspomagającej, przebudowę 300-metrowego odcinka ul. Struga w pobliżu wiaduktu kolejowego. Inwestycja jest warta 3 370 tys. euro i współfinansowana przez fundusz PHARE. Z Europy dostaliśmy na ten etap 1,3 mln euro
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
moje okolice! mam kilkanaście metrów od tej ulicy! ;)
miałem zdjęcia z budowy tej dodatkowej nitki, szukałem, ale nie znalazłem na dysku :(
może ktoś się poświęci i porobi pare fotek? ;) [ja nie moge]
bo rozpiętość inwestycji jest ogromna,
budują już od kilku tygodni wiadukt, nową północną nitkę, teraz remont tej przy sankturium, no i choć to nie ten temat- budują ten wstrętny bunkier- Kauflandu :(
Mam jeszcze pytanie
czy przez Stuga bedzie biec w przyszłości szybki tramwaj? ;)
 

·
THE FALLEN EMPIRE
Joined
·
806 Posts
Discussion Starter #11
Raine said:
może ktoś się poświęci i porobi pare fotek? ;) [ja nie moge]
bo rozpiętość inwestycji jest ogromna,
Niestety nie jestem tym kims, bo na prawobrzezu bylem ostatnio ok. rok temu. Nosze sie jednak z zamiarem obfotografowania inwestycji drogowych na lewym brzegu Odry
@ SST
Nie wiem gdzie dokladnie zaczyna sie ul. Struga, ale na pewno na wschod od wiaduktu kolejowego nie bedzie przebiegac zadna linia tramwajowa.
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
W dotarciu na miejsce pomoże ci spokój i cierpliwość - wszystkie drogi prowadzące ze Szczecina są właśnie remontowane. I tak będzie przez całe wakacje

Korki są nieuniknione. I nieważne, czy jedziesz do Świnoujścia, Dziwnowa czy Kołobrzegu. Wszędzie trwają roboty, a ruch w wielu miejscach odbywa się wahadłowo. Szanse na ucieczkę przed remontem są nikłe, bo nawet alternatywna trasa przez Nowogard jest rozkopana i lepiej jej unikać.

Dlaczego teraz? Zarządcy dróg wojewódzkich i krajowych odpowiadają zgodnie: - Teraz jest najlepszy czas, by dotrzymać reżimu technologicznego przy budowie dróg.

Na Świnoujście

Droga nr 3 to główna nadmorska trasa. Na odcinku Ostromice - Brzozowo (ponad 5 km przed Wolinem) wymieniana jest nakładka asfaltowa, pobocza utwardzane, a w miejscowościach budowane chodniki. Tu jednak jeszcze nie jest najgorzej, bo: - Prace na jezdniach trwać będą do końca miesiąca - zapewnia Krzysztof Jasiak, naczelnik wydziału drogowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Po tym terminie będą prowadzone na poboczach.

To jednak oznacza, że część jezdni może być zatarasowana przez ciężki sprzęt.

Niestety w poniedziałek rusza przebudowa fragmentu będącego już w granicach administracyjnych Świnoujścia, który prowadzi wzdłuż torów do przeprawy promowej.

Na Kamień Pomorski

Zjeżdżając w Parłówku z drogi nr 3 na Kamień Pomorski, niemal natychmiast trafiamy na roboty drogowe. Prace trwają na kilometrowym odcinku. Tutaj także trwa wymiana nawierzchni i budowa poboczy. Zbudowane będzie też nowe skrzyżowanie w Rzewnowie. Ruch na tej drodze w miejscach prac odbywa się wahadłowo i jest ręcznie sterowany przez drogowców.

Ostrzegamy: szczególnie w weekendy korki na tej drodze mogą być spore. Zwłaszcza że jest to trasa dojazdowa do takich miejscowości wypoczynkowych jak: Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo, Rewal, Niechorze.

- Prace zakończą się dopiero po wakacjach, dlatego zalecamy skręcić tuż przed Parłówkiem i skorzystać z drogi na Golczewo i Wysoką Kamieńską - mówi Krzysztof Kowalski, zastępca dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

To droga okrężna, ale może okazać się jedynym ratunkiem przed korkiem.

Na Kołobrzeg i Koszalin

Niestety, jadąc nad morze w tym roku, lepiej nie korzystać z reklamowanej w poprzednich latach trasy przez Nowogard (droga nr 6) i dalej przez Golczewo na Kamień, alternatywnej dla zatłoczonej drogi nr 3. Na kilku kilometrach przed Nowogardem też jest remont. W czterech miejscach na długich, bo aż 700-, 900-metrowych odcinkach ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest światłami.

- Remont potrwa do połowy sierpnia, ponadto planujemy także wymianę nawierzchni na jezdni w okolicy lotniska w Goleniowie - ostrzega Jasiak. - Trzeba się przygotować na to, że przez całe wakacje będą tam utrudnienia.

To także zła wiadomość dla jadących do Kołobrzegu i Koszalina, bo tędy wiedzie najkrótsza trasa do tych miejscowości. Alternatywą jest przejazd z Goleniowa na Maszewo drogą 140 i dalej z Maszewa do Nowogardu - wyjeżdżamy na krzyżówce już za robotami. Niestety droga jest wąska i sporo musimy nadłożyć.

Słaba pociecha

Bezkolizyjnie (tzn. omijając remonty) dojechać ze Szczecina nad morze będzie można trasą turystyczną przez Modrzewie, Stepnicę, Recław. Jednak, gdy wielu kierowców ją wybierze, też nie będzie łatwo.

- Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania tą trasą - mówi Andrzej Wyganowski, wójt Stepnicy. - W piątki i soboty ruch jest jeszcze znośny, ale w niedziele od godz. 17 są kłopoty, by przejść na drugą stronę jezdni.
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
Remont ul. Mickiewicza

Koniec z jazdą po popękanych i wypaczonych betonowych płytach. Remont głównej arterii Pogodna zaczyna się w piątek.

Nowiutkimi jezdniami pojedziemy już pod koniec sierpnia. Wcześniej jednak trzeba się będzie pomęczyć.

Remontowany ma być odcinek pomiędzy ulicami Wernyhory i Poniatowskiego. To 1,2 km dwujezdniowej drogi z betonowych płyt, które obecnie są w opłakanym stanie: są dziurawe, popękane, wypaczone. Doraźne łatanie nic już nie dawało.

- Zaczniemy od regulacji wpustów kanałowych i studzienek - mówi Gawłowski. - Potem położymy warstwę wyrównawczą asfaltu, a na nią specjalną siatkę tłumiącą drgania.

Siatka ma wzmocnić nawierzchnię, by po remoncie drgania nie powodowały pęknięć i odkształceń w miejscach łączenia się płyt. Na siatkę wylane będą jeszcze dwie warstwy asfaltu. Na wierzchu zaplanowano położenie tzw. masy SMA o podwyższonej odporności.


Prace będą podzielone na cztery etapy. Każdy będzie trwał ok. dwa tygodnie.

Ul. Mickiewicza przebuduje konsorcjum szczecińskich firm PRiNŻ Pomerania i Energopol. Koszt 1,34 mln zł. Wykonawcy mają 60 dni na wykonanie całości prac
 

·
THE FALLEN EMPIRE
Joined
·
806 Posts
Discussion Starter #14 (Edited)
/\/\/\

Ul. Mickiewicza to chyba jeden z krajowych rekordow pod wzgledem niedoinwestowania. Wykonane w tej samej technologii co berlinka jezdnie z lat 20tych przez 80 lat nie zostaly poddane zandym remontom. Jak na swoj wiek sa jednak w rewelacyjnym stanie - co nie znaczy, ze spelniaja jakiekolwiek standardy. Bardzo lubie tamtendy jezdzic - szczegolnie w kierunku Krzekowa mozna poczuc sie jak w wesolym miasteczku. Jadac nawet z max dozwolona predkoscia (60km/h po 23) sa miejsca gdzie mozna na chwile doznac stanu niewazkosci gdy samochod wyskakuje na garbie ;)

A skoro juz mowa o extremalnych doznaniach, to poszukiwaczom takowych polecam wejscie na dolna kratownice mostu kolejowego z pierwszego zdjecia w tym watku i poczekanie na przejazd pociagu. Wystarczyl mi tylko zwykly pospieszny zeby odetchnac z ulga gdy juz przejechal. Nie mialem pojecia, ze pociag moze tak rozbujac masywna konstrukcje mostu. Przejazd skladu towarowego z jajowatymi kolami obserwowalem juz z ziemi cieszac sie, ze nie stoje na kratownicy :D
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
Rozpoczyna się remont ul. Mickiewicza

Do końca wakacji betonowa część ulicy pomiędzy Poniatowskiego i Wernyhory będzie przebudowana. Remont zaczyna się w czwartek

Wykonująca przebudowę firma PRiNŻ Pomerania podzieliła remont na cztery części, by nie zamykać całej mierzącej 1,2 km dwujezdniowej drogi.

Po około dwóch tygodniach prace przeniosą się na kolejny fragment.

- Największe utrudnienia nastąpią, gdy będziemy układali wierzchnią warstwę asfaltu - mówi Gawłowski. - Wtedy na kilka godzin będziemy zmuszeni zamknąć remontowany fragment drogi.

Remont musi skończyć się do 31 sierpnia. Przebudowa najważniejszej ulicy Pogodna kosztuje 1,34 mln zł.
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
+ zdjęcia przebudowy ulicy Struga

moje wyjątkowo nie wyjątkowe zdjęcia

Początek troche nie na temat ;)

ale do sedna sprawy

reszta jutro :cheers:
 

·
mostowniczy
Joined
·
341 Posts
Hmm o ktorej godzinie robiles te fotki? :D


Mnie zastanawia jedno, przy wiadukcie kolejowym wylano fundamenty pod wiadukt drogowy, tylko.. jak on będzie przechodził? Rownolegle do kolejowego (czyli nad ul. Struga)? I co takie rozwiązanie da? Może są jakies plany, schematy przebudowy tej arterii?

EDIT: przeczytałem poprzednią strone, ale nadal nie wiem, po co łaczyc wiaduktem salon Skody z MTS?
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
tvnmaniak said:
Hmm o ktorej godzinie robiles te fotki? :D
a bo co? ;) wiem wiem, takie fotki, ale był już zachód słońca i nie dało się, zresztą śpieszylem się :D


tvnmaniak said:
Mnie zastanawia jedno, przy wiadukcie kolejowym wylano fundamenty pod wiadukt drogowy, tylko.. jak on będzie przechodził? Rownolegle do kolejowego (czyli nad ul. Struga)? I co takie rozwiązanie da? Może są jakies plany, schematy przebudowy tej arterii?
hmm wiadukt drogowy nie bedzie równolegle przebiegać do kolejowego. Łącznie bedą 4 wiadukty nad ulicami, które beda -3m n.p.m. ;)

tvnmaniak said:
EDIT: przeczytałem poprzednią strone, ale nadal nie wiem, po co łaczyc wiaduktem salon Skody z MTS?
Może żeby był łatwiejszy dostęp do Międzynarodowych Targów? No bo trzeba przyznać że leżą troche na zadup** ;)

troche zdjęć okolicy ;)
ulicy Struga

Centrum Słoneczne


Sanktuarium
Kościół (w budowie)


Dawny budynek Ekko, po prawej Toyota (razem jest 6 salonów samochodowych na tej ulicy )


 
1 - 20 of 18788 Posts
Top