SkyscraperCity banner

18561 - 18580 of 18721 Posts

·
Załomiak
3,261 Posts
Postępowanie na remont ulicy Staromiejskiej
Potencjalny wykonawca będzie miał 5 miesięcy na remont ulicy Staromiejskiej. Trwa postępowanie na zadanie, które będzie realizowane przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Na oferty czekamy do 14 maja.

- Projektowane rozwiązanie przewiduje remont istniejących chodników oraz jezdni i oświetlenia na ul. Staromiejskiej - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - W ramach zadania zostały zaprojektowane dodatkowe wpusty deszczowe oddające wodę opadową do systemu kanalizacji deszczowej.

Ponadto w ramach inwestycji pod nadzorem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zostanie wykonana:

przebudowa kanału ogólnospławnego Ø300 mm w ciągu ul. Staromiejskiej,
budowa spinki wodociągowej łączącej sieć wodociągowej 110PE w ul. Staromiejskiej z wodociągiem 125PE w ul. Wyszyńskiego.

Zadanie zostanie realizowane na podstawie porozumienia wspólnie przez ZWiK i ZDiTM. Termin realizacji to 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Na oferty czekamy na 14 maja.
Źródło: Postępowanie na remont ulicy Staromiejskiej

Przyda się tej uliczce odświeżenie. Chociaż nie napisali, o którą część chodzi - mam nadzieję, że tę od PUM-u.

·
Registered
33 Posts
Akurat wykonawca Kwiatowej bardzo narzekał (i cały czas narzeka), że ma nieogarów do robót brukarskich.
Co prawda zdjęcia nie miałem jak zrobić, ale przy pętli Kwiatowa zaczęli naprawiać wjazd na przystanek autobusowy. Zerwali cały bruk i zapewne ułożyli na nowo na połowie wjazdu, a teraz odgrodzili drugą połowę. Ciekawe, czy na rondzie też ten bruk przełożą na nowo.

·
Załomiak
3,261 Posts
^^ Tak, od strony PUM-u.

"Projektowania nawierzchnia z płyt kamiennych z odzysku": to ja już nie wiem o co cho - raz miasto mówi, że taniej jest kupować nowe granitowe niż przycinać historyczne, a innym razem to robi, czego chyba nawet nie zawiera katalog nawierzchni... Już naprawdę nie wiem, czego się spodziewać.

Ale koniec marudzenia, bo lepsze są zdjęcia, więc ode mnie przebudowa chodzników na Braniborskiej:
112303

112305

112306

112307

cdn.

·
Załomiak
3,261 Posts
I jak zwykle się powtórzę - brakuje drzewek. Mogli posadzić chociaż co dwa miejsca parkingowe, szczególnie że to uliczka z zabudową jednorodzinną, gdzie każdy dom ma miejsce na co najmniej dwa samochody (garaż i podjazd).
112308

112313

112314

Na razie doszli do tego momentu.
112315

A dalej, to wygląda tak.
112317

·
Local Patriot
13,866 Posts

·
Local Patriot
13,866 Posts
Przebudowa ul. Twardowskiego i Witkiewicza (STRABAG).

09.05.2020

Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (1).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (2).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (3).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (4).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (5).JPG

cdn...

·
Local Patriot
13,866 Posts

CD.
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (6).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (7).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (8).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (9).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (10).JPG

cdn...

·
Local Patriot
13,866 Posts

CD.
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (11).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (12).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (13).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (14).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (15).JPG

cdn...

·
Local Patriot
13,866 Posts

CD.
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (16).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (17).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (18).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (19).JPG
Szczecin-Twardowskiego-Witkiewicza (20).JPG

cdn...

18561 - 18580 of 18721 Posts