SkyscraperCity banner

18701 - 18720 of 18721 Posts

·
Registered
15,734 Posts
^^ Pewnie długo nie będzie trzeba czekać, aż ktoś skorzysta z Twojej rady ;)
Co ja na to poradzę, że zza urzędniczego biurka / planu inwestycji nie widać, jak debile się po mieście baranowozami przemieszczają? Ostatnio był gdzieś filmik jak na świeżo wyremontowanej Jadwigi jakiś kretyn przez słupki próbował swoje beemwe x5 (tak mi się zdaje) przepchnąć na pole wyłączone z ruchu. Pod prąd. BoMamWyeabane - tytuł każdego (prawie) kierowcy w aucie tej marki.

·
Registered
2,895 Posts
Co ja na to poradzę, że zza urzędniczego biurka / planu inwestycji nie widać, jak debile się po mieście baranowozami przemieszczają? Ostatnio był gdzieś filmik jak na świeżo wyremontowanej Jadwigi jakiś kretyn przez słupki próbował swoje beemwe x5 (tak mi się zdaje) przepchnąć na pole wyłączone z ruchu. Pod prąd. BoMamWyeabane - tytuł każdego (prawie) kierowcy w aucie tej marki.
Jest w wątku o parkowaniu ^^

·
Registered
10,326 Posts
Umowa na Górnośląską podpisana

Rusza pierwsza z inwestycji związanych z przebudową układu drogowego na Międzyodrzu i poprawą dostępności do Portu w Szczecinie. Podpisana została umowa z firmą MUSING BUD Sp. z o.o. S.K na przebudowę ulicy Górnośląskiej. Wartość kontraktu to 17 136 338,65 zł brutto. Prace potrwają 15 miesięcy.

Ulica Górnośląska znajduje się na prawobrzeżu na obszarze osiedla Międzyodrze Wyspa Pucka (na wschód od centrum miasta). Usytuowana jest na terenie położonym pomiędzy Basenem Górnośląskim, Basenem Górniczym (Kaszubskim) i rzeką Parnicą. Obsługuje tereny inwestycyjne. Od południa ma połączenie z drogą obsługującą DK10 tj z ul. Gdańską.

W ramach inwestycji zaplanowano:
  • przebudowę ulic oraz budowę nowych połączeń ulic w celu usprawnienia komunikacji;
  • budowę ciągów pieszych;
  • przebudowę kolizyjnych sieci (sieci elektroenergetyczne, sanitarne, wodociągowe, teletechniczne);
  • przebudowę/budowę zjazdów publicznych;
  • budowę miejsc postojowych;
  • zapewnienie systemu odwodnienia poprzez przebudowę/budowę kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami oczyszczającymi;
  • oznakowanie drogi;
  • podniesienie nośności nawierzchni dróg i ulic;
  • budowę/przebudowę oświetlenia ulicznego;
  • prace przy zagospodarowaniu zieleni.
Inwestycja powinna być zrealizowana w terminie 15 miesięcy liczonych od dnia podpisania umowy. Nadzór nad realizacją inwestycji będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

·
Registered
1,662 Posts
Dziś przy Grota Roweckiego trwały chyba jakieś odbiory (z daleka widziałem grupkę debatującą w okolicy skrzyżowania z Witkiewicza). Trzy fotki z weekendu:

Wyjaśni mi ktoś dlaczego zatoki (pytanie czy potrzebnej) nie można jak już zrobić betonowej? Serio zawsze trzeba dać kostkę żeby wszystko się trzęsło?

·
Załomiak
3,261 Posts
Na tym etapie zauważyłem, że latarnie mają stare oprawy - pewnie to te same, co były na poprzednich słupach, bo, jak dobrze pamiętam, tutaj też mają dotrzeć ledy w tym roku.
262317

262320

Drzewka <3
262321

I jeszcze jeden słup do wymiany.
262322

A to już Witkiewicza.
262323

I koniec zakresu prac na Witkiewicza w okolicy wjazdu na działki.
262324

Kuniec.

·
Registered
1,509 Posts
Inwestycja ogólnie na plus. Szkoda tylko, tak jak zauważyłeś, że słupki muszą być "patrioty" oraz jak dla mnie na tej klasie ulicy zbędne są zatoki przystankowe oraz ta autostradowa bariera. Co do słupków to jakoś przy przebudowie Kułakowskiego (również osiedlowa poza Śródmieściem) dali estetyczne szare i to w miejscu gdzie przed przebudową były "patrioty".

·
Registered
685 Posts
03.07.2020 - Bohaterów Getta Warszawskiego i Królowej Jadwigi
Od dłuższego czasu nic się nie zmieniło, najwięcej teraz grzebią na samym skrzyżowaniu. Z tego co mi się rzuciło w oczy to coraz więcej samochodów stojących na ul. Getta...
266545

To wyszło nieostre. Sorry.
266546

18701 - 18720 of 18721 Posts