SkyscraperCity banner

1 - 20 of 243 Posts

·
Wędrowiec do świtu
4,447 Posts
Discussion Starter #1
Ponieważ nie znalazłem watku, w którym możnaby infromować o zakończeniu mniejszych inwestycji to zakładam nowy :)

Na początek ukończenie budowy Netto przy ul. Hutniczej, tuż przy Stoczni NOWA. Zdjęcia z 13-12-2006:

Byłem w środku (nawet zakupy zrobiłem :)) i jest całkiem przyjemnie jak na Netto, czysto (jeszcze?) i szerokie przejścia. No ale jak zwykle za mało kas otwartych :) Ja tam się cieszę z tego, że mam sklep tuż przy pracy :)

Architektonicznie myslałem, że to będzie wielki bubel, ale jak widać wymusili na nich w miarę "zjadliwy" kształt - spadzisty dach kolorystycznie dopasowujący się do otoczenia. Jestem tym mile zaskoczony, jednak i tak w tym miejscu widziałbym cos większego (cos jak budynek straży pożarnej obok), a Netto mogłoby być na parterze :)

I ciekawostka - parking wyłożyli kostką brukową - ale niefrezowaną. Oczywiście dla samochodów i pieszych znaczenia nie ma to żadnego, ale jak widać można. I nie jest to drogie - takie sklepy tną koszty gdzie sie da. To takie małe info dla projektantów i wykonawców ścieżek rowerowych - niefrezowane kostki też instnieją :)

·
Wędrowiec do świtu
4,447 Posts
Discussion Starter #3
^^ Dlatego tytuł wątku to "Mniejsze Inwestycje" ;) Czyli co małego powstaje w Szczecinie :) Każda większa inwestycja ma swój osobny wątek, ale pomyslałem, że jest sporo "małych" przedsięwzięć, które można wrzucić do jednego wora :D

·
Registered
10,643 Posts
^^ widocznie w naszym miescie juz nie bedzie małych iwestycji tylko jakies wielkie :colgate:

·
Moderator
38,345 Posts
Pozbierałem różne inwestycje z prawobrzeża...starsze i nowsze

Ul. Pomorska

^^ ukończony rok temu....do wynajęcia

jakaś przebudowa - również do wynajęcia:

ten ma już parę lat?

salon VOLVO - całkiem świeże

to chyba też przebudowa:

a teraz Os. Majowe - ul. Botaniczna - inwestycja TBSu

^^ najwyraźniej architekt mieszkał kiedyś na Janickiego ;). Kolorki są bardzo depresyjne...

Słoneczne ul. Łubinowa - Klinika Zwierząt Domowych - budynek ma dobrych parę lat, ale elewację zrobili dopiero rok temu:

·
Moderator
38,345 Posts
^^ nie miałem po drodze ;) jak chcesz to możesz uzupełnić :p

·
.
2,784 Posts
Szkoda, że nie pstryknąłeś fotki biurowca na przeciwko nowego salonu Volvo. Właśnie kończą przebudowę. Jest to budynek z PRL-u całkiem ładnie przerobiony. Jak ktoś nie wie, że to stary budynek to mógłby pomyśleć, że niedawno go postawiono.

·
Registered
10,643 Posts

kolorki mogliby zmienić, to fakt. Nie wiem jak wam, ale mi się nawet podobają te budyneczki, obok Volvo są jedynymi budynkami które w tym wątku mi się podobają. Btw. ten salon Volvo nie jest jeszcze do końca skończony? Samochody już stoją, ale budynek wygląda na nie dokończony..

·
Moderator
38,345 Posts
Bobekk - ten budynek o którym wspominasz wrzuciłem do inwestycji na praworzeżu, ponieważ coś tam jeszcze przy nim grzebią

Wojtek - wydaje mi się, że oficjalnego otwarcia jeszcze nie było, ale może jestem jestem w błędzie.

·
Registered
10,643 Posts
^^ nawet nie ma żadnego napisu "VOLVO" (przynajmniej nie na zdjęciu) więc na pewno będą go jeszcze dokańczać..

·
Wędrowiec do świtu
4,447 Posts
Discussion Starter #15
Czyżby z Pomorskiej robiła się nam druga Struga? ;)

Muszę przyznać, że te budynki tam ładnie się prezentują.

·
Moderator
38,345 Posts
^^ Pomorska ostatnio nieźle się rozwija...Poza tym co zaprezentowałem powstają jeszcze jakieś inne inwestycje, ale nie udało mi się tam dostać ;). Generalnie widać, że w tej części rozwijają się różne magazyny...Jedyne co wkurza to przejazd kolejowy w kierunku Dąbia :(. W przyszłości muszą tam zrobić tunel!

·
Registered
1,921 Posts
Pomorska to bdb lokalizacja gdyż jest dobrze skomunikowana ze Szczecinem (Struga) blisko S3, DK3, A6, DK10 (S10) czyli wymażone miejsce logistyczne dla firm. Co do przejazdu kolejowego to pikus w porównaniu ze skrzyżowaniem Pomorskiej z DK3/DK10, do miasta jest w dodatku równoległa ulica względem Struga. Lokalizacja jednym słowem piękna

·
Moderator
38,345 Posts
al. Papieża Jana Pawła II

ukończone latem pawilony gastronomiczne

·
Registered
10,643 Posts
^^ nie wiem jak wam, ale mi się one strasznie podobają! :) w czasie Regat było to moje ulubione miejsce do posiedzenia w przerwach w chodzeniu po Wałach :) miło tak usiąść sobie pod takim pawilonem, zjeść loda, posłuchać plusków fontann i popatrzeć na ładnie odnowioną aleję :)

1 - 20 of 243 Posts