SkyscraperCity banner

1 - 20 of 10760 Posts

·
...
11,851 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
HANZA TOWER

Hanza Tower stanowi połączenie wyszukanego stylu z niezbędnymi w każdym biurze funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jej projekt bazuje na koncepcji przygotowanej przez pracownię Laguarda Low Architects LLC Dallas z USA. Budynek dzięki swojej przeszklonej, wychylonej w stronę Odry części, przypomina dynamiczny żagiel

Inwestor: J.W. Construction
Architekt: Urbicon

Dzielnica - Śródmieście
Obiekt mieszkaniowo-usługowy
- Kondygnacje podziemne - garaże
- Kondygnacje 1-6 - handel(1), basen (2), usługi(2-6), biura(3-6), konferencje (3-6), mieszkania (3-6)
- Kondygnacje 7-8 (od ul. Odzieżowej) - mieszkania
- Kondygnacje 7-27 (wieża) - mieszkania
- Kondygnacja 28 - taras na dachu (na wysokości 95m)

Wysokość: 95m (do dachu)
- Wysokość całkowita: 105m (z częścią techniczną)

Kondygnacji użytkowych - 30
- Nadziemnych: 27 (26 pięter + parter)
- Podziemnych: 3
Powierzchnia
- Użytkowa: 34.000 m2
- Mieszkaniowa: 22.000 m2
- Biurowa: 2.760 m2
- Usługowo-handlowa: 9.240 m2
- Miejsca parkingowe: 404 (na kondygnacjach podziemnych)

http://www.hanzatower.pl

·
...
11,851 Posts
Discussion Starter #2
Czy pokuszą się o coś wysokiego?

ps. J.W. Construction to ci od Łuckiej :lol:

·
Moderator
38,323 Posts
^^ byłoby miło, ale pod warunkiem, że to będzie pasowało do zabytkowego narożnika :)

·
Moderator
38,323 Posts
^^ a ile w to miejsce powstanie nowych miejsc pracy? Czy stać nas na relikty PRLu?:(. Hmmm pomostowe emerytury? a młodsze panie mogą się przebranżowić...UM ma wiele różnych pojektów i pieniądze z Unii na tego typu programy.

·
bramaportowa.pl
10,992 Posts
Ciekawe czy wyburzenie będzie miało na celu postawienie w tym miejscu jeszcze wyższego szkaradka ;) vide Łucka. Mi się marzy tam jakieś skromne 18 pięter nawiązujące do starej Dany, taki klimat USA a'la prohibicja ;)

·
Registered
1,440 Posts
Kurde ludzie czy te wybory naprawdę tak dużo potrafią zmienić:banana: pozbyliśmy się dziada działkowego i naszym miastem interesują się ogólnopolscy developerzy:cheers:
A co do dany:
1)Narożna kamienica jest przepiękna jak dla mnie jedna z najładniejszych w Szczecinie a po renowacji to już wogóle szkoda że resztę alianci rozp....
2)Ten żółto-czerwony jest paskudny to fakt i wyburzenie go bedzie korzystne. Co zamiast: wiadomo wysoko: ale nie za wysoko, pasujące do kamienicy to napewno ale z drugiej strony hmm wszędzie dookoła tylko bloczki większe i mniejsze, sam nie wiem jestem zaskoczony:)

·
Moderator
38,323 Posts
^^ Przyszły rok będzie bardzooo interesujący...Zapowiada się sporo inwestycji :) (jak na nasze możliwości) :) oby wszystko wypaliło :cheers:

·
Wędrowiec do świtu
4,447 Posts
Niebuszewiak said:
No tak, ale co z tymi pracownicami ? :(
Miasto mogło wykluczyć ze sprzedaży maszyny szwalnicze oraz w umowie dodać zapis, że inwestor pokryje koszty przeniesienia produkcji w inne miejsce. Skoro produkują jeszcze, to widać, że jest zbyt. Nowe miejsca pracy i tak powstaną, ale po co likwidować stare? Trzeba dbać o sowje interesy. A maszyny pewnie trafią na złom, a pracownice na bezrobocie. Wystarczyłaby im powierzchnia taka, jaką teraz miały (dwa piętra). Nie w centrum, ale gdzieś na uboczu, gdzie czynsze będą niższe.

·
Registered
2,100 Posts
Miasto mogło wykluczyć ze sprzedaży maszyny szwalnicze oraz w umowie dodać zapis, że inwestor pokryje koszty przeniesienia produkcji w inne miejsce. Skoro produkują jeszcze, to widać, że jest zbyt. Nowe miejsca pracy i tak powstaną, ale po co likwidować stare? Trzeba dbać o sowje interesy. A maszyny pewnie trafią na złom, a pracownice na bezrobocie. Wystarczyłaby im powierzchnia taka, jaką teraz miały (dwa piętra). Nie w centrum, ale gdzieś na uboczu, gdzie czynsze będą niższe.
Niestety miasto nie mialo tutaj za wiele do powiedzenia, ponieważ to było mienie skarbu pańswa, a im zależy na zysku a nie na jakiś szwaczkach. A co do J.W. Consruction to jedna wielka tragedia, to co budują to straszny syf jest :p więc pewnie wiele lepsze to to nei będzie od tgo co teraz stoi ;P

·
Wędrowiec do świtu
4,447 Posts
^^ A to przepraszam, nie wiedziałem, wydawało mi się, że jest to miejskie. Jednak uważam, że jeżeli sprzedawało Państwo, to tak samo powinni dbać o ludzi. Może gdyby miasto się tym zinteresowało i pogadało z tymi od Skarbu Państwa?

A i też mam obawy co do nowej budowli...

·
Registered
3,335 Posts
Nie powiedzialbym ze sie ciesze z takiego obrotu sprawy. Roznica miedzy gierkowskimi klocami a wyrobami JW Construction jak taka jak miedzy polonezem a polonezem caro.
Z drugiej strony mimo ze PRL zostawil w Szczecinie glownie tandetne, tanie budownictwo, to jest pare obiektow ktore wyroznialy sie na plus. Pomijajac bdb socrealistyczny SDM, bylo tez pare flirtow z modernizmem i Dana byla jednym z tych ktore zawsze lubilem.
Wg mnie porzadnie przeprowadzona renowacja dalaby nam budynek znacznie lepszy nic to co kiedykolwiek zbudowalo JW Construction. Na kolejnego Marisa, Pomeranusa, czy Kontakt moim zdaniem nie ma najmniejszych szans w przypdaku tego inwestora. :eek:hno:

A oto wspomniana powyzej mozaika. Mam nadzieje ze miejski konserwator zabytkow zadba by zostala ocalona. Po oczyszczeniu moglaby byc przeniesiona np. do Teatru Letniego - pasowalaby tam stylistycznie:

·
Registered
1,396 Posts
Zgadzam się w 100% z mike102, JW Construction w swojej historii chyba jeszcze nie postawiło budynku, przy którym człowiek mógłby się zatrzymać i powiedzieć: Ładna architrktura. Dla mnie budynek Dany jest ok, mam do niego jakiś sentymant. Jego sensowna modernizacja w zupełności by wystarczyła. A tak bedzie płacz, jak już nowe powstanie, zobaczycie.

·
Westender-Warsower
145 Posts
^^ nie lubie mowic "dokladnie", ale wlasnie musze to powiedziec... tez przegladalem strone jw construction i mam jak najgorsze przeczucia co do tego co powstanie w miejscu dany...
z drugiej strony jest dobra wiadomosc - kamienica narozna bedzie poddana renowacji :)
co do szwaczek - czy na prawde tego typu manufaktury musza miescic sie w bylo - nie - bylo centrum miasta? wydaje mi sie ze to jest wlasciwsze miejsce wlasnie dla "krawaciarzy" (cytat za poprzednimi postami). no i ekonomia nieublagana - dana zyskow chyba nie przynosila...
reasumujac- dobrze sie stalo ze sie stalo, ale niekoniecznie dobrze ze to jw sie tym zajmie

1 - 20 of 10760 Posts