SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1938 Posts

·
Banned
Joined
·
5,488 Posts
Discussion Starter #1


Blisko, coraz bliżej


Okolice ronda Hakena, to olbrzymi teren pod inwestycje

W GLINIASTYM błocie muszą ryć potężne koparki, przygotowujące teren pod inwestycje niedaleko ronda Hakena. Tu niedługo powstanie tor gokartowy, motel z bogatym zapleczem gastronomicznym, a także Centrum Handlowe Auchan.

Zwykle to duże miasto rozrasta się "pochłaniając" okoliczne małe miejscowości. W Szczecinie sytuacja jest odwrotna - z jednej strony "atakuje" nas Goleniów ze swoimi nowo budowanymi fabrykami, z przeciwka zaś mała gmina Kołbaskowo wprowadziła inwestorów na teren tuż przy granicy miasta.

- Pomagaliśmy w znalezieniu odpowiedniej dziatki i udało się - mówi Józef Żukowski, wójt gminy - Najlepszym na lokalizacje całorocznego, krytego toru gokartowego okazał się teren przy rondzie Hakena. Z naszej strony udostępniliśmy zjazdy na budowę oraz możliwość podłączenia pod gminną przepompownię ścieków. W tej chwili budowa toru jest już na etapie fundamentów, hipermarket zaś kompletuje dokumenty i stara się o pozwolenia na budowę. Nie ukrywam, że bardzo cieszą nas te przedsięwzięcia, szkoda rylko że załatwianie dokumentów w powiecie trwa tak długo.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że obaj inwestorzy mieli spore problemy przy załatwieniu pozwoleń. Ciężki sprzęt wjechał na budowę kompleksu sportowego z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Przedsiębiorstwem, które buduje kort i hotel, jest szwedzki koncern Stena - znany głownie jako operator promów morskich (Stena Line). Firma działa też w branży przerobu złomu, makulatury i złomu elektronicznego (Stena Metall), i to właśnie ta spółka firmuje inwestycje pod Kolbaskowem. Cały kompleks ma być gotowy już w przyszłym roku.

Z innych inwestycji, które powstaną w gminie Kołbaskowo, warto wymienić salon samochodowy i tor golfowy - obie w okolicy ronda Hakena.

(bin)


Kto jest inwestorem

Stena Metal - Koncern prowadzi działalność w okoto 150 zakładach w: Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Polsce, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Siedziba koncernu znajduje się w Goteborgu, Firma zatrudnia ok. 2000 osób, zaś roczny obrót przekracza 15 mld koron.

Auchan - Pierwszy hipermarket tej sieci został otwarty w Polsce w maju 1996 roku w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie Auchan Polska posiada 16 centrów handlowych na terenie całego kraju.
 

·
Registered
Joined
·
1,440 Posts
Jako że nie tu nie ma ;) postanowiłem ukraść swoje posty z wątku Wieści z budowy i wkleić je tu wkońcu to odpowiednie miejsce.

1.Więc zobaczyłem jak tam postępy na budowie przy AP
Na początek Auchan


Cały teren

I taka tablica niestety stoi ona daleko a moja łapki się trzęsą;) Ale logo marketu widać


2.A że to bliziutko to odwiedziłem też drugą budowę przy samym rondzie. Niestety ciemnawo się już robiło.
Ogólny widok od strony Dziewoklicza

Podchodzimy bliżej tu też niezłe wykopkiPodchodzimy w stronę zaplecza budowy

Buduje Calbud

A tu będzie dojazd3.A co do tych inwestycij przy AP:

Na zielono Auchan nie wiem jak głęboko sięga ich teren
Na czarno nowa DK13
Na czerwono budowa Calbudu (hotel i tor gokardowy)
 

·
Westender-Warsower
Joined
·
145 Posts
Auchan nie ma pozwolenia? Ale jaja - niech zyje biurokracja :) Ja juz ponad miesiac temu widzialem ruch koparkowy na ich dzialce (no chyba ze rolnik z sasiedniego pola wykopki robi - to przepraszam ;) )
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,003 Posts
Skoro tych inwestycji jest kilka (Auchan, hotel, tor kartingowy, pole golfowe, sporo mieszkaniówki) to może warto by było zmienić tytuł wątku na [Szczecin - przedmieścia] Budowy w Kołbaskowie? :)
 

·
Banned
Joined
·
5,488 Posts
Discussion Starter #5
^^ załatwione ekspresikiem m))

PS
Rzeczywiście trochę się rozmnożyły te budowy, tylko się cieszyć m))
A i mam niedaleko :D tylko aparatu brak :(
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
982 Posts
Co tam na budowie Auchan? Zalatwili juz te pozwolenia?
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,003 Posts
Ściślej mówiąc to chyba było tak z Auchan'em:

Tuż za granicami Szczecina przy ul. Ustowskiej powstanie hipermarket Auchan (pozycja 6 na TOP 40) o powierzchni użytkowej przekraczającej 30 tys. mkw. Obok sklepu będzie parking na 1832 samochdy. Pozwolenie na budowę wydało rok temu starostwo polickie, ponieważ teren należy do gminy Kołbaskowo. Auchan miał jednak kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na budowę wiaduktu nad Autostradą Poznańską i dróg dojazdowych. Protest do wojewody złożył bowiem jeden z właścicieli działek. Urząd Wojewódzki po miesiącu zastanawiania się przyznał rację właścicielowi sieci hipermarketów i inwestycja będzie mogła być zrealizowana. Dla szczecinian oznacza to również częściowy remont autostrady, od ul. Ustowskiej aż do ronda Hakena. Sama budowa sklepu trwać ma około 9 miesięcy. Auchan planuje znacznie większą inwestycję. Prowadzone są w tej chwili rozmowy z innymi sieciami zainteresowanymi postawieniem tu swoich sklepów. (06.11)
źródło: http://www.detaldzisiaj.com.pl/default.asp?show=page&id=3735
 

·
Registered
Joined
·
1,440 Posts
Ale czy przerobią AP na dwupasmówkę?? Budowa wiaduktu- czyżby to oznaczało że chcą zbudować bezkolizyjny dojazd bo sklepu? Jeśli tak to świetnie, mam nadzieję że ten węzeł będzie w miejscu skrzyżowania z Ustowską i zlikwidowana będzie ta niezbyt ciekawa krzyżówka.
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,003 Posts

·
.
Joined
·
2,784 Posts
Dobrze prawisz. Projekt przebudowy AP wykonała pracownia Damart na zlecenie miasta za wyjątkiem odcinka od Ustowskiej do ronda Hakena. Projekt tego odcinka wykonała inna firma (zapomniałem nazwę) na zlecenie Auchana. Jednak z tego co wiem to obydwa projekty mają współgrać ze sobą, więc powinny być dwie jezdnie po dwa pasy na całej AP (za wyjątkiem mostu nad Regalicą i odcinkiem od mostu do końca estakady nad Granitową, bo tam mają być po 3 pasy)
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,003 Posts
Źródło: dedeco.pl

Tor Gokart wraz z Hotelem i infrastrukturą techniczną– F1 Szczecin

Lokalizacja: Ustowo, gmina Kołbaskowo (przy rondzie Hakena w Szczecinie)
Inwestor: „SAMMLER RECYCLING” Spółka z o.o., 72-005 Przecław 6D
Pow. terenu: 2.741ha
Pow. zabudowy: 6840 m2
kubatura hali: 41 952 m3
kubatura budynku: 19 369m3
Pow. użytkowa: 9 238,70 m2
Parking: 93 m.p.
parkingi zielone: 1 309 m2
Powierzchnia zainwestowania 49% powierzchni działek inwestora
projekt: 2005-2006
obiekt w trakcie realizacji
Autorzy: arch.arch. Piotr Boroń, Małgorzata Nowakowska-Cicio, Izabela Błaszkiewicz, Małgorzata Rucka, Piotr Wolski
Na stronie Dedeco jest wielgaśny render :)
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,003 Posts
No w sumie ciężko się do tego ustosunkować. Z jednej strony to niemalże blaszak - z drugiej w miarę oszczędnie 'przyozdobiony' hotel z gatunku przydrożnych 'na wylotówce'. Zapewne jakość materiałów i wykonanie może albo pogrążyć albo i dodać walorów.
 

·
Moderator
Joined
·
38,520 Posts
^^ zresztą to tylko przedmieścia ;).
 

·
Registered
Joined
·
10,647 Posts
tor gokartowy bedzie oddzielnie? ciekawi mi czy bedzie on dostepny nie tylko dla mieszkancow hotelu, bo moj szwagier ostatnio sie pytal gdzie w sz-nie jest tor..;)

PS. po co ta szachownica na tym budynku? :/ no wiem ze to w koncu tor gokartowy ale nie wyglada to zbyt ciekawie, inaczej mogliby zrobic ten element.
 

·
...
Joined
·
11,944 Posts
Tor będzie się znajdować w tej wielkiej hali (patrz -> rzuty hotelu) i pewnie będzie jednak dostepny dla każdego ;) .
 

·
Moderator
Joined
·
38,520 Posts
^^ masz jeszcze szansę stać się drugim Kubicą :D
 
1 - 20 of 1938 Posts
Top