SkyscraperCity banner

FUGA ;) post #1040


  • Total voters
    112
  • Poll closed .
1 - 20 of 2119 Posts

·
PB RWD jest wysoko
Joined
·
17,815 Posts
aktualizacja: marzec 2011


http://lastadiaoffice.eu

Opis inwestycji

Lastadia Office to nowoczesny biurowiec klasy A powstający w Szczecinie. Inwestycja ta zlokalizowana jest w wyjątkowym miejscu, bezpośrednio nad Odrą, na terenie tzw. Łasztowni (niem. Lastadie). Rejon ten ze względu na swoje historyczne znaczenie i doskonałe położenie, stanowi obecnie najatrakcyjniejszy teren pod nowe inwestycje w Szczecinie.


Koncepcja

Nowopowstający biurowiec to sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 13 600 m2, nawiązujący stylem do przedwojennej zabudowy ul. Zbożowej i okolicy, między innymi dzięki połączeniu cegły klinkierowej z fasadami ze szkła i aluminium. Elewacja frontowa posiadać będzie zmienną wysokość zabudowy wahającą się od 15 do 22 m. Zastosowanie przez dewelopera nowoczesnych rozwiązań architektonicznych gwarantuje komfort i swobodę użytkowania.

Standard wykończenia

Budynek zaprojektowany został zgodnie z najwyższymi wymaganiami rynku, przy zastosowaniu wysokiej jakości urządzeń technicznych oraz materiałów wykończeniowych.
Klasa budynku – A.

* Klimatyzacja
* Podwieszane sufity
* Podniesione podłogi umożliwiające poprowadzenie instalacji biurowych
* Wykładzina dywanowa, niepalna, antystatyczna
* Czujniki dymu
* Kontrola dostępu
* 7 dźwigów windowych
* Drzwi wewnętrzne Porta

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Unikalną zaletą biurowca Lastadia Office są powierzchnie biurowe zaprojektowane w układzie otwartego planu, który zapewni użytkownikom dużą elastyczność w zakresie aranżacji powierzchni z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Projekt budynku zapewnia również maksymalną dostępność światła naturalnego. Na poziomie 0 zostaną zlokalizowane zewnętrzne, przestronne parkingi dla użytkowników. Ich umiejscowienie umożliwi bezkolizyjną komunikację. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca jest usytuowany również parking miejski. Wewnątrz znajdować się będą 4 piony windowe, a do budynku prowadzić będą dwa wejścia – od frontu oraz od strony parkingu. Na terenie obiektu zaplanowano 24-godzinny dozór obiektu z systemu kamer przemysłowych rozmieszczonych na powierzchniach wspólnych budynku oraz kontrolę dostępu za pomocą kart magnetycznych.


Lokalizacja

Lokalizacja Lastadia Office jest unikalna w skali całego kraju. Biurowiec położony będzie na nabrzeżu Odry z przepięknym widokiem rozciągającym się od Katedry Św. Jakuba, poprzez Stare Miasto i Zamek Książąt Pomorskich, aż do Wałów Chrobrego.
W najbliższym sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP oraz PKS, liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Położenie Lastadia Office pomiędzy dwoma głównymi arteriami, a zarazem drogami wyjazdowymi z miasta zapewni dobrą komunikację przyszłym najemcom.
Łasztownia stanowi niezwykle atrakcyjną przestrzeń na mapie gospodarczej i kulturalnej Szczecina. Lokalizacja biurowca Lastadia Office bezpośrednio przy Nabrzeżu Celnym powoduje, że projektowany budynek będzie doskonale widoczny z zachodniego brzegu Odry oraz z głównych tras komunikacyjnych Mostu Długiego i Trasy Zamkowej. Atuty te dają podstawy sądzić, że biurowiec stanie się jednym z najbardziej reprezentacyjnych obiektów Szczecina.

POWIERZCHNIA BIUROWA

kontakt


http://www.szczecin.eu/baltic_neopolis/aktualnosci/15967-rusza_budowa_lastadia_office.html
Rusza budowa Lastadia Office

Serce miasta wraca na Łasztownię. Oficjalnie ruszyła budowa nowoczesnego biurowca klasy A na ul. Zbożowej

Biurowiec otrzyma nazwę Lastadia Office, co nawiązuje do łacińskiego określenia Łasztowni. To pierwsza inwestycja na terenie Łasztowni – historycznej dzielnicy Szczecina. - Śródodrze stanowi, atrakcyjną przestrzeń na mapie gospodarczej i kulturalnej Szczecina – podkreślił Prezydent Szczecin Piotr Krzystek - Biurowiec Lastadia Office, jako pierwsza i jedna z najważniejszych inwestycji na tym obszarze, doskonale wpisuje się w proces tworzenia systemu rozwoju usług w Szczecinie, także w oparciu o nowe, atrakcyjne powierzchnie biurowe.

Inwestorem jest spółka SGI Baltis. Budynek ma być gotowy w 2012 roku.

W środę na placu budowy biurowca przy ul. Zbożowej uroczyście wmurowany został akt erekcyjny. W uroczystości wzięli udział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Prezes SGI Baltis Romuald Stachowiak i wiceprezes SGI Baltis Grzegorz Kawecki.

Budynek SGI Baltis zostanie wzniesiony niemal nad samym brzegiem Odry. - Szwedzkie doświadczenia miasta Malmö czy niemieckie rozwiązania Hamburga stały się dla nas inspiracją i pokazały, że miasta portowe mogą oznaczać nową jakość życia - mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis - Poprzez realizację pierwszej inwestycji na terenie Łasztowni, która posiada ogromny potencjał, chcemy wpisać się w proces rozwoju całego Szczecina. Pracując na koncepcją Lastadii myśleliśmy nie tylko o stworzeniu nowoczesnego, funkcjonalnego biurowca, ale chcieliśmy również odtworzyć zabytkowy charakter historycznej Łasztowni.

Budynek będzie miał sześć pięter. Łączna powierzchnia biurowa wyniesie ok. 11, 5 tys. m. kw. Wyglądem ma nawiązywać do historycznej, przedwojennej zabudowy tego miejsca. Elewacja budynku będzie miała nieregularną wysokość od 15 do 22 m.
Wkrótce, w tym historycznym dla Szczecina miejscu ruszą kolejne inwestycje: m.in. powstanie nowoczesna marina.
Ożywienie terenów na Łasztowni jest możliwe dzięki uchwaleniu w ubiegłym roku Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
 

·
Registered
Joined
·
10,647 Posts
Zazdroszczę zapachów pracującym w tym biurowcu ;) Mam nadzieję, że to w końcu ruszy. To czołówka oczekiwanych inwestycji w Szczecinie, według mnie.
 

·
Registered
Joined
·
1,078 Posts
Jeżeli w 2010 ruszą obydwie inwestycje to będzie przecudownie. Oby oby!
Za SGI :cheers:.
 

·
Moderator
Joined
·
38,496 Posts

·
PB RWD jest wysoko
Joined
·
17,815 Posts
Discussion Starter #6
Przy ulicy Zbożowej chcemy postawić nowoczesny biurowiec klasy A
Przydałoby się zmienić nazwę ulicy bo ta obecna to taka niereprezentacyjna:)
Na pewno jakiś patron by się znalazł
 

·
Registered
Joined
·
963 Posts
Prawdę powiedziawszy to poprzednia wersja budynku bardziej mi odpowiadała. Zobaczymy jak wyjdzie.... Oby jednak budowa ruszyła.
 

·
Registered
Joined
·
10,647 Posts
Poza tym to budynki stwarzają reprezentatywność ;) Kiedyś ul. Zbożowa może będzie kojarzyć się z nowoczesną architekturą, biurowcami itp ;)

PS. Jak wygląda sprawa z hotelem, gdy buduje go developer? Wtedy jest jakaś nowa nazwa, czy np. może tam się "zadomowić" któryś z większych marek hotelarskich?
 

·
PB RWD jest wysoko
Joined
·
17,815 Posts
Discussion Starter #10
Jestem pewien, że ta okolica będzie reprezentacyjna, ale nazwa ulicy moim zdaniem jest nieodpowiednia. Jak dobrze kojarzę w Szczecinie nie ma ulicy Floriana Krygiera czy Miłosza, a także prof. Geremka, prof. Kołakowskiego, Kazimierza Górskiego i pewnie jeszcze kilku zasłużonych, którym nie przystoi nadać ulicy na peryferiach miasta.
No ale wiadomo nazwa ulicy jest drugorzędna, ważne co się na niej znajduje:)
 

·
Registered
Joined
·
1,317 Posts
Gorzej jak znów oryginalnie wyjadą na wzór Sezamkowej i bedziemy mieli kaczora Donalda lub psa Pluto:nuts: W tej materii nasi radni mają szeroki wachlarz pomysłów.
 

·
Idealista Szczeciński
Joined
·
10,437 Posts
E tam psa Pluto. Jeszcze dużo księży nie ma ulicy.
A co do biurowca - nie powinno być źle jeżeli zastosują cegłę a nie jakąś okleinę czy inne kr.....owe mateirały. Tyle tylko, że po wybudowaniu ten obiekt będzie tam stał sam, a mi się marzy raczej coś na kształt pierzei w tym miejscu
 

·
Szczecinomaniak
Joined
·
584 Posts
el_bartez said:
Jestem pewien, że ta okolica będzie reprezentacyjna, ale nazwa ulicy moim zdaniem jest nieodpowiednia. Jak dobrze kojarzę w Szczecinie nie ma ulicy Floriana Krygiera czy Miłosza, a także prof. Geremka, prof. Kołakowskiego, Kazimierza Górskiego i pewnie jeszcze kilku zasłużonych, którym nie przystoi nadać ulicy na peryferiach miasta.
Tym tokiem myślenia, to np. w Warszawie powinni zmienić nazwę ulicy Chmielnej - bo też jest bardzo a bardzo niereprezentatywna i wiejska. No albo ul. Wiejską.
Zbożowa tam pasuje, bo znajdowała się między spichrzami, w których przechowywano zboże. :)
 

·
PB RWD jest wysoko
Joined
·
17,815 Posts
Discussion Starter #17
grzellu sam napisałeś, że znajdowała. Do tamtego otoczenia pasowała, a teraz? To oczywiście tylko moja prywatna opinia.

PS. ul. Chmielna wcale nie brzmi źle:)
 

·
Registered
Joined
·
4,239 Posts
Przydałoby się zmienić nazwę ulicy bo ta obecna to taka niereprezentacyjna:)
Na pewno jakiś patron by się znalazł
Pewnie, w sąsiedztwie, na Podzamczu, nazwy równie niereprezentacyjne. Na przykład zamiast Rynku Siennego, prestiżowo byłoby mieć Rynek Kazimierza Górskiego. Łasztownia też trąci myszką. Lepsza byłaby wyspa o nazwie Kołakowszczyzna.
 

·
Idealista Szczeciński
Joined
·
10,437 Posts
^^ I koniecznie Panieńską trzeba wywalić, kto to słyszał taka nazwa ulicy przy której jest kamienica z fallusem no i dziwex! Toż to prowokacja!
 

·
Registered
Joined
·
10,647 Posts
Tylko proszę, nie zaczynajmy od pierwszej strony krytykowania czegoś czego jeszcze fizycznie nie ma. Wizualki zazwyczaj bardzo się różnią w detalach, które decydują o ostatecznym wyglądzie budowli.
To o czym będziemy pisać, przez 20 stron wątku, przed wbiciem pierwszej łopaty? ;) Dla mnie (patrząc pod kątem wizualizacji), budynek mógłby być ciut niższy. Poza tym obok niego, po stronie Trasy Zamkowej może przecież powstać kolejny budynek, i już będzie jakiś zalążek pierzei o której mówił CTC.
 
1 - 20 of 2119 Posts
Top