SkyscraperCity banner

1 - 20 of 624 Posts

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Wystartował bardzo ciekawy konkurs związany z tworzeniem budynków 3D

zgłaszanie prac do 31 stycznia
Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na tej stronce:
Create Szczecin Online

plakat

skrin

nizbędne linki:

Aby pobrać najnowszą wersję programu Google Earth dla komputera Mac lub PC, przejdź do strony http://earth.google.com/intl/pl/download-earth.html.
Aby pobrać najnowszą wersję programu Google SketchUp 6 dla komputera Mac lub PC, przejdź do strony http://sketchup.google.com/intl/pl/download.html.
----
zgłaszanie prac do 31 stycznia. Jeżeli ktoś chciałby zaprojektować jakiś budynek to tutaj znajdzie zdjęcia:

[Szczecin] Zdjęcia

[Szczecin] Zabytkowe gmachy, budynki użyteczności publicznej

[Szczecin] Z lotu ptaka

[Szczecin] Z pokładu sterowca

jeżeli coś potrzeba - jakieś dodatkowe zdjęcia, wymiary etc. to proszę zgłaszać pytania, a ktoś z nas na pewno postara się udzielić odpowiedzi :).

·
Registered
10,647 Posts
Fajny konkurs :) szkoda, że nie mam zbytniego talentu w te sprawy bo sam chętnie bym wystartował :)

·
Registered
10,647 Posts

Szczecin > Trójwymiarowe miasto w Google.

Magistrat zachęca do projektowania Szczecina w trójwymiarze. Ma to pomóc w promocji miasta i tworzeniu jego tożsamości.

Szczecin, jako pierwsze Polskie miasto, ma trafić do serwisu map satelitarnych Google Earth w trójwymiarze. To wszystko dzięki konkursowi jaki przygotowali magistraccy urzędnicy i szczecińskie firmy we współpracy z internetowym gigantem firmą Google.

Od dziś każdy, kto ma ochotę może odwiedzić za pośrednictwem strony www.szczecin.pl stronę konkursu "Pokażmy Szczecin światu" i zaprojektować dowolny szczeciński budynek w trójwymiarze. Może to być np. Zamek Książąt Pomorskich.

Wszystkie nadesłane prace zostaną ocenione, najlepsze, zgodnie z obietnicą Google Earth mają być prezentowane na satelitarnej mapie Szczecina. Dzięki temu internauci z całego świata zamiast oglądać płaska fotografię zobaczą Szczecin w trójwymiarze.

Jak wyjaśnia prezydent Piotr Krzystek w konkursie chodzi o to by promować Szczecin, budować jego tożsamość i więź z miastem.

- Chcemy pokazać miasto nowatorsko, tak jak prezentują się prężne europejskie miasta i chcemy być w tej czołówce - zachęca internautów Piotr Krzystek.
Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody, m. in. dwa wysokiej jakości laptopy.

·
Pobierowo jest OK!
12,444 Posts
Fajny konkurs :) szkoda, że nie mam zbytniego talentu w te sprawy bo sam chętnie bym wystartował :)
Próbowałem zrobić cośw Google SketchUp, ale wyszłedł mi tylko jakiś dziwny szary prostokąt :) W związku z czym raczej się nie zaangażuję...
Moje zdolności dorównują waszym, więc także sobie odpuszczę modelowanie, ale postaram się pościągać i chociaż zobaczyć jak się w tym pracuje oraz może jakieś gotowe projekty da się podpatrzeć :)

·
Registered
10,647 Posts
^^ ja mimo wszystko spróbuję odtworzyć jakiś budynek ;) na początek np. Galaxy wszak zbyt dużo roboty nie ma :laugh:

·
Registered
10,647 Posts
Może nie jest to związane bezpośrednio z konkursem, bo nie wyślę tego, ale chciałem się pochwalić swoim pierwszym dziełem :D (nie licząc tej Wyspy Grodzkiej).

Panie i panowie, o to nasz ulubieniec: GALAXY! :D

Nie bawiłem się zbytnio w szczegóły, bo po 1.5 godzinie pracy nie chciało mi się już więcej z tym bawić. Co o tym myślicie? :)

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #10
^^ Wojtek! Wyślij to! Serio! :). Nie wiem tylko czy nie jest trochę zbyt niski, ale może jestem w błędzie. Ja chyba zrobię wieżowiec TVP i Izbę Celną. Na PAZIM pewnie wszyscy się rzucą hehe

P.S. Jak Ci się chce to przyklej jeszcze parkingowiec :D

·
Registered
10,647 Posts
^^ Za niski rzeczywiście jest. Ale zauważyłem to za późno, gdy robiłem tą ścianę od Malczewskiego. Teraz musiałbym się bawić w podwyższanie tego wszystkiego, a to będzie skomplikowane. Ale jako że weekend już za pasem to spróbuję poprawić wszystko i dodać jakieś szczegóły (w tym może i parkingowiec :D). Tylko jedno pytanie jak wygląda Galaxy od tyłu? (od strony tego garażowca)

PS. musiałbym jeszcze zrobić kopułę, ale nie umiem robić takich zaokrąglonych bajerów :nuts:

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #12
^^ od tyłu tak jak z przodu - kupa blachy hehe, a tak na serio to znalazłem tylko takie fotki:

^^ P.S. Tutaj mógłby już wyrosnąć nowy budynek ;)

·
Registered
410 Posts
Zaczynajcie od wyliczania wymiarów. Są na ten temat poradniki. Chyba chłopaki w temacie o budynkach dla Warszawy też o tym dużo pisali.
Twoje dzieło fajne.

·
arch
1,808 Posts
no dobra, chętnie sie tym pobawie. tylko mam dwa podstawowe pytania. jak dokladne maja być te modele? są jakies ograniczenia co do wielkości plików, ilości ścianek czy coś? no i sprawa druga, nigdy nie byłem w szczecinie :p
przeglądałem wątek o zabytkach i budynek juz mam chyba wybrany. a w zasadzie ograniczony do dwóch: Urząd Wojewódzki albo budynek straży pożarnej przy firlika. poba rezentuja sie naprawdę fajnie. jakby ktoś miał jakieś fotki, albo przydatne informacje to niech wysyła na PM.

wlk dzięki i pzdr!

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #17 (Edited)
^^ zdaje się się, że nie ma ograniczeń :)
regulamin:
http://www.szczecinonline.com/admin/pliki/67_Szczecin-Google.pdf

----

Wojtek - teraz zdecydowanie lepiej :D.

ja wczoraj zrobiłem TVP (jeszcze nie zabrałem się za przyziemie), ale nie wiem czy mam dobrą rozmiarówkę. Może ktoś przypomni ile metrów ma wieżowiec TVP? kondygnacji jest 17?

·
Registered
10,647 Posts
^^ 17 kondygnacji i 65 m :)

PS. i jeszcze dwa pytania dotyczące Sketchupa:

1) jak dodawać swoje textury?
2) jak mierzyć wysokości, szerokości itp..?

·
Registered
2,971 Posts
witam szczecinian
bardzo fajny konkurs :D
idealnie cos dla mnie tylko szkoda ze az do 31 stycznia trzeba czekac na rozstrzygniecie
ma ktos zdjecia pazima od strony zusu i galaxy ? poza tym jednym powyzej, moze z innych katow?

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #20
^^ zaraz Ci wyszperam :)

1 - 20 of 624 Posts