SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Nowa Filharmonia Szczecińska

1107280 Views 4845 Replies 389 Participants Last post by  wojdylom
Za Polskim Radiem Szczecin:

Nawet tysiąc osób będzie mogła pomieścić duża sala Filharmonii Szczecińskiej, która w ciągu najbliższych pięciu lat ma powstać w Szczecinie. Inwestycja będzie kosztować 49 milionów złotych. Po wielu latach starań powstanie w Szczecinie nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej - przypomina dyrektor Filharmonii Szczecińskiej Jadwiga Igiel-Sak. Większość funduszy na inwestycje ma pochodzić z budżetu Unii Europejskiej. Pieniądze na projekt architektoniczny zostały już zapewnione w budżecie miejskim - zapewnia dyrektor Andrzej Oryl. Projekt filharmonii powinien być znany do końca przeszłego roku. A już wkrótce w miejscu lokalizacji nowej filharmonii odbędzie się koncert promujący projekt.

Drogą konkursu wygrała praca !ESTUDIO BAROZZI VEIGA


Update czerwiec 2009
aktualizacja 12.2009

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

aktualizacja 04.2011

"Elewacja będzie składała się z dwóch warstw: - Jedna płaszczyzna to będzie płyta warstwowa w kolorze "lekko złamanej" bieli. Tak zwaną "drugą skórę" stanowić będzie elewacja szklana i pomiędzy nimi zamontujemy efektowne oświetlenie, także nocą budynek będzie wyglądał bardzo interesująco "
See less See more
11
  • Like
Reactions: 1
1 - 18 of 4846 Posts
Wielka szkoda, ze nie odbuduja dawnego gmachu :(.Ale jestem dobrej mysli i wierze, ze nie bedzie to cos w stylu "reaktor".
Pozyjemy, zobaczymy.Niedlugo powinien pojawic sie projekt, wtedy go ocenimy.
Hmm mysle, ze zwycieski projekt jest najlepszy z prezentowanych, ale Konzerthausu nic nie przebije i tyle :) Nie to zebym narzekal, ale gdybym mial wybierac to wybralbym gmach-spuscizne po Niemcach.
Ale nic nie zabiorom, bo lejom betą
^^ x2 :)
Ale bedzie zaroweczka wieczorem.
Na zdjeciach to wyglada jak dawny Leader Price, czy jakis inny blaszany spozywczak. Moze na zywo odniose inne wrazenie.


A teraz bijcie.
Dla mnie najwiekszym minusem jak na razie, jest unoszaca sie elewacja, niedochodzaca do samej ziemi. Spodziewam sie tez, ze te szpary beda nierowne, co w sumie jest juz widoczne w miejscach, gdzie woda ma splywac do kratek sciekowych.
Za dnia 5/10
Wieczorem 10/10

7,5 :troll:
  • Like
Reactions: 2
Swiatelko do nieba tez :troll:
^^ :goodnight:preach::deadthrea:cripes:
Dla mnie symbolem zawsze beda Wały, ale filharmonia jest ok. W nocy ladna zarowka.
Jak zwykle nie moglo zabraknac polowy artykulu o tym, jak to biedni mieszkancy musieli stac na czterdziestostopniowym mrozie. Nie zabraklo oczywiscie wypowiedzi tych biednych mieszkancow.

Kur... zawsze jest cos na co trzeba ponarzekac :bash: Ogromne 20 minutowe spoznienie o ktorym gazeta spieszno informuje, tego sie czytac juz nie da.
See less See more
  • Like
Reactions: 4
Tylko co nas to obchodzi? Głównie nam ma się podobać.
  • Like
Reactions: 1
Ale po co tam w ogole jakiekolwiek ogrodzenie? Po co? Po ch.. sie pytam?
^^ No jednak nie chciałbyś raczej, aby jakieś dziecko spadło z takiej wysokości.
W miescie jest mnostwo obiektow z ktorych dziecko moze spasc i zrobic sobie krzywde. Ogrodzic wszystko :banana:
1 - 18 of 4846 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top