SkyscraperCity banner

Najlepsza lokalizacja dla nowego stadionu to:

1 - 20 of 2639 Posts

·
Moderator
38,577 Posts
Discussion Starter #1
Ten wątek powinien być założony dużu, dużo wcześniej...

Finaliści Euro w Szczecinie?

autor: Joanna Maszkiewicz
dodano: 20.04.07
tagi: stadiony | inwestycje | urząd

Miasto chce do 2012 roku zbudować stadion piłkarski w Dąbiu – zapowiedział dziś (piątek) Tomasz Jarmoliński, zastępca prezydenta.

Podczas konferencji na temat Mistrzostw Europy 2012 Jarmoliński opowiadał jakie korzyści naszemu miastu przyniesie to, że Polska jest ich współorganizatorem. Na pierwszym miejscu wymienił polepszenie atmosfery wokół szczecińskiej piłki.

- Liczymy na to, że dzięki Euro 2012 ociepli się atmosfera wokół tego sportu, zwłaszcza, że mocno u nas kuleje – wyjaśnia prezydent. – Istnieje również możliwość, że w mistrzostwach weźmie udział więcej drużyn i będzie konieczne zwiększenie liczby miast organizujących je. Wtedy Szczecin mógłby znaleźć się na liście rezerwowej. Nie jesteśmy w stanie podjąć innych działań.

Prezydent wspomniał także o budowie stadionu na lotnisku w Dąbiu.

- Jeżeli tylko zostanie zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzeni, rozpoczniemy realizację projektu – wyznaje. – Myślę, że do 2012 roku obiekt będzie gotowy, a wtedy będą mogły na nim trenować drużyny, które wystąpią na Euro 2012.

Jarmoliński wyraził też nadzieję, że kibice będący w drodze na mecze w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu zatrzymają się w Szczecinie.

·
Moderator
38,577 Posts
Discussion Starter #3
^^ dokładnie :) trzeba trochę pozamiatać :D. Co do lokalizacji to ja na razie nie głosuję :D muszę to przemyśleć...Na pewno na Południowej byłoby taniej. Poza tym szybszy dojazd do centrum, od strony granicy itd. Aeroklub stwarza interesujące możliwości...Można dolecieć i dopłynąć ;).

·
Registered
3,855 Posts
ehhh tylko tera jest 2007 a stadion w 2012 to kuuupa czasu. slyszalem ze ma on kosztoawac ok 300mln zł i ma miescic ponad 30.000 kibicow, a ja watpie szczerze ze na biedny Szczecin stac finansowac takie inwestycje:D choc kasa miejska calej kwoty nie pokryje bo dojdzie jeszcze budzet panstwa i sprzedaz starego stadionu to i tak jestem pesymistą :p

·
Moderator
38,577 Posts
Discussion Starter #5
^^ jak sobie rozłożą na parę lat to jest spora szansa...Poza tym jako miasto rezerwowe też coś tam dostaną, ochłapy zapewne, ale dobre i to ;). Teren po byłym stadionie pójdzie za wiele mln....to świetne miejsce pod mieszkania.

Co do lokalizacji....Sam stadion na terenie aeroklubu to nie jest głupi pomysł, ale jak wiadomo muszą powstać dodatkowe boiska - teraz dwa to takie minimum...Szkoda trochę cennego miejsca, które może iść pod młotek. No nie wiem....na razie jestem za Południową :)

·
Szczecinomaniak
435 Posts
Popieram w tym przypadku Piotra. Trochę szkoda lotniska. Natomiast budowa stadionu przy Południowej wydaje mi się sensowna zarówno pod wzdlędem rozwoju tej części miasta, jak również istniejącej i planowanej infrastruktury drogowej, m.in. szybkiego dojazdu do granicy.

·
...
12,026 Posts
może trzeba by było podsunac ta lokalizacje Krzystkowi? ;)

btw: ja już mam nazwe na ten stadion ;P - 'Pomerania Arena' , ładnie? ;)

·
Registered
2,476 Posts
a ja chce polska nazwe...
np. Stadion im. Floriana Krygiera...

·
Moderator
38,577 Posts
Discussion Starter #10
Pomerania Arena całkiem ładnie Raine :)

Graduś, ale Stadion im. Floriana Krygiera pewnie będzie wyburzony, a czy warto nazwę przenosić? Może i warto, wszak to zasłużony człowiek... hmmm to może Pomerania Arena im. Floriana Krygiera ?

·
Registered
2,476 Posts
ale po kiego grzyba na sile robic jakies angielskie nazwy... Mamy jezyk polski wiec go uzywajmy :)...

Niemcy w sumie tez lubia bez sensu uzywac angielskiego (np. nie rozumiem dlaczego na urodziny spiewaja "Happy Birthday" a nie swoje piosenki :) ) ale np. stadion w Rostocku nie nazywa sie "Baltic Arena" tylko "Ostsee-Stadion" :)

·
Moderator
38,577 Posts
Discussion Starter #15
Stadion Działkowca im. Mariana Jurczyka

·
Registered
10,655 Posts
Nie wiem czy jest dla kogo budować ten stadion..po dzisiejszym meczu doszedłem do wniosku że nasza Pogoń na niego nie zasługuje..:(

·
Szczecinomaniak
806 Posts
ale po kiego grzyba na sile robic jakies angielskie nazwy... Mamy jezyk polski wiec go uzywajmy :)...

Niemcy w sumie tez lubia bez sensu uzywac angielskiego (np. nie rozumiem dlaczego na urodziny spiewaja "Happy Birthday" a nie swoje piosenki :) ) ale np. stadion w Rostocku nie nazywa sie "Baltic Arena" tylko "Ostsee-Stadion" :)
Chodziło mi raczej o to jak nasz stadion będą nazywać angielscy komentatorzy przy komentowaniu np. finału pucharu UEFA :D

·
.
2,784 Posts
Popieram Gradusa. Polacy nie gęsi i swój język mają. Dla mnie oczywistą i bezdyskusyjną nazwą jest Stadion im. Floriana Krygiera.

·
Straight From Szczecin
678 Posts
No i poniosło Was. Równie dobrze możemy spierać się o nazwę drapacza chmur który ma stanąć na miejscu Galaxy lub nazwy marin w Dąbiu. Nie wiadomo czy wogóle a jeśli już to gdzie i przede wszystkim kiedy ten stadion powstanie. Piłka jest po stronie rady miejskiej i UM bo nie mamy planów zagospodarownia większości terenów pod inwestycje i nie pozostaje nic innego jak prosić ich o wytężenie mrówczej pracy, co miejmy nadzieje jak najszybciej bedzie prowadzić do ich opracowania i zatwierdzenia. Jak dotychczas nie widać w tym zakresie żadnego przyśpieszenia a tylko normalną procedurę ,na którą był czas ale 5 lat temu. Drodzy Radni czas przyśpieszyć!

1 - 20 of 2639 Posts