SkyscraperCity Forum banner
8581 - 8600 of 9805 Posts

·
Stettin
Joined
·
1,258 Posts
dali takie dziadowskie krawężniki? betonowe? W takim miejscu...

Dlaczego nie granit?
 

·
Registered
Joined
·
17,696 Posts
No to koniec budowy obwodnicy


Lej depresyjny wód gruntowych. Realne zagrożenie?
Data publikacji: 2019-07-25 07:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-25 09:57
„Zawiadomienie o szczególnym zagrożeniu dla środowiska” właśnie trafiło do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dotyczy leja depresyjnego wód gruntowych, jaki od stycznia br. jest obserwowany na budowie kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej – z węzłem Łękno oraz tam przesuwanej linii kolejowej.

Dokument jest sygnowany przez Stowarzyszenie Pamiętajmy o Ogrodach, a poparty ponad pięćdziesięcioma podpisami okolicznych mieszkańców. Dotyczy szczególnego zagrożenia dla wód powierzchniowych i podziemnych w rejonie prowadzonych prac: pomiędzy ul. Zaleskiego, al. Wojska Polskiego i ul. Traugutta.

W tamtejszym wykopie praktycznie od ponad pół roku „systematycznie podchodzi woda gruntowa, która od kilku tygodni non stop jest wypompowywana do kanalizacji”.

– Rzecz dzieje się w obrębie granic głównego zbiornika wód podziemnych GZWP 122 Dolina Kopalna Szczecin, obszaru najwyższej ochrony zasobów wód podziemnych – zwraca uwagę Wojciech Bryłka z „Pamiętajmy o Ogrodach”. – Inwestycja jest realizowana w obrębie rynny polodowcowej, w której płynie m.in. Osówka, znajdują się jeziora Goplana i Rusałka, których stan wód jest określany jako poniżej dobrego.

W zawiadomieniu społecznicy napisali także: „Stosunki wodne w tym rejonie zostały zakłócone już wiele lat temu. Teraz prawdopodobnie może dojść do katastrofy! Obawiamy się o szatę roślinną, szczególnie o drzewa, z uwagi na tworzenie leja depresyjnego wód gruntowych. Przebudowa pl. Jakuba Wujka skutkowała obumarciem dorodnych dębów, które trzeba było usunąć. W tej chwili pierwsze symptomy usychającego drzewostanu obserwujemy już wśród dębów na skwerze Telesfora Badetki”.

Społecznicy skupieni w Stowarzyszeniu Pamiętajmy o Ogrodach liczą na szybkie zbadanie sprawy przez instytucje związane z ochroną środowiska, w szczególności wód, do jakich skierowali „zawiadomienie o szczególnym zagrożeniu”. Prawdopodobnie dopiero w sierpniu dowiemy się, na ile realne jest to zagrożenie.
https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/lej-depresyjny-wod-gruntowych-realne-zagrozenie/
 

·
Registered
Joined
·
17,696 Posts
Ekhm....to może by tak, w chwili wolnej od pracy, podskoczyli by na Kijewo i tak chybcikiem wylali to, co stoi i straszy od jakiegoś czasu? :D
 
  • Like
Reactions: artmin

·
Koleją zawsze i wszędzie!
S10 i kolej
Joined
·
1,392 Posts
^^ Znaczy się... ekhm... wszystko? :troll:

Podoba mi się tempo prac na Łęknie. Oby tak dalej. ;)
 

·
Registered
Joined
·
17,696 Posts
^^oj tam, zaraz wszystko. Na początek wiadukt na pasie wjazdowym do Szczecina ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,975 Posts
Nie mam zdjęcia, ale na wjeździe od Arkońskiej leżą takie "dziwne" rury. Nie są okrągłe, tylko jajowate i lekko spłaszczone, od środka pomalowane na niebiesko. Ciekawi mnie do czego to i dlaczego takiego kształtu?
 

·
Registered
Joined
·
17,696 Posts
Czy one nie przypominają takich rur, leżących na trasie nad morze (na budowanym przez Budimex odcinku S3)? I nie służą do jakichś instalacji wodnych?
 

·
Moderator
Joined
·
38,797 Posts

·
Registered
Joined
·
1,548 Posts
^^ wygląda na to, że Wojska Polskiego robiona jest z gorszych materiałów, droga na tyłach Różnaki ma np. granitowe krawężniki. Tymczasem na Wojska są betonowe, teraz te słupy. Czy w takim razie odcinek Wojska Polskiego jest robiony z budżetu Miasta i dlatego te oszczędności. Zobaczcie ile granitu napakowali na Arkońskiej.
 
8581 - 8600 of 9805 Posts
Top