SkyscraperCity banner

1 - 20 of 166 Posts

·
Banned
713 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Co powinno się zmienić, czyli to co nam się nie podoba, kto jest za to odpowiedzialny i jak tępić patplogię. Krótko mówiąc, od spółdzielni czas wymagać!

Na początek ul. Potulicka i SM "Kolejarz" czyli jak nie robić nic...

Chodnik

...i jak zniszczyć chodnik

Czarny ugór i dobrana "mała architektura"

Chodnik nie potrzebny, mieszkanec Potulickiej "lubi" spacery po naturalnym podłożu:bash:

"mała architektura 2"

jak parkować... (przed własnym domem)

może się zmieszczę

hmm...

abstrakcyjna twórcześć pani Gieni, powinno się tego zabronić:eek:hno:

na koniec coś co mamy pozytywnego (obiekty sportowe przy przyszłum Osiedlu Pionierów, zasługa Miasta Szczecina)

ludzie, którym zależy i jakoś to wygląda

Ogólnie na osiedlu przy ul. Potulickiej panuje totalny nieład i brak przemyślanych koncepcji. Wszystkie inicjatywy SM "Kolejarz" są spontaniczne i raczej burzą niż tworz. 1/10:eek:hno:

·
Szczecin Freak
509 Posts
Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo, bo po okolicach Owocowej, Potulickiej, Narutowicza i 3. Maja nawet w dzień czasami strach się poruszać... Gdyby PKP przestało wreszcie opowiadać bajki, a wzięło się do roboty z nowym centrum komunikacyjnym, to może byłby to przyczynek do ucywilizowania tej okolicy.

·
Szczecinomaniak
49 Posts
I o ironio, w sąsiedztwie ulic Owocowej, Potulickiej, etc. jest Sąd, Komenda Policji, Areszt Śledczy i inne instytucje ;). Sprawdza się przysłowie, ze najciemniej pod latarnią.

·
Banned
713 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ale, czy to rzeczywiście materiał na nowy wątek?
Dlaczego nie? Nowe Miasto to rozległy obszar a mi nie chodzi tylko o pokazywanie tego co jest złe, ale i tego co można zrobić dobrze i co powinno sie chwalić.

·
Banned
713 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^ Nie, ale nie widziałeś tego na żywo, najlepiej będzie jak odwiedzisz tutejsze rejony, zapraszam;)

·
Szczecin , Poland
325 Posts
Ja znam te rejony bo chodzilem do szkoly na Sowinskiego.
Po 1. Bardzo dobrze ,ze zrobili te boiska bo w tym miejscu bylo istne zbiegowisko masterow tak zwanych "tanich win". I to chyba na tyle co sie zmienilo na dobre...
Potulicka wyglada dalej jak wygladala , chodniki sa krzywe i maja pelno dziur...
Priorytetem jest kapitalny remont ul.Potulickiej , gdzie przy okazji zrobi sie chodnik , zasadzi trawe i zacznie to jakos wygladac. Jak dla mnie to jest inwestycja numer 1 dla tego rejonu.

·
Registered
1,333 Posts
^^ Nie, ale nie widziałeś tego na żywo, najlepiej będzie jak odwiedzisz tutejsze rejony, zapraszam;)
Nie musze ogladac. Wiekszosc miasta tak wyglada i co gorsze sytuacja sie nie poprawia a wrecz pogarsza. Jest coraz wiecej samochodw, parkuja gdzie popadnie, rozjezdzaja trwaniki, nikt nie pilnuje porzadku, wszedzie pelno smieci, zdewastowana infrastruktura... zalamka.

·
Banned
713 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^ A dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, bo my wszyscy na to przyzwalamy a Potulicka dodatkowo jest przykładem niegospodarności i olewactwa. Na osiedlu Kaliny w przeciągu kilku lat wiele się poprawiło a chodniki są robione solidnie i systematycznie. Będę nie tylko o tym pisał, ale i czynnie działał i zobaczycie, musi to przynieść efekt:)

·
Registered
1,333 Posts
Na os. Ksiazat Pom. tez w sumie w miare dbaja o otoczenie chociaz niektore inwestycje sa bezsensowne.

Ale centrum miasta wyglada w wielu miejscach bardzo podobnie do tego co pokazales. Jedyny ratunek przy ograniczonych srodkach to systematyczne inwestowanie. Co roku trzeba chociaz kawalek poprawiac a jednoczesnie dbac o to co juz jest zrobione. Czesto jest tak, ze cos sie zrobi a potem sie o to juz nie dba i po 2-3 latach stan jest taki jak przed remontem.

Sam nie dasz rady "naprawic swiata" ale jesli Ci sie uda wiecej ludzi z sasiedztwa do tego naklonic i bedziecie wywierac presje na wladze spoldzielni to cos moze z tego wyjdzie :)

·
Registered
Szczecin
14,692 Posts
Samochody parkują gdzie popadnie bo spółdzielnie niewiele robią aby budować nowe miejsca postojowe. Są osiedla gdzie jest dużo pseudo zieleńców tzw. klepisk z pojedynczymi kępkami traw, zaniedbane krzakuny i liche drzewka i tu jest pole do popisu dla spółdzielni. Ale po co inwestować, lepiej niech będzie syf kiła i mogiła :bash:

·
Registered
362 Posts
A może by tak o całym Szczecinie zrobić wątek a nie tylko o "Nowym mieście" ? Zaraz wszyscy zaczną zakładać wątki i swoich osiedlach i się niepotrzebny bałagan zrobi :)
Co do Potulickiej byłem może 2-3 razy z czego pamiętam tylko jak jesienią zajechałem na pętle. Dalej nie zachodziłem bo sama okolica nie cieszy się dobrą sławą :) Na 3 Maja chodzę do szkoły i zdarza mi się iść na przerwach w kierunku dworca i rzeczywiście masa niższych warstw społecznych czycha przed bramą, aż sam się dziwie że ani razu mnie nie zaczepili...
A co powinno się zmienić? Władze, dopóki będą takie patałachy siedzieć w spółdzielniach nic się nie zmieni.

·
Pobierowo jest OK!
12,526 Posts
Na osiedlu Kaliny w przeciągu kilku lat wiele się poprawiło a chodniki są robione solidnie i systematycznie. Będę nie tylko o tym pisał, ale i czynnie działał i zobaczycie, musi to przynieść efekt:)
Poprawiło nie znaczy, że jest dobrze. Auta rozjeżdżają trawniki, bo nie ma gdzie parkować, dziury w drodze, miejscami brak chodników. Ale fakt, na pewno jest lepiej, niż kiedyś tam...

·
Registered
395 Posts
^^ Powiem wam tak, to jak wyglląda Potulicka, czy inne zasoby SM Kolejarz, to nie do koońca jest wina jej pracowników. akurat moggę cooś w tej sprawie powiedzieeć, bo moja mama pracuje tam od wielu lat. Kaażda ciekawa incjatywa, jest torpedowana przez Raddę Osiedla, którrą tworzzą w wiiększoośc zdewociaałe emerytki i emeryci. Liczy siię tylko ich prywatne dobro. Dodatkowo, ustalonym przez nich priorytetem, byyło najpierw ocieplenie budynków (obecnie chyba 100% zasobów), nasttępnie remont klatek, wymiana wind, a dopiero teraz zacznną mooże myyśleeć o chodnikach.

Innym problemem jest chuligaańskie zachowanie mieszkaańców, którzy dewastujją to co zostaało wyremontowane. Sprayowanie bloków, rysowanie szyb, wyrywanie nowych śmietników, a ostatnio widziaałem zdjjęcia kilku drzwi do klatek schodowych, które byyły caałe powgniatane. Nie da siię tego zrobiić po cichu...

Nasttępnym razem postaram siię podaać w %, ile osób nie ppłaci czynsznów. Zobaczycie wtedy skkąd jest taka sytuacja a nie inna. Chciaałbym trochhę usprawiedliwiić pracowników SM Kolejarz, zapraszam na osiedle Wzgórze Hetmaańskie, tam jest troszkkę lepiej:)

·
Banned
713 Posts
Discussion Starter · #16 ·
To, że trawniki są rozjeżdżane przez samochody to wina spółdzielni mieszkaniowych, bo to one są zarządcą terenów przy budynkach. Powinno się stawiać słupki i mocne krawężniki dbając przy tym o estetykę. Spółdzielnie muszą zrozumieć, że nadszedł czas zmian, samo docieplanie budynków i sprzątanie klatek nie wystarczy. Wiele trzeba zrobić i wiele zależy od nas. I pytanie: kto z Was Drodzy Forumowicze kiedykolwiek domagał się od zarządcy zmian w tej kwestii? Ja w tym tygodniu to zrobiłem i będę tak czynił regularnie aż do skutku.

·
Registered
1,333 Posts
Dodatkowo, ustalonym przez nich priorytetem, byyło najpierw ocieplenie budynków (obecnie chyba 100% zasobów), nasttępnie remont klatek, wymiana wind, a dopiero teraz zacznną mooże myyśleeć o chodnikach.
No ale to chyba wcale nie takie glupie priorytety. Najpierw inwestycje zmniejszajace koszty a potem inwestycje w ladne otoczenie.
Tylko ze poprawa estetyki czesto nie wymaga wcale duzych srodkow finansowych. Czasem wystarczy tylko chciec cos zrobic.

·
Registered
395 Posts
^^Dokkładnie, wystarczy chcieeć, a R.O. NIE CHCE. Kiedy zaproponowano przeznaczenie kilknuastu tys. zzłotych ne rekultywacje trawników oraz nowe nasadzenia (krzewy, maałe drzewa), dziadki siię obruszyyły, że "nasze pieniiądze nie bbęddą wydawane na pierdooły".

Przyjdzcie kiedyyś na zebranie takiej R.O., moggą doprowadziić do szewskiej pasji normalnych ludzi.

·
Banned
713 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Dodatkowo, ustalonym przez nich priorytetem, byyło najpierw ocieplenie budynków
Docieplanie to osobna kwestia i za to się placi osobno tzw. fundusz remontowy. Spójrz na rachynek za czynsz. tam sie płaci za remonty, których się nie wykonuje. Przykładem jest blok nr 29 na Potulickiej tam ostatnio malowano w 1976 r. Ja ich nie mam zamiaru usprawiedliwiać, to ich praca i mają ją dobrze wykonywać.

·
Registered
1,333 Posts
^^Dokkładnie, wystarczy chcieeć, a R.O. NIE CHCE. Kiedy zaproponowano przeznaczenie kilknuastu tys. zzłotych ne rekultywacje trawników oraz nowe nasadzenia (krzewy, maałe drzewa), dziadki siię obruszyyły, że "nasze pieniiądze nie bbęddą wydawane na pierdooły".

Przyjdzcie kiedyyś na zebranie takiej R.O., moggą doprowadziić do szewskiej pasji normalnych ludzi.
patrzac na zdjecia wklejane przez wenone1981 to sie nie dziwie, ze nie chca dawac pieniedzy na rekultywacje trawnikow. Po co jak i tak zostana zniszczone przez samochody? Moze ich motywacja jest inna ale ja bym tez byl w tym wypadku (przy takiej spoldzielni) przeciwny bo szkoda kasy :). Niech najpierw spoldzielnia zacznie jakos dzialac a potem mozna przeznaczac pieniadze na trawniki.

1 - 20 of 166 Posts