SkyscraperCity banner

1 - 20 of 117 Posts

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #1
Hej, dziękuje za miłe słowa i poruszone kwestie.
Z racji tylko podglądania forum do tej pory, chętnie zabiorę głos w sprawie naszego projektu.
Odpowiem na wszystkie pytania i jeżeli macie jakieś jeszcze,
to niebawem rusza forum dyskusyjne właśnie o takiej tematyce.

Štětín - bardzo dziękujemy, liczymy na wsparcie i zapraszamy na śniadanie.

Milamber - "Ciekawe jak załatwia adres pocztowy i przyłącza;-) "
Adres, można załatwić bardziej jest problem, co w przypadku kiedy się przeniesiemy.
Co do przyłączy to jesteśmy w pierwszej fazie podłączeni do mariny miejskiej.
Jeżeli kampania wypali odpowiednio, albo z czasem chcemy uczynić jednostkę w pełni autonomiczną.

Offspring - miasto od początku bardzo pozytywnie reaguje na naszą inicjatywę, niebawem mam zamiar odebrać honorowy patronat prezydenta nad programem rezydencji artystów. Jedyne nieprzychylne miejsce, to PRS, całe szczęście, że są jednostką która można bez problemu ominąć.

Hayate - też się z Tobą zgodze, nie jest to miejsce na takie osiedle, na jeden pokazowy już tak. W tej chwili w Szczecinie, wcale nie ma tak dużo atrakcyjnych lokalizacji na biura, kawiarnie czy domy. Jeżeli chcemy aby taka jednostka była całoroczna to mamy raptem kila miejsc

_Kaczy pierwszy dom na wodzie w Polsce powstał za sprawą Kamila Zaręmby, świetny człowiek i nasz serdeczny znajomy. Oprócz niego we Wro mieszka też tak nasz architekt Alex. Co do adresu, to trzeba podpiąć się pod adres sąsiadujący. Dom Alexa jest autonomiczny, przypadek Kamila zupełnie odwrotny.

wm1948 - przy całym naszym optymiźmie, że znajdą się zaraz sąsiedzi, we Wro po 5 latach, dalej są tylko dwie jednostki. UM w Szn planuje przygotować miejsce na całe osiedle, a kanałów wcale nie mamy tak dużo

Kiciket - jest dobrze

wm1948 - selfie - zdjęcie z ręki, emotikon - uśmiech, diva - diva, outfit - ubranie :))
może minimalnie przegiąłem pisząc to zdanie, chętnie dam też pokaz bardzo poprawnej polszczyzny.

Hayate - ciężki temat, raz, że są to wody morskie, dwa, że faktycznie zaraz obok jest teren portu, który też się rządzi swoimi prawami. Twój pomysł wymaga bardzo dużo zmian, ale faktycznie to mogloby być super.

Offspring - zrobiliśmy już bardzo dużo i jesteśmy na ostatniej prostej, żeby w marcu już się pojawić i gościć wszystkich zainteresowanych :) W wysyp kolejnych nie do końca wierzę, ale po zachodzie widać, że wszyscy będziemy chcieli niebawem korzystać z miejsc nad rzeką.

Raine - może się tak to skończyć, zależy nam żeby wypromować mocno projekt i natchnąć kolejne osoby. Na swojej drodze spotkaliśmy bardzo dużo osób które z różnych powodów odpuściły. Cała inwestycja nie jest aż tak droga, ale zdecydowanie bardziej kusi w miejscu z dużo droższą ceną za m2.

borba0 - oglądaliśmy te okolice, urokliwe, ale jako jednostka pokazowo, galeryjno, fundacyjna wolimy Grodzką ;)

xsxxxxx - zbiórka jest ważna z kilku powodów. Faktycznie brakuje nam gotówki i moglibyśmy dalej odkładać, może nawet zapożyczyć się po rodzinie, ale crowdfunding jest świetnym narzędziem do sfinansowania takiego projektu. Poza tym w parze idzie promocja całej idei i Szczecina. Dużo osób nam zarzuciło, że to skok na czyjąś kasę, troche to nie tak, ale chętnie każdemu wytłumaczę, dlaczego właśnie tak to robimy :)

·
Registered
16,182 Posts
A można by prosić o:
a) informację na bieżąco (niekoniecznie tu, ale chyba z braku odpowiedniego miejsca to tu jest najlepiej:))
b) link do tej zbiórki?

EDIT: Jak już zbudujecie dom i zakotwiczycie w Szczecinie, koniecznie proszę o taki film z mieszkania:D

·
Nie(bo) Szczecin
10,695 Posts
@patryk, tak myślałem że jest kwestią czasu jak ktoś z Was tu napisze. ;) Cieszę się że UM się zaangażował. Ostatnimi czasy miasto nie ma tu najlepszej opinii. ;) Cóż, w takim razie trzymam kciuki za powodzenie waszego pomysłu. :cheers:

·
Prawobrzeże-Centrum
5,448 Posts
Może warto byłoby stworzyć osobny wątek dla tej dyskusji? Skoro mamy informacje z pierwszej ręki i jest to pierwszy taki projekt w Szczecinie. Ewentualnie połączyć posty z tematem o nabrzeżach.

·
Registered
2,030 Posts
Hayate - też się z Tobą zgodze, nie jest to miejsce na takie osiedle, na jeden pokazowy już tak. W tej chwili w Szczecinie, wcale nie ma tak dużo atrakcyjnych lokalizacji na biura, kawiarnie czy domy. Jeżeli chcemy aby taka jednostka była całoroczna to mamy raptem kila miejsc
Mówisz, że nie jest to miejsce na osiedle, ale liczycie na sąsiadów. Wg mnie lokalizacji jest CAŁE MNÓSTWO. Spójrz na Śródmieście, spójrz na Łasztownie ( wyspa to nie tylko nabrzeże Starówka ).

Hayate - ciężki temat, raz, że są to wody morskie, dwa, że faktycznie zaraz obok jest teren portu, który też się rządzi swoimi prawami. Twój pomysł wymaga bardzo dużo zmian, ale faktycznie to mogloby być super.
Ja po prostu uważam, że na naszych oczach będzie dziać się rewolucja w kontekście tego jak nasze miasto zwrócone jest w stronę rzeki. Myślę, że kierunek domków nie jest właściwy. Może rzeczywiście trochę popłynąłem z kajakami i paddlami. Inna sprawa, że widziałem wiele portów, w których aktywność rekreacyjna żyje w perfekcyjnej symbiozie z działalnością portową. U nas niestety VTS ( UM, ZMP ) traktuje jednostki sportowe jako intruzów. Wymagałoby to pewnych modyfikacji przepisów portowych, ale cała reszta jest całkowicie do zrobienia. Nie chciałbym, żeby te teren stał się obszarem dostępnych dla garstki.

PS: Obczaj funkcję multiquote.

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #6
A można by prosić o:
a) informację na bieżąco (niekoniecznie tu, ale chyba z braku odpowiedniego miejsca to tu jest najlepiej:))
b) link do tej zbiórki?

EDIT: Jak już zbudujecie dom i zakotwiczycie w Szczecinie, koniecznie proszę o taki film z mieszkania:D

a) kończe budować forum i strone właśnie o tej tematyce, jeżeli moge to zostawmy klucz dyskusji na to miejsce
b) link https://wspieram.to/mieszkamynaodrze
c) w filmach czujemy się mocni, szykujemy hit za pare dni : https://www.youtube.com/watch?v=g6KHKTn1drk

@patryk, tak myślałem że jest kwestią czasu jak ktoś z Was tu napisze. ;) Cieszę się że UM się zaangażował. Ostatnimi czasy miasto nie ma tu najlepszej opinii. ;) Cóż, w takim razie trzymam kciuki za powodzenie waszego pomysłu. :cheers:
Też się cieszę, że tu trafiliśmy i bardzo mi miło że projekt pływającego otwartego wielozadaniowego obiektu się spodobał :) Zaczeliśmy od wydziału kultury w mieście i chyba to była dobra decyzja, projekt nie ma być komercyjny, tylko kulturalno-rentowny :)

Może warto byłoby stworzyć osobny wątek dla tej dyskusji? Skoro mamy informacje z pierwszej ręki i jest to pierwszy taki projekt w Szczecinie. Ewentualnie połączyć posty z tematem o nabrzeżach.
jak wyżej, poproszę o jeszcze chwile cierpliwości, chciałbym w miarę kompleksowo zgromadzić wiedzę na te tematy dla przyszłych śmiałków :)

Mówisz, że nie jest to miejsce na osiedle, ale liczycie na sąsiadów. Wg mnie lokalizacji jest CAŁE MNÓSTWO. Spójrz na Śródmieście, spójrz na Łasztownie ( wyspa to nie tylko nabrzeże Starówka ).

Ja po prostu uważam, że na naszych oczach będzie dziać się rewolucja w kontekście tego jak nasze miasto zwrócone jest w stronę rzeki. Myślę, że kierunek domków nie jest właściwy. Może rzeczywiście trochę popłynąłem z kajakami i paddlami. Inna sprawa, że widziałem wiele portów, w których aktywność rekreacyjna żyje w perfekcyjnej symbiozie z działalnością portową. U nas niestety VTS ( UM, ZMP ) traktuje jednostki sportowe jako intruzów. Wymagałoby to pewnych modyfikacji przepisów portowych, ale cała reszta jest całkowicie do zrobienia. Nie chciałbym, żeby te teren stał się obszarem dostępnych dla garstki.

PS: Obczaj funkcję multiquote.
Funkcja działa :)
Co do rewolucji, to totalnie się zgadzam, potrzebujemy jeszcze mostu i sensownego dojazdu(nie za stacja benzynowa :eek:hno: ) ale to się już dzieje.

Sama rekreacja powinna się mieć miejsce bardziej na wysokościWyspy Jaskółczej.
To świetne miejsce, zdecydowanie warte większej uwagi. Co do sąsiadów, chodzi o to żeby znaleźli się kolejni i mieli możliwość wybrania odpowiedniego dla nich miejsca. Poza tym skoro nam się udało może kolejni też namówią odpowiednie odpowiednie osoby w UM :)
Z mojej perspektywy urzędnicy boją się raczej domków działkowych na pływaku, a nie konkretnych fajnych pomysłów.
Pozdrawiam i dzięki za dyskusję.

·
Registered
2,030 Posts
Co do rewolucji, to totalnie się zgadzam, potrzebujemy jeszcze mostu i sensownego dojazdu(nie za stacja benzynowa :eek:hno: ) ale to się już dzieje.

Sama rekreacja powinna się mieć miejsce bardziej na wysokościWyspy Jaskółczej.
To świetne miejsce, zdecydowanie warte większej uwagi. Co do sąsiadów, chodzi o to żeby znaleźli się kolejni i mieli możliwość wybrania odpowiedniego dla nich miejsca. Poza tym skoro nam się udało może kolejni też namówią odpowiednie odpowiednie osoby w UM :)
Z mojej perspektywy urzędnicy boją się raczej domków działkowych na pływaku, a nie konkretnych fajnych pomysłów.
Pozdrawiam i dzięki za dyskusję.
Most będzie.

Absolutnie się nie zgadzam. Plany rewitalizacji Wenecji są daleko w polu i powiedzmy sobie szczerze, najbliższe lata nie zapowiadają żadnej rewolucji w tej kwestii. Rewitalizacja Łasztowni dzieje się tu i teraz także jakkolwiek rozumiem potrzebę domu w takim miejscu ( sam bym bardzo chciał! ) tak jeśli ja miałbym decydować to bym na to nie wydał zgody.

Skoro uważasz, że Wyspa Jaskółcza to takie genialne miejsce to dlaczego tam nie chcecie zbudować domu ?

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #8
Most będzie.

Absolutnie się nie zgadzam. Plany rewitalizacji Wenecji są daleko w polu i powiedzmy sobie szczerze, najbliższe lata nie zapowiadają żadnej rewolucji w tej kwestii. Rewitalizacja Łasztowni dzieje się tu i teraz także jakkolwiek rozumiem potrzebę domu w takim miejscu ( sam bym bardzo chciał! ) tak jeśli ja miałbym decydować to bym na to nie wydał zgody.

Skoro uważasz, że Wyspa Jaskółcza to takie genialne miejsce to dlaczego tam nie chcecie zbudować domu ?
Nie ma zabezpieczenia przed lodem, to najwazniejszy problem w Szczecinie dla takich jednostek

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #10
Trochę pobocznie ale... Szczeciński Finomar ma zacząć produkować pontony pod takie domy.
Czy znasz kogoś bezpośrednio w tej firmie, oraz w jakiej dokładnie technologii będą produkowane? Jest kilka szkół, każda ma wady i zalety :)

·
Moderator
38,496 Posts
^^ Szalupa :troll:. Mam rodzinę, która mieszka w Kanadzie i u nich pływające domy są bardzo popularne. Szczególnie dotyczy to Kolumbii Brytyjskiej.

http://floatinghomesokazo.blogspot.com

A to najsławniejsza tego typu konstrukcja w Kanadzie:

http://www.ghananation.com/news/world/169215-family-lives-on-amazing-artistically-vibrant-self-sufficient-floating-home-off-the-coast-of-canada-and-miles-from-civilization.html

przykład nowoczesnej:

http://www.homedit.com/10-amazing-floating-houses-around-the-world/modern-floating1/

·
Banana Republic of Poland
6,142 Posts
Rozumiem, że w przypadku powstania domu lodołamacze będą pracowaly także po za głównym nurtem, po wschodniej stronie Wyspy Grodzkiej?
No właśnie nie. Chodzi o to, żeby w miejscu zacumowania takiej konstrukcji nie dochodziło do ruchów kry. Jeżeli jest to pływający dom, to właścicielowi zwisa, czy będzie otoczą krą, czy nie;) Ważne, by spływająca kra nie uszkodziła konstrukcji.

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #15
Rozumiem, że w przypadku powstania domu lodołamacze będą pracowaly także po za głównym nurtem, po wschodniej stronie Wyspy Grodzkiej?
Grodzka ma ten plus, że przed marina jest zabezpieczenie które chroni nowa inwestycje przed lodem, później jest most, na koniec my.
Właśnie dlatego odpada w tej chwili Jaskółcza.

Dlatego najlepsza lokalizacja pod takie budynki sa zamkniete kanaly, a nie glowny nurt rzeki gdzie moga byc spietrzenia lodu.

A jak wygladaja sprawy bezpieczenstwa? Co musi znalezc sie w takim domku? Kamizelki ratunkowe, kola ratunkowe, tratwy?
Dokładnie, a takowych kanałów jest u nas stosunkowo nie tak dużo. Zaznaczyłem 3 w poście powyżej

głównie koło ratunkowe, oraz nr do odpowiednich służb wodnych. Obiekt ma wpisany postój i cumowanie, stad nie trzeba kamizelek.

No właśnie nie. Chodzi o to, żeby w miejscu zacumowania takiej konstrukcji nie dochodziło do ruchów kry. Jeżeli jest to pływający dom, to właścicielowi zwisa, czy będzie otoczą krą, czy nie;) Ważne, by spływająca kra nie uszkodziła konstrukcji.
Dokładnie, sam lód nie zagraża takim jednostkom, spiętrzający się lód już tak.

·
Moderator
38,496 Posts
^^ Skoro jesteście aktywni w internetach, to mam taką propozycję, że zrobimy oddzielny wątek dla tej inwestycji. W pierwszym poście możecie wrzucić, to co jest na wspieram.to

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #17
^^ Skoro jesteście aktywni w internetach, to mam taką propozycję, że zrobimy oddzielny wątek dla tej inwestycji. W pierwszym poście możecie wrzucić, to co jest na wspieram.to
To ja specjalnie szybciej *dzisiaj nocą, włącze forum i będzie kawa i ciastka dla wszystkich zainteresowanych :) Wtedy opowiem o wszystkich kwestiach :)

·
Moderator
38,496 Posts
^^

Możesz zrobić edycję pierwszego posta wg. uznania. Nazwa wątku też może się zmienić.

·
Registered
35 Posts
Discussion Starter #19
^^

Możesz zrobić edycję pierwszego posta wg. uznania. Nazwa wątku też może się zmienić.
Chodzi o to, że jak zaczynałem zgłębiać temat nie było miejsca w internecie gdzie spójnie byłyby ujęte wszystkie informacje i skupiałoby specjalistów z różnych dziedzin. Wiem, że dedykowane forum może spełniać taką funkcje oraz pomoże też kolejnym osobom kompletnie zgromadzić wiedzę.

·
Registered
416 Posts
Że też na to nie wpadłem. Nie dość, że ludzie by mi dawali pieniądze na dom, to jeszcze miałbym wątek z budowy na forum :D

Trzymam kciuki. :)

1 - 20 of 117 Posts