SkyscraperCity banner

Pomysły na podzamcze, Twój wybór [post #1009]:

• PROJEKT #1

Votes: 17 11.5%
  • PROJEKT #2

Votes: 11 7.4%
  • PROJEKT #3

Votes: 6 4.1%
  • PROJEKT #4

Votes: 6 4.1%
  • PROJEKT #5

Votes: 5 3.4%
  • Żaden z powyższych

Votes: 93 62.8%
  • Nie mam zdania

Votes: 10 6.8%
5801 - 5820 of 9665 Posts

·
Gumieńce!
3,851 Posts
Gratuluję Panowie !
Teraz akcja z leżakami w dniu zamknięcia rynku dla samochodów wydaje się baaaaaardzo sensowna . ;)

·
zażółcona gęślą jaźń
2,049 Posts
Hej, właśnie wróciłem z przyszłości, macie tu zdjęcie rynku:;)

Ale nikomu nie mówcie, bo ściany mają uszy:shifty:

·
Registered
Szczecin
14,641 Posts
jeśli zrobiono krok w dobrym kierunku, co zresztą strasznie mnie cieszy, to teraz należałoby plac porządnie zagospodarować - myślę właśnie o małej fontannie i kilku donicach z zielenią. najbardziej martwi mnie jednak stan samego bruku - krzywo położony, z dużymi odstępami pomiędzy kostkami, zabrudzony plamami oleju - czy ktoś się orientuje jaki byłby koszt jego ponownego położenia?
Jestem zwolennikiem takiej formy podłoża, estetyczne to i wytrzymałe http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=79566162&postcount=2759, (polecam prześledzić więcej stron tego wątku). Kostka brukowa w tym miejscu niezbyt mi się widzi, bardziej pasuje ona w miejscach takich gdzie jest stara zabudowa jak chociażby Plac Orła Białego albo takie ulice jak Koński Kierat, Mariacka czy też okolice Zamku.
Rynek Sienny nie powinien być ogradzany żadnymi słupkami ani płotkami tylko jakimiś stałymi solidnymi i zarazem ozdobnymi ogrodzeniami kratkowymi, gdzie na ich konstrukcjach mogłyby rosnąć nasadzenia typu pnącza, tak aby turyści siedzący w ogródkach plenerowych nie musieli patrzeć chociażby na przejeżdżające samochody ulicą Panieńską. Samo wyrzucenie samochodów z Rynku nie stworzy klimatu na jakie zasługuje to miejsce :)

·
Moderator
38,583 Posts
Pewien radny z Niebuszewa, u nas znany jako Warcnet...

"T.L.
Eeee, wybory idą, 2011-07-12 16.49

czego się nie robi pod publiczkę, tylko niech pamięta pan v-ce prezydent, ze kierowców jest więcej niż oszołomów którzy chcą tu zrobić "Starówkę" i ze Oni nie zapomną. 1300 osób, toż to śmiech na sali - białej sali!
"

http://www.mmszczecin.pl/378668/201...-aut?category=drogowe&page=2#article-comments

·
Registered
Szczecin
14,641 Posts
^^ A skąd wiesz że skrót T.L. to akurat społeczny dziennikarz MM Tomasz Lam? :D

btw. Radny osiedlowy z Niebuszewa jak już ;)

·
Registered
2,117 Posts
Jeśli to rzeczywiście Tomasz L. to coś złego się z tym Panem dzieje i chyba się pogłębia... ale to tyle na ten temat - takie spostrzeżenie jak czytam te komentarze. Choc w przeszłości pamiętam pozytywnie jego aktywność na MM :)

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Brak ławek powoduje, że nie jest to dobra przestrzeń publiczna.

Na rynku Siennym koniecznym jest ustawienie kilku/kilkunastu ławek, bo ogródki lokali gastronomicznych to zdecydowanie za mało, a jest to jeden z ważnych elementów ożywiania przestrzeni publicznej.

Oczywiście najważniejszym jest usunięcie samochodów, z czego się niezmiernie cieszę :)

·
Co ja tutaj robię?!
2,246 Posts
No nic tylko się cieszyć jesli to okaże się prawdą no i gratulacje dla SENSu :D

·
Registered
7,658 Posts
gratuluje Panowie, teraz tylko modlić się żeby po roku nie stwierdzono że jest do dupy i lepszy będzie parking ;) I trzeba coś zrobić z tym placem po drugiej stronie ratusza, ale o to można walczyć jak rynek sienny odniesie sukces.

·
Registered
19,916 Posts
Jeśli to rzeczywiście Tomasz L. to coś złego się z tym Panem dzieje i chyba się pogłębia... ale to tyle na ten temat - takie spostrzeżenie jak czytam te komentarze. Choc w przeszłości pamiętam pozytywnie jego aktywność na MM :)
dawno temu i nieprawda :)
ps. ale też pamiętam, że był taki czas.... "long, long ago in a galaxy far, far away..." :)

·
Straight From Szczecin
678 Posts
:cheers: To wspaniałe zwycięstwo z opcją parkujęgdziepopadnieicomizrobisz ale potyczek przed nami jeszcze wiele :)

·
Registered
19,916 Posts
:cheers: To wspaniałe zwycięstwo z opcją parkujęgdziepopadnieicomizrobisz ale potyczek przed nami jeszcze wiele :)
sam mam autko (od niedawna :)) i parkuję tam, gdzie jest to dozwolone, czyli np. przy Panieńskiej vis-a-vis Ukraineczki....i nie widzę problemu zaparkować np. pod Trasą...najwyżej kawałek się przejdę :)

·
Straight From Szczecin
678 Posts
Ja też parkując muszę się samodyscyplinować żeby nie zostawiać samochodu tam gdzie wygodnie tylko tam gdzie można. Zawsze myślę o zdjęciach półgłówków z wątku parkowanie i to dodaje mi sił jak trzeba się przejść.

·
Registered
1,254 Posts
@ leks - pamiętasz tę rozmowę? (o akcji dzwonienia do SM i zgłaszania źle zaparkowanych aut):
Dziwny pomysł.

Może w końcu wzięlibyśmy się porządnie za to, by tych samochodów się z tamtąd pozbyć kompleksowo, na zawsze? To już za długo trwa, idą kolejne wakacje, kolejny raz przyjeżdżający turyści będą spacerowąć wśród smrodu spalin obijając się o te blaszaki...
Ale to jest rozwiązanie połowiczne? Powiedz mi co to nam da na dłuższą metę? Że będzie można przez dwa dni przejść chodnikiem, a potem wszystko wróci do normy? Tam w ogóle nie może być parkingu... nie wiem ja sam mało mogę, ale liczyłem, że skoro powstał SENS, jest nas przynajmniej kilkanaście osób to ruszymy ten Rynek Sienny ostatecznie? Największe osiągnięcie do tej pory? Masa Krytyczna na Siennym w tamtym roku. I co i nic? I co rozumiem, że teraz antidotum na wszystko mają być telefony do SM? Tyle to może zwykły człowiek, ale jako stowarzyszenie musimy zrobić coś więcej.(...)
I liczysz nagle, że po tych telefonach jak za dotknięciem różdżki SM wszystkie auta usunie? (...) W kazdym bądź razie wg mnie to nie rozwiązuje problemu i nic na dłuższa metę nam nie daje. Dzwonić można do pojazdu zastawiającego, chodnik bramę, ale w miejscu, które od lat jest parkingiem, z cichym przyzwoleniem z UM na to, to tego się w ten sposób po prostu nie ruszy.
@leks - Rynek stał się parkingiem przez złe nawyki. Te nawyki trzeba zacząć zmieniać. Nie stanie się to szybko, ale trzeba zacząć coś robić. Takie akcje mogą wywołać debat(k)ę publiczną na temat Rynku i parkowania, a wtedy może "ktoś" przypomni sobie, że SENS "coś tam" już kiedyś proponował (...)
A słowo ciałem się stało. Powiem więc sakramentalne: "A NIE MÓWIŁEM?!" ;)

Przypominam, że to właśnie SM ze swojej bezradności i (prawdopodobnie) lenistwa była inicjatorem zrobienia z rynku (legalnego i oficjalnego) parkingu. Tak więc więcej wiary panowie i panie w takie akcje na przyszłość!

A tak poza tym to strasznie się cieszę :) :banana: :cheers:

·
Registered
1,855 Posts
no nieźle początek na ciekawe miejsce jest, teraz wykorzystać ten potencjał bo jednak jaka by ta starówka nie była to fajnie by było usiąść czy to w ogródku czy nawet na ławeczce przy fontannie i popatrzeć na okolice ;)

5801 - 5820 of 9665 Posts