SkyscraperCity banner

Pomysły na podzamcze, Twój wybór [post #1009]:

• PROJEKT #1

Votes: 17 11.7%
  • PROJEKT #2

Votes: 11 7.6%
  • PROJEKT #3

Votes: 6 4.1%
  • PROJEKT #4

Votes: 6 4.1%
  • PROJEKT #5

Votes: 5 3.4%
  • Żaden z powyższych

Votes: 91 62.8%
  • Nie mam zdania

Votes: 9 6.2%

• Total voters
    145
9541 - 9560 of 9560 Posts

·
zażółcona gęślą jaźń
2,025 Posts
^^Jeszcze jak przyjdą ogródki kawiarniane, to już w ogóle będzie bajka. Dobrze by było tylko, żeby restauratorzy ograniczyli się do stolików z krzesłami, ewentualnie jakimiś parasolami, bo takie konstrukcje jak na Rynku Siennym to poracha. Ale też do tego potrzebna jest względnie równa nawierzchnia, a bruk na Siennym jaki jest, każdy widzi...

·
Registered
2,222 Posts
A tam docelowo mają być usługi i auta mają zostać wyrzucone? Czy to tylko wasze pobożne życzenia? Bo jeżeli nie, a do tego ogarną przestrzeń publiczną to faktycznie będziecie mieć super miejsce na piwko czy kawkę z ciastkiem ;)

• Like
Reactions: Areckii

·
Registered
3,839 Posts
^^ Tak, auta mają być wyrzucone, a przynajmniej taki był plan przed Cov19.

Ta inwestycja jest taka piękno-brzydka. Ceglane fragmenty są bardzo fajne, boczna jasna ściana nie przeszkadza mi za bardzo, fragment historyczny jest całkiem w porządku, ale te szklane elewacje i ten dziwaczny chaos od strony rzeki to tragedia (pomimo ogólnie dobrej jakości wykonania i materiałów).

Podsumowując nie jest tak źle jak się zapowiadało i nie jest tak dobrze jak mogłoby być. Wolałbym jednak by kolejne inwestycje na Podzamczu były bardziej zachowawcze. Wystarczy już tam wyróżniających się kamienic.

·
Registered
1,071 Posts
Już sam nie wiem co o tym myśleć. W Dreźnie, poza pojedynczymi wyjątkami zrekonstruowali Neumarkt i wygląda to kapitalnie. U nas cały czas musi być jakaś kombinacja. Dla mnie retrowersja, to najgorsze, co może być - albo przywracamy stan pierwotny, albo budujemy coś całkiem nowego. Nie wsadza się silnika Tesli do dużego Fiata.

·
[puste pole]
2,620 Posts
Bo u nas rekonstrukcja uznawana jest za największe zło. Wystarczyłoby odtworzyć kubatury i uproszczone elewacje bez udziwnień.

·
<git tekst w tym miejscu>
2,218 Posts
Nie wsadza się silnika Tesli do dużego Fiata.
Tak BTW trochę nie trafne porównanie. Chciałbym, żeby nasze Podzamcze właśnie było takie. Czyli z zewnątrz rekonstrukcja, a w środku nowoczesna technologia.

Ale w motoryzacji tylko klasyka, 30 letnia benzykna albo diSelek, euro -2, alpejskie powietrze z rury wydechowej.

Co do inwestycji też mam mieszane odczucia. Od strony torów to tak średnio mi się podoba, przekombinowana. Z drugiej strony wygląda to lepiej ale trochę zepsuli tą część retro. Dodali by tam gzyms i było by znacznie lepiej. Generalnie mocne 5,5/10.

·
Moderator
38,508 Posts
^^ Tak :)

9541 - 9560 of 9560 Posts