SkyscraperCity banner

Pomysły na podzamcze, Twój wybór [post #1009]:

• PROJEKT #1

Votes: 17 11.5%
  • PROJEKT #2

Votes: 11 7.4%
  • PROJEKT #3

Votes: 6 4.1%
  • PROJEKT #4

Votes: 6 4.1%
  • PROJEKT #5

Votes: 5 3.4%
  • Żaden z powyższych

Votes: 93 62.8%
  • Nie mam zdania

Votes: 10 6.8%
9621 - 9640 of 9669 Posts

·
Registered
4,004 Posts
Jeszcze ma szanse wyjść z tego całkiem przyzwoita kamienica. W stanie surowym dobrze się prezentuje, o ile te duże szerokie okna rozdzieli się jeszcze na dwa

·
Moderator
38,583 Posts
Będzie apartament z widokiem na Odrę 😁

·
Registered
4,004 Posts
Może mam bujną wyobraźnię, co z tym można zrobić, ale ja nie czuję tej tragedii. W mojej ocenie w ścianie szczytowej powinno być więcej okien.
Nie znam się na budownictwie, ale takich wielkich panoramicznych okien raczej tam nie wstawią, więc raczej te otwory będą jeszcze jakoś dzielone.
Nie wykluczam, że to będzie kaszalot, ale nie ma co panikować chyba jeszcze.

·
∫t∫ε't∫iniʌnin
3,104 Posts
Co jak co, ale ja nie mogę wyjść z podziwu dla tych peerelowskich rzygowników w zabytkowym spichlerzu... ;)

·
<git tekst w tym miejscu>
2,305 Posts
Co jak co, ale ja nie mogę wyjść z podziwu dla tych peerelowskich rzygowników w zabytkowym spichlerzu... ;)
Ten budynek ma w sobie więcej polotu niż całe to historyzująconieoszukującoodbiorcygargamelizujące Podzamcze. Swoją drogą bardzo go lubię i paradoksalnie mam nadzieje, że nigdy go nie wyremontują bo straciłby dużo z tego uroku.

·
Registered
22 Posts
O właśnie, wie ktoś jakim cudem się on ostał i kiedy został "zaadaptowany"? Swoją drogą ciekawe jaki układ mają mieszkania w środku.

·
Registered
30 Posts
O właśnie, wie ktoś jakim cudem się on ostał i kiedy został "zaadaptowany"? Swoją drogą ciekawe jaki układ mają mieszkania w środku.
To jest powojenny budynek, w który wkomponowano ocalałe relikty tzw. Małego Spichlerza. Jeśli wierzyć zdjęciom ze strony Fotopolska, to obecną formę uzyskał w końcu lat 50. XX wieku. Tu zdjęcie sprzed odbudowy na stronie fotopolska.eu.

·
gryfita
2,077 Posts
Patrzac na to co powstalo i ciagle powstaje na szczecinskim podzamczu, odnosze wrazenie, ze LSD jest bardzo popularne posrod studentow architektury. Tylko w ten sposob moge to sobie jakos logicznie wytlumaczyc.
A jaka jest wina architekta? Architekt może sobie planować i przedstawiać swoją wizję, jak tylko chce. To inwestor wybiera projekt i decyduje czy mu odpowiada, czy nie. To jego inwestycja i jego pieniądze. Nie rozumiem takich pretensji skierowanych pod adresem architektów, a już w ogóle studentów architektury. Nawiasem mówiąc, wiele projektów studentów architektury dotyczących zabudowy różnych fragmentów Szczecina, było bardzo udanych. Piszę o naszym Wydziale Architektury ZUT. Jak Wam wiadomo, każdego roku są organizowane konkursy prac dyplomowych studentów architektury ZUT, a nagrodzone prace są publicznie prezentowane. Zresztą lokalna prasa zawsze je przedstawia i komentuje. I tylko żałować, że nikt z inwestorów, tymi ciekawszymi projektami się nie zainteresował. Bo ciekawe projekty zawsze się pojawiają

·
&#8747;t&#8747;&#949;'t&#8747;ini&#652;nin
3,104 Posts
Ten budynek ma w sobie więcej polotu niż całe to historyzująconieoszukującoodbiorcygargamelizujące Podzamcze. Swoją drogą bardzo go lubię i paradoksalnie mam nadzieje, że nigdy go nie wyremontują bo straciłby dużo z tego uroku.
No właśnie to jest w tym wszystkim najdziwniejsze, że ten budynek bardzo mnie fascynuje. Może właśnie dlatego, że jest po prostu autentyczny, niczego nie udaje, tylko jest żywą historią, a nie średnio udaną atrapą kamienicy wklejoną w średnio udaną szklarnię. Oby nikomu nie przyszło do głowy okleić go styropianem, bo naprawdę bardzo fajnie się starzeje :)

·
Registered
4,004 Posts
A jaka jest wina architekta? Architekt może sobie planować i przedstawiać swoją wizję, jak tylko chce. To inwestor wybiera projekt i decyduje czy mu odpowiada, czy nie. To jego inwestycja i jego pieniądze. Nie rozumiem takich pretensji skierowanych pod adresem architektów, a już w ogóle studentów architektury.
Tylko czy faktycznie wszyscy ci inwestorzy są tak zapalonymi amatorskimi fascynatami architektury, że ręcznie ustalają cały projekt, a architekt tylko to formalizuje? Może w przypadku Podzamcza tak jest, ale z mojego doświadczenia deweloperzy zazwyczaj seryjnie podchodzą do architektury i nie rozwodzą się specjalnie nad takimi kwestiami. Architekt zazwyczaj ma wciąż spore popisu. Deweloper czasem mówi: "Dodaj mnie pan tutaj jakiejś ozdóbki, bo to historyczny obszar, żeby się wpasowało", ale to architekt wymyśla jak to zrealizować, czy postawić doryckie kolumienki czy zastosować boniowanie.
Przy czym to tylko moje doświadczenia.

·
<git tekst w tym miejscu>
2,305 Posts
^^ W Polsce to wiadomo jak w lesie. Chodzi wyłącznie o PUM i o nic więcej (przynajmniej ja mam takie doświadczenia). Mówi się, że forma powinna podążać za funkcja u nas forma podąża za PUM-em. Aaaa i jeszcze gówniane najtańsze materiały, ale w sumie faktycznie można się poruszać dość swobodnie po tych zagadnieniach xD.

9621 - 9640 of 9669 Posts