SkyscraperCity banner

Który projekt powinien być zrealizowany?

• Total voters
    216
  • Poll closed .
1 - 20 of 492 Posts

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Sześć szczecińskich pracowni architektonicznych (2CGA, DEDECO, Mellon, TUES, Urbicon, W+Architekci) przygotowało koncepcje zabudowy przy ul. Mariackiej 6-8 w Szczecinie.

Działka pod zabudowę:
http://goo.gl/maps/APVJu

PROJEKTY według kolejności alfabetycznej:

2C Grupa Architektoniczna | www.2cga.eu

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #3

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #4
TUES Pracownia Architektury | www.tu-es.pl | WERSJA 1

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #5
TUES Pracownia Architektury | www.tu-es.pl | WERSJA 2

1.

2.

3.

4.

5.

6.

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #6

·
Artur
1,785 Posts
2CGA - najbardziej przypadł mi do gustu
Dedeco - bardzo przypomina Kamienice Nova
Mellon - byłby ciekawy jakby na dachu dorzucili trawnik :) (można by stworzyć zielony budynek)
TUES v1 - ciekawy, nowoczesny, kubistyczny
TUES v2 - zbyt nowoczesny żeby się wkomponować w krajobraz (kawałek dalej Katedra), ale koncepcja parteru ciekawa pod warunkiem deptaku na Mariackiej
Urbicon - harmonijny, ciekawy, porządny, wtapiający się w krajobraz
W+Architekci - proste linie ale chyba zbyt proste

·
Registered
407 Posts
Piotr-Stettin - wielkie dzięki za założenie wątku!

Na naszym profilu na FB i na naszej stronie www dodałem 7 wizek od Dedeco, które wcześniej były prezentowane w układzie planszowym z rzutami kondygnacji:
http://deweloper.calbud.com.pl/Media/Obrazy/Inne/Projekt-Mariacka-03.06.2013

Sugerowałbym, aby podmienić te 5 plansz dedeco na 7 wizek - będzie bardziej czytelnie i przejrzyście.

·
Najmerytoryczniejszy
5,741 Posts
Poprzednio pisałem, że najlepsze jest Dedeco i Urbicon, jednak obejrzałem te wizki jeszcze parę razy i stwierdzam, że złoty środek (wrażenia wizualne przez dostosowanie do otoczenia) ma TUES 1. Mały, elegancki, stonowany. Jeśli na Starym Mieście ma powstawać nowoczesna architektura, to właśnie taka.

·
Moderator
38,520 Posts
Discussion Starter #15
TEUS 2 mi sie bardzo podoba, ale miejsce chyba nieodpowiednie... Fajnie by było jakby Calbud coś takiego wybudował gdzieś bliżej Odry;)
Dokładnie! Samo założenie jest świetne i unikatowe (jak na szczecińskie realia)

Sugerowałbym, aby podmienić te 5 plansz dedeco na 7 wizek - będzie bardziej czytelnie i przejrzyście.
Podmienione :cheers:.

·
Registered
1 Posts
2CGA o ile poprawią wygląd frontu...
fakt, trochę można dopracować fasadę, nie zapominajmy, że architektura to także rzut, rozplanowanie mieszkań i rewitalizacja całego obszaru. 2CGA najlepiej zaprojektowało wnętrze kwartału, korzystnie dla mieszkańców równocześnie stanowiące wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie miasta. Najciekawszy pomysł dla tej wyjątkowej lokalizacji.

·
Nie(bo) Szczecin
10,695 Posts
^^ Brzmi, jakbym czytał ulotkę reklamową... ;)

Wahałem się pomiędzy Dedeco, a Urbiconem. Oba projekty przypadły mi do gustu. Wybór padł na Dedeco. Ich projekt przywodzi mi na myśl berlińskie kamieniczki przy Caroline von Humboldt-Weg.

·
Idealista Szczeciński
10,437 Posts
Dedeco lepsze od tyłu niż od przodu jak na mój gust. Właśnie tak berlińsko-drezdeńskie.

·
Registered
480 Posts
Mieszkam zaraz obok i projekt TUES zupełnie nie pasuje do tej ulicy. Mariacka jest ciasną ulicą z już bogatym dorobkiem ciekawej architektury, jest stara szkoła, są poniemieckie kamienice, dawne, zabytkowe skrzydło kościoła i domki profesorskie.

Ten projekt ma zbyt wiele detali jakie zagracą ciasną ulicę a nie będą nawet widoczne gdyż nie ma takich punktów by objąć wzrokiem całość elewacji i na siłę stara się dominować, zamiast wpasować w otoczenie.

Pozostałe projekty w o wiele lepszym stylu. Dedeco ciekawie nawiązuje do poprzednich projektów i tworzy dalej coś co może być szczecińskim stylem budynków.

1 - 20 of 492 Posts