SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4323 Posts

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
PRZEBUDOWA BRAMY PORTOWEJ

Zakres prac obejmuje:

* zaprojektowanie układu drogowego (prace już zostały zakończone),
* przebudowę torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną oraz układu drogowego,
* przebudowę sygnalizacji świetlnej.

Wykonawca prac przejmie plac budowy 2 kwietnia. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzi w nocy z 13 na 14 kwietnia 2012 roku.
Prace podzielone zostały na 6 etapów.

Etap I: obowiązywał będzie od 13 do 30 kwietnia
Zakres prac obejmie roboty torowe od strony ul. Wyszyńskiego i częściowo na środku skrzyżowania.
Roboty drogowe prowadzone będą na wlocie od strony placu Zwycięstwa.
W etapie I zamknięty zostanie ruch tramwajowy w kierunku Basenu Górniczego. Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Bramą Portową a Basenem Górniczym.
Tramwaje linii 2, 7 i 8 zamiast do Basenu Górniczego pojadą do pętli przy ul. Potulickiej. Linia 8 bis zostanie zawieszona.
Na trasie Brama Portowa – Basen Górniczy pojedzie zastępczy autobus linii 807

Etap II: obowiązywał będzie pomiędzy 1 a 14 maja
Roboty torowe oraz drogowe obejmować będą wlot od strony ul. Wyszyńskiego oraz wlot od strony placu Zwycięstwa. W dalszym ciągu wstrzymany będzie ruch tramwajowy w kierunku Basenu Górniczego a także pomiędzy Bramą Portową a Turzynem. Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Bramą Portową a Basenem Górniczym oraz pomiędzy Gumieńcami a Basenem Górniczym.

Komunikacja miejska:
2 Dworzec Niebuszewo – Potulicka
7 Krzekowo – Plac Rodła – Potulicka
9 Głębokie – Piastów – Pomorzany
8, 8BIS zawieszone
Autobusowa komunikacja zastępcza:
807 Basen Górniczy – Brama Portowa
808 Basen Górniczy – Gumieńce

Etap III: prace wykonywane będą pomiędzy 14 a 20 maja.
Roboty torowe oraz drogowe obejmować będą wlot od strony al. Niepodległości, wlot od strony placu Zwycięstwa oraz centralną część skrzyżowania.

Na potrzeby ruchu autobusowego zmieniona ostanie organizacja ruchu na ul. Św. Wojciecha na odcinku przez plac Zwycięstwa. Na całym tym odcinku wykonany zostanie pas dla autobusów pod prąd umożliwiający przejazd autobusom pospiesznym jadącym od strony placu Rodła w kierunku prawobrzeża oraz liniom zastępczym jadącym od strony placu Rodła w kierunku dworca Głównego i ul. Potulickiej.

W całości wstrzymany będzie ruch tramwajowy w rejonie Bramy Portowej. Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Bramą Portową a Basenem Górniczym oraz pomiędzy Gumieńcami a Basenem Górniczym oraz Placem Rodła a Potulicką i Dworcem Głównym.

Komunikacja miejska
1 Głębokie – Ludowa
9 Głębokie – Piastów – Pomorzany
2, 3, 4, 7, 8, 8BIS zawieszone
801 Plac Rodła – Potulicka
823 Plac Rodła – Dworzec Główny
807 Basen Górniczy – Plac Rodła
808 Basen Górniczy – Gumieńce

Etap IV: prace mają być wykonane w dniach 21 maja - 3 czerwca
Roboty torowe wykonywane będą na wlocie od strony al. Niepodległości. Roboty drogowe wykonywane będą na al. Niepodległości i ul. Wyszyńskiego. Autobusy komunikacji miejskiej jadące od strony ul. Wyszyńskiego do placu Zwycięstwa i placu Rodła korzystać będą z nowego pasa autobusowo – tramwajowego.

Zostaje uruchomiony ruch tramwajowy w kierunku Placu Zwycięstwa - Wyszyńskiego. Utrzymana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Placem Rodła a Potulicką i Dworcem Głównym.

Komunikacja miejska:
1 Głębokie – Ludowa
9 Głębokie – Kolumba – Pomorzany
2, 3, 4, 8BIS zawieszone
801 Plac Rodła – Potulicka
823 Plac Rodła – Dworzec Główny

Etap V: prace mają być przeprowadzone pomiędzy 3 czerwca a 1 lipca
W trakcie prowadzenia robót na Bramie Portowej będzie funkcjonowała już nowo wybudowana sygnalizacja świetlna.

Roboty torowe oraz drogowe obejmować będą wlot ul. Dworcowej. Ogólnodostępny ruch przez skrzyżowanie utrzymany będzie na prawoskręcie od strony placu Żołnierza w kierunku placu Zwycięstwa wzdłuż ulicy Wyszyńskiego w kierunku placu Zwycięstwa oraz na prawoskręcie od ul. Wyszyńskiego do al. Niepodległości.
W etapie V zostanie wstrzymany ruch tramwajowy w ciągu ulicy Dworcowej, linia tramwajowa nr 3 będzie kursować zmienioną trasą przez ulicę Wyszyńskiego.

Komunikacja miejska
3 Dworzec Niebuszewo – Wyszyńskiego – Pomorzany
9 Głębokie – Plac Rodła
10 Gumieńce – Plac Rodła

Etap VI: prace potrwają pomiędzy 1 a 28 lipca
W trakcie prowadzenia robót na Bramie Portowej będzie funkcjonowała już nowo wybudowana sygnalizacja świetlna.
Roboty drogowe i torowe obejmować będą odcinek al. Niepodległości od ul. Wyszyńskiego do Dworcowej, ul. Dworcową i al. 3 Maja. Na kierunku od placu Zwycięstwa do ul. Wyszyńskiego zostanie wykonany tymczasowy przejazd przez plac budowy. Ogólnodostępny ruch przez skrzyżowanie utrzymany będzie na prawoskręcie od strony placu Żołnierza w kierunku placu Zwycięstwa wzdłuż ulicy Wyszyńskiego w kierunku placu Zwycięstwa oraz na prawoskręcie od ul. Wyszyńskiego do al. Niepodległości.
Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ulicy Dworcowej oraz Potulickiej. Linia tramwajowa nr 3 będzie kursować zmienioną trasą przez ulicę Wyszyńskiego.

Komunikacja miejska
1/9 Głębokie – Plac Rodła – Brama Portowa – Plac Kościuszki – Głębokie
3 Dworzec Niebuszewo – Wyszyńskiego – Pomorzany
Autobusowa komunikacja zastępcza
801 Brama Portowa – Potulicka

autor: Maciej Sochanowski

·
Moderator
38,520 Posts
^^ Chcemy!

Podoba mi się nowa Kaszubska :) płyty i kostka brukowa :)

·
bramaportowa.pl
11,003 Posts
Podoba mi się pomysł z pl. Żołnierza - chociaż szkoda, że chodnik od wyjazdu nie jest podciągnięty pod sam pomnik - mogłby tam stacjonować jakiś ogródek letni.

edit: pozytywny pomysł z powiększeniem chodnika przy wylocie ul. Kaszubskiej przy pl. Lotników :)

·
Registered
2,106 Posts
^^Ten chodnik taki tam jest już teraz :>

Mi się plac żołnierza nie podoba. W tej chwili idąc jedności żeby przejść w stronę zamku trzeba przejść przez jeden ciąg świateł. W nowym układzie zawsze trzeba będzie przez dwa ciągi się przedostawać. Wiec dla pieszych jest na minus.

·
Załomiak
3,265 Posts
^^ Też zwróciłem na to uwagę i bardzo mi się to nie podoba... Może chociaż przesadzą te drzewa, a nie wszystkie je powycinają...

A wiadomo może co z tą zabytkową pompą wodną? Zostanie na swoim miejscu i dalej będzie wystawać nad drogę ze swoim urwanym "dziobem"?

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
Piotrze i Macieju, czy wszystkie plany dot. przebudowy układu drogowego wokół Kaskady wklejać tu czy może jednak do wątku o Kaskadzie? Naturalnym wydawało mi się tu, ale zadecydujcie. Bo sporo tego będzie.

Tymczasem przedstawiam harmonogram plac na Placu Żołnierza, ale najpierw Wszystkie etapy pokazane na mapie (w ramach dużego Etapu 1 - Etap 2 to przebudowa placu Zgody i kawałka WP)

Etap 1C - Niepodległości

Etap 2D - Niepodległości - Czerwiec/Lipiec 2011

Lecieć dalej z harmonogramem czy wrzucać kolejne plany? :)

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Discussion Starter #8
^^
@shinzen, dawaj plany.

Dzisiejsze fotki z ul.Oliwkowej i Komuny Paryskiej.
Jak już Ty się domagasz, to zaraz będą :) Chciałem tylko pokazać harmonogram prac etapów, które w sumie nas najbardziej interesują :)

Jeszcze tylko odpowiem na post Rainea
Tak, te drzewa pójdą pod topór, tu masz pełną listę co zostanie wycięte:

Nowe nasadzenia:

Oraz plan: Zileń i wyposażenie

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Discussion Starter #9
Etap 2 Plac Zgody

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Discussion Starter #10 (Edited)
Szkoda, że tego typu inwestycji nie robi się kompleksowo i razem z nową nakładką, nie jest poprawiany chodnik.

Projekt stałej organizacji ruchu. Zaczynamy od Bramy Portowej, na której możemy zauważyć buspas :)

Niepodległości, przystanek tramwajowo-autobusowy

Niepodległości przy Kaskadzie

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Discussion Starter #11 (Edited)
Projekt stałej organizacji ruchu - Plac Żołnierza

Obrońców Stalingradu/Kaszubska

Obrońców Stalingradu/Św. Wojciecha

Obrońców Stalingradu

·
Załomiak
3,265 Posts
^^^^ Mówiąc o Matejki przypomniałeś mi o jednej rzeczy: gdy z miesiąc, czy dwa temu przy urzędzie skarbowym ustawiano hydrant, to mniej-więcej przed wejściem do budynku od tej ulicy rozkopano kawałek drogi, a gdy skończono prace, dziura została załatana, tyle że chyba jakimś lipnym lepikiem, bo teraz jest tam naprawdę duża dziura i to już od kilku tygodni... Albo miasto na wszystko zlewa (także nieco dalej w stronę Bramy Królewskiej jest dość głęboka dziura), albo planują wymianę nawierzchni i już nie biorą się za łatanie "małych ubytków".

Jeszcze tylko odpowiem na post Rainea
Tak, te drzewa pójdą pod topór, tu masz pełną listę co zostanie wycięte:
Szkoda, że drzewa będą wycięte - niedługo z dawnego Paradeplatz nie pozostanie już nawet zieleń :eek:hno: Miałem też nadzieję, że chociaż tę małą wiśnię japońską posadzoną za murkiem na chodniku przesadzą zamiast wycinać, ale i tu się zawiodłem.

·
Polish Space Marines
16,631 Posts
Discussion Starter #13
Jeszcze jedno, może kogoś zainteresuje, przebieg buspasa na Wyszyńskiego. Na tym etapie przebudowa przystanka nie będzie konieczna, bo buspas jest tylko w kierunku mostu Długiego.

JacYk, świetne zdjęcia jak zwykle :) planujesz obfocić proces rozkładania SMA?

·
Local Patriot
13,875 Posts
JacYk, świetne zdjęcia jak zwykle :) planujesz obfocić proces rozkładania SMA?
Nie wiem czy uda mi się trafić na ten moment, bo ostatnio obowiązki służbowe, bardzo ograniczają moją obecność w samym Szczecinie.

·
Nie(bo) Szczecin
10,695 Posts
Piotrze i Macieju, czy wszystkie plany dot. przebudowy układu drogowego wokół Kaskady wklejać tu czy może jednak do wątku o Kaskadzie? Naturalnym wydawało mi się tu, ale zadecydujcie. Bo sporo tego będzie.
Może lepiej osobny wątek dotyczący tej rozpierduchy? Inwestycja jest naprawdę imponująca i ważna dla miasta, a tak to będzie się robił ciągły bałagan.
Wątek o Kaskadzie pozostawmy samej galerii.

PS. Może jak już ekipy będą pracować, to "przez przypadek" rozwalą ten nieszczęsny obelisk? ;)

·
Moderator
38,520 Posts
^^ Można zrobić osobny wątek, ale niech się jeszcze Maciek wypowie, bo drogówka to jego dział :).

·
Gumieńce!
3,851 Posts
Jeszcze jedno, może kogoś zainteresuje, przebieg buspasa na Wyszyńskiego. Na tym etapie przebudowa przystanku nie będzie konieczna, bo buspas jest tylko w kierunku mostu Długiego.
Interesuje!:)

Trochę słabo bo to pod górę są korki...no ale może i to uda się zrobić kiedyś, choć nie wiem czy warunki pozwolą.;)

·
Registered
10,647 Posts
Za dużo informacji tu dla mnie, jak na jeden dzień :D :nuts: Ja proponuję zrobić osobny wątek dla przebudowy Pl. Żołnierza i okolic + Bramy Portowej, bo szykuje się duża inwestycja, a skoro budowa ronda na Dąbskiej ma swój wątek..

·
Registered
2,841 Posts
Lecieć dalej z harmonogramem czy wrzucać kolejne plany? :)
Coś z tym harmonogramami jest nie tak. Jakim cudem wyszło Ci rozpoczecie prac na początku lipca skoro otwarcie ofert dopiero 22 lipca? A co dopiero rozpatrzenie ofert, wybranie, podpisanie umowy, wejście na plac budowy, itp? :)

1 - 20 of 4323 Posts