SkyscraperCity banner

1 - 20 of 51 Posts

·
...
Joined
·
12,140 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Mamy konkrety i decyzje co do terenu stadionu/boiska przy Unii Lubelskiej. Powstanie Centrum Kliniczno-Rozwojowe.

Gazeta Wyborcza Szczecin said:
590mln. Tyle ma wynosić rządowa dotacja, dzięki której w Szczecinie, na terenie szpitala klinicznego przy ul. Unii Lubelskiej wybudowane zostanie nowoczesne Uniwersyteckie Centrum Onkologii.
Sam szpital ma zostać zmodernizowany i rozbudowany, zapowiadane jest także m.in. wybudowanie Centrum Kliniczno-Rozwojowego. Inwestor – Pomorski Uniwersytet Medyczny – z własnego budżetu dołoży jeszcze niemal 10 mln zł. Całość ma być gotowa w 2023 r.
http://szczecin.wyborcza.pl/szczeci...bardzo-duze-dofinansowanie.html#s=BoxLoSzImg1

I jeszcze takie coś znalazłem:
https://www.pum.edu.pl/__data/asset...ramu-Wieloletniego-na-lata-2018-2023-zal..pdf

Program obejmuje zakup od Gminy Miasta Szczecin po preferencyjnych cenach działki nr 123/9 w rejonie ulicy Unii Lubelskiej z przeznaczeniem na realizację zamierzonej inwestycji. PUM złożył wniosek o zmianę Planu zagospodarowania przestrzennego, umożliwiając tym lokalizację budynku o charakterze badawczo dydaktycznym na przedmiotowym terenie. Bliska lokalizacja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 jest dodatkowym atutem na umieszczenie inwestycji w tym rejonie. Teren jest dobrze skomunikowany przez transport miejski oraz posiada dogodne połączenia komunikacyjne z innymi jednostkami Uczelni. Lokalizacja obiektu wpisuje się w plan rozwoju Uczelni.Realizacja programu pozwoli na funkcjonalne umieszczenie wskazanych Zakładów i Katedr wraz z częścią techniczną i pomieszczeniami administracyjnymi oraz przestrzenią wspólną dla wszystkich Użytkowników, zawierającą salę wykładową typu greckiego, sale seminaryjne oraz garażowiec usytuowany na kondygnacji podziemnej. Budynek przeznaczony będzie pod działalność naukowo –dydaktyczną dla trzynastu jednostek naukowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie obejmujących:
Zakład Chemii Leków,
Zakład diagnostyki Laboratoryjnej, Mikrobiologii i Immunologii,
Katedra Zakładu Fizjologii,
Zakład Farmacji Społecznej i Famakoekonomiki,
Zakład Farmakognozjii Technologii Leku Roślinnego,
Katedra Fizjopatologii, zakład Patologii Ogólnej,
Samodzielna Pracownia Terapii Komórkowej,
Katedra Farmakologii,
Zakład Technologii Postaci Leku,
Zakład Syntez i Technologii Środków Leczniczych,
Zakład Chemii Medycznej,
Zakład Biofarmacji i Farmakokinetyki,
Zakład Nanotechnologii Farmaceutycznej,
Zwierzętarnia.
Poza wymienionymi pomieszczeniami budynek wyposażony będzie w sale wykładowe, sale seminaryjne, sale konferencyjne, magazyny odczynników, pracownie komputerowe, archiwa, gabinety lekarskie, pomieszczenia biurowe przeznaczone dla kadry dydaktycznej i obsługi technicznej kompleksu. Wyposażenie kompleksu stanowić również będą pomieszczenia techniczne tj. pomieszczenie węzła cieplnego, pomieszczenie central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pomieszczenie rozdzielni elektrycznej oraz pomieszczenie serwerowni. Na potrzeby studentów, kadry
33dydaktycznej i obsługi technicznej, ZCBI, MNPPiF planuje się uzbroić w zespół pomieszczeń sanitarnych, szatnie, pomieszczenia przeznaczone do magazynowania sprzętu naukowego i dydaktycznego, magazyn konserwatora obiektu, pomieszczenia socjalne i administracyjno-biurowe. Budynek będzie spełniać obowiązujące wymagania w zakresie realizacji praw osób niepełnosprawnychdo udziału w procesie kształcenia oraz przepisów i wymagań technicznych.

Podstawowe parametry techniczne:
łączna powierzchnia użytkowa budynku wraz z parkingiem podziemnym 56349,00 m2,
kubatura -150.000 m3,
ilość kondygnacji -4 naziemne, 2 podziemna.

Z uwagi na planowany termin rozpoczęcia użytkowania budynku w IV kwartale 2023r., etapowanie realizacji inwestycji w zakresie budowy budynku kliniczno-dydaktyczno-badawczego jest nieuzasadnione ekonomicznie i niemożliwe.
 

·
Prawobrzeże-Centrum
Joined
·
5,540 Posts
Szalone lata 2000, ale powierzchniowo budynek robi wrażenie. :)
 

·
Registered
Joined
·
101 Posts
Jak z dojazdem do tej działki? Kilka lat temu czytałem, że jedyna droga prowadzi przez teren wojskowy bramą od Ostrawickiej.
 

·
...
Joined
·
12,140 Posts
Discussion Starter · #6 ·

Jest konkurs urbanistyczno-architektoniczny na "wizytówkę miasta" za 600 mln zł. Budowa przesądzona

ANDRZEJ KRAŚNICKI JR

Pomorski Uniwersytet Medyczny ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budowy nowego kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego. Warta 600 mln zł inwestycja ma być wizytówką miasta. Powstanie w miejscu niedoszłego stadionu Hitlerjugend.

Ogłoszenie o konkursie ukazało się na stronie internetowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budowy budynku kliniczno-dydaktyczno-badawczego PUM w Szczecinie” – czytamy we wstępie.
https://bip.pum.edu.pl/artykul/311/...IripykzzF1SsZsHqKHXSX2TRK73URzX_dyjt-5i1zsBlk

uff będzie dobrze :)
 

·
Registered
Joined
·
1,894 Posts
Pozytywne zaskoczenie, tylko czy później znajdzie się kasa na realizację tak ambitnego zadania w takiej formie ?
 

·
Registered
Joined
·
3,416 Posts
Najbliższa sesja rady miasta 22 października

- 333/19 (komentarzy: 0) - wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste w drodze bezprzetragowej gminnej nieruchomości gruntowej położonej w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej -ul. Jerzego Zimowskiego na rzecz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie,
 

·
Registered
Joined
·
2,377 Posts
Od lat miasto zastanawiało się nad zagospodarowaniem wykopu, w którym Niemcy chcieli przed wojną wybudować stadion. Wśród pomysłów było m.in. przygotowanie tam boiska dla szczecińskich drużyn futbolu amerykańskiego i rugby. Zawsze brakowało jednak konkretów.

Przekazali w trybie bezprzetargowym

Te przedstawił PUM, który otrzymał 594 mln zł rządowej dotacji na rozwój i potrzebuje miejsca na budowę nowych budynków mieszczących: Centrum Medycyny Translacyjnej (m.in. z Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej, Mikrobiologii i Immunologii oraz Zakładem Fizjologii) oraz Collegium Pharmaceuticum (m.in. z Zakładem Chemii Leków oraz Zakładem Farmacji Społecznej i Farmakoekonomiki).

Stąd inicjatywa, by miasto w trybie bezprzetargowym przekazało potrzebną działkę w wykopie przy ul. Unii Lubelskiej w użytkowanie wieczyste PUM-owi. We wtorek zgodzili się na to radni.

Ma być wizytówką miasta

PUM, wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, ogłosił już konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budynku (lub budynków, to zależy od inwencji projektantów), który ma tam stanąć.

„Zamawiający oczekuje nowoczesnej formy architektonicznej mogącej stać się wizytówką miasta, ale jednocześnie funkcjonalnego i energooszczędnego budynku (lub budynków) o niskich kosztach eksploatacji” – zastrzeżono w ogłoszeniu o konkursie.

Budynek lub budynki mają mieć łączną powierzchnię 55 tys. m2. Zaplanowano też miejsca na parking na ok. 630 miejsc.

Pula nagród – 270 tys. zł

Zainteresowane konkursem biura projektowe mogą zgłaszać się do 15 listopada. Do końca lutego 2020 r. będą musiały przygotować projekt. Zwycięzca otrzyma 120 tys. zł i zaproszenie do negocjacji o kontrakt na prace projektowe. Przewidziano też II nagrodę (80 tys. zł), III nagrodę (50. tys. zł) i wyróżnienie (20 tys. zł).

Projekt rozbudowy i modernizacji szpitala PUM ma zostać zrealizowany do 2025 r.

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,...pum_owi_w_uzytkowanie_wieczyste,id-33072.html
 

·
Entuzjasta Szczecina
Joined
·
643 Posts
Zaniedbany teren na Sczanieckiej zagospodarowany (budowa aquaparku), zaniedbany teren przy Unii Lubelskiej również po wielu latach zostanie ucywilizowany. Co kolejne... może lotnisko w Dąbiu?
 

·
...
Joined
·
12,140 Posts
Discussion Starter · #16 ·
14 pomysłów na reprezentacyjny kompleks za około 600 mln zł. Wyniki poznamy jeszcze w marcu

Tyle prac wpłynęło na konkurs urbanistyczno-architektoniczny ogłoszony przez Pomorski Uniwersytet Medyczny. Zwycięzca zaprojektuje budynek (lub budynki) kliniczno-dydaktyczno-badawczy, który stanie w wielkim wykopie tuż przy szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej. Wyniki 13 marca.
https://szczecin.wyborcza.pl/szczec...kompleks-za-okolo-600-mln-zl.html#s=BoxLoSzMT

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,...k_ktory_ma_byc_wizytowka_miasta,id-34015.html
 

·
Moderator
Joined
·
38,478 Posts
Emocje prawie jak przed pokazaniem projektów filharmonii :). Brakuje w Szczecinie porządnej architektury. Deweloperka stawia głównie gnioty więc tutaj niewiele się dzieje niestety.
 

·
Registered
Joined
·
1,894 Posts
Tylko teraz kwestia gustu, bo tak 14 prac więc może być wszystko. Szkoda że jednak w większości z tego co podają to krajowe biura - liczyłem na efekt "zagraniczny"
I teraz co wygra po za architekturą - bryła i funkcjonalność - czy koszt
Ale za tydzień wszystko się wyjaśni
 

·
...
Joined
·
12,140 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Są już wyniki, ale brak jak na razie obrazków.

I miejsce zajęło DEDECO - szczecińska pracownia, odpowiedzialna np. za nasz budowany stadion. Chyba będzie dobrze :)
 

·
Registered
Joined
·
2,586 Posts
Są już wyniki, ale brak jak na razie obrazków.

I miejsce zajęło DEDECO - szczecińska pracownia, odpowiedzialna np. za nasz budowany stadion. Chyba będzie dobrze :)
Odpowiedzialna również za drugi etap osiedla Panoramika dewelopera Ronson (nie wiem, jak pozostałe etapy) ;)

Czekamy na rendery, przy czym szpitale z reguły nie są perłami architektury.
 
1 - 20 of 51 Posts
Top