SkyscraperCity banner

1 - 20 of 62 Posts

·
...
12,132 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Na początku chciałem powiedzieć że nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, bo z jednej strony są panoramy Szczecina (marnej niestety jakości :( ) z drugiej cały temat poświęcony jest Puszczy Bukowej, która z architekturą mało ma wspólnego. Więc jeśli któryś z modów uzna że jednak ten temat nie pasuje tu lub nigdzie indziej proszę o przeniesienie lub usunięcie ( :> )

Temat jest podzielony na 2 części, bo po pierwsze jest dużo zdjęć, po drugie nie mam siły...

OK zaczynamy...
Dzisiaj dnia 14 czerwca wybrałem się na rowerze poraz pierwszy od roku (!) w morderczy kilkugodzinny "Tour de Pologne" po Puszczy Bukowej. Nie chce mi pisać gdzie leży dokładnie PB :)D Puszcza Bukowa), bo macie przecież internet, nie? ;) [ może ktoś inny napisze]

Kilka ładnych domków

Wodospad ;)

Zwykły kamień na pierwszy rzut oka, ale jak przeczytałem (chociaż i tak wiedziałem :D) na tablicy tuż przy samej polanie że te głazy granitowe zwane "morowcami" zostały postawione na dawnej granicy powiatu gryfińskiego i Sz-na. Wyryto na nim i trzech pozostałych krzyż lotaryński i date 1773, miały ostrzegać przed dżumą panującą w tym czasie w mieście. Inni uważają że są miejscem pochówku ofiar tej choroby hmm...

Upss trzeba uważać na drogę ;)

Mój rower ;)

Prawobrzeże , a dokładnie okolice kościoła w Dąbiu.

Niby Puszcza a jakaś taka cywilizowana ;)

Największa atrakcja Puszczy B.

w całej okazałości... Jezioro Szmaragdowe :)

Co to jest ?

Polana widokowa :)

ps. Panoramy mi niestety kompletnie nie wyszły. Po pierwsze za tani aparat, po drugie byłem już bardzo zmęczony więc ręce mi latały, a statywu nie mam :(

·
bramaportowa.pl
11,044 Posts
Wszystko pięknie ale Raine naprawdę zlituj się z ciężarem tych zdjęć... niektóre mają ponad 700 kilo... myślałem, że nie dotrwam do końca ( no ale dotrwałem ;) )

·
mostowniczy
340 Posts
Nie no..

po 1. nakopie Ci do d... ze mnie ze sobą nie zabrałes (obrazam sie oficjalnie)
po 2. do Puszczy to Ci sie chciało isc, a na Wały juz nie?
po 3. byłeś w moim okolicach i nie zaszedłeś nawet (obrazam sie podwójnie)
po 4. ukradles mi pomysł - planowałem taka wycieczke z aparatem juz wczesniej - złodziej!
po 5. "co to jest?" - to chyba pozostałosc po schodach (podobne sa w okolicy) a moze po bunkrze? :D
po 6. ładne zdjęcia
po 7. jest jeszcze sporo miejsc w Puszczy, które warto sfotografować

·
...
12,132 Posts
Discussion Starter · #7 ·
od 1. heh
od 2. kiedy były Dni Morza była brzydka pogoda
od 3. przecież ja nie wiem gdzie ty mieszkasz ! tylko że w Zdrojach.
Chociaż fakt mogłem się porozglądać po bokowiskach :D
od 4. no widzisz, a to ty masz nieporównywalnie bliżej
od 5. ja myślę ze to pozostałości po kopalni prędzej
od 6. ee tam :( to co najważniejsze --> panoramy mi nie wyszły
od 7. to rusz du* i sfotografuj :D

ps. Jacca skoro dotrwałeś to w czym problem :D ;)
ps. i pokaż te zdjęcia z Dni Morza :>

·
Moderator
8,141 Posts
Fajna fotorelacja z fajnej okolicy - to trochę jak w W-wie, też mamy puszczę tuż za granicami miasta ;)
A to Jezioro Szmaragdowe niesamowite :uh: , od czego bierze się ten kolor wody?

·
Registered
4,213 Posts
SoboleuS said:
A to Jezioro Szmaragdowe niesamowite :uh: , od czego bierze się ten kolor wody?
Była sobie kopalnia kredy:

Złoża wykorzystywała Fabryka Cementu "Stern":

16 VII 1925 r. do wyrobiska wdarła się woda, tym samym nastąpił kres kopalni i początek jeziora o pięknej barwie:

·
bramaportowa.pl
11,044 Posts
Raine.... rrrrany.....
wieża Quistorpa stała w Lesie Arkońskim (do dzisiaj pozostały jej znaczne ruiny) a nie w okolicy Szmaragdowego....

(wrzuciłem kilka fotek z Dni Morza do wątku "Zdjęcia")

·
...
12,132 Posts
Discussion Starter · #14 ·
prosze się ze mnie nie śmiać! ja mam bardzo znikomą widzę na temat co gdzie się znajduje!
a już o nazwach nie wspomne! :(

ps. w życiu nie słyszałem o Wieży Baresel!

:(:(:(

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts
ps. w życiu nie słyszałem o Wieży Baresel!
Ja tez nie. Wychodzi na to, ze w Szczecinie byly 4 wieze widokowe.

·
Registered
4,213 Posts
Baresel, Bismarck, Quistorp, a o której mówisz jako czwartej?

Może o tej?

Mieliśmy jeszcze takie coś, ale nie miało to wiele wspólnego z wieżą widokową.

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts
Dokladnie ta wieze mialem na mysli.

Maszt natomiast dal mi kiedys sporo do myslenia gdy ogladalem jakies zdjecie miasta zrobione ze znacznej wysokosci - przez chwile zastanawialem sie co w kolekcji robi zdjecie z Paryza :D

·
Registered
4,029 Posts
Czy teraz każdy nowy wątek będzie zaczynał się od wyrazu „zdobyłem” zapoczątkowanego zresztą przez „michaua”. Niedługo dojdzie do tego, że relacje z miast będą się zaczynać od: „zdobyłem ulice taką i taką”, absurd.

·
...
12,132 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Spokojnie, temat był celowy, taki trochę ironiczny, ale widzę że niezałapałeś...

1 - 20 of 62 Posts