SkyscraperCity banner

14441 - 14460 of 14483 Posts

·
Registered
Joined
·
14,923 Posts
Za SzczecinSięZmienia - dużo zdjęć z remontu kamienic przy Śląskiej

Trwa generalny remont zabytkowych kamienic z ulicy Śląskiej. W ramach projektu Arthouse Szczecin, zrujnowane budynki, zmieniają się w przepiękne apartamentowce.
Zaawansowane prace prowadzone są w ostatnim z nich. Najtrudniejsze zostały już jednak praktycznie przeprowadzone. Pod budynkiem wymienione są fundamenty, które podzielone były na 170 fragmentów i jeden po drugim zmieniane były na nowe. Na swoim miejscu znalazły się także słupy konstrukcyjne.
Dzisiaj, na trzecim poziomie, wylewany był nowy strop. Trwają też prace przy budowie szybu windowego, remontowane są balkony, dobudowywane kolejne. Ciekawostką jest fakt, że… połowa mieszkań została już tutaj sprzedana. Dostępne są jeszcze o powierzchni od 45 do 150 metrów kwadratowych.
Udało się uratować istniejące elementy ornamentów oraz sztukaterii. Obecnie są odrestaurowywane. Tam, gdzie ich brakowało… zostaną odtworzone. W budynku, od strony oficyny, gdzie powstaną m.in. zielone podwórka znajdzie się dużo przeszkleń. Na najwyższym poziomie znajdą się tarasy.
Ciekawostką jest korytarz, który połączy front kamienicy z parkingowcem, którego budowa rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Parkingowiec, nad którym znajdą się kolejne mieszkania, dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców ekskluzywnych apartamentów.

 

·
Registered
Joined
·
3,794 Posts
^^ Najlepsza inwestycja ostatnich lat w Śródmieściu i mam wrażenie, że ośmielająca powoli też kolejnych inwestorów do modernizacji kamienic.

Świetnie wyglądały te poziome podziały na elewacji PZU, mogliby je przywrócić w ramach remontu. Szkoda tylko tych okien. Taki całkiem fajny budynek był, nie wiedziałem nawet, ale konkretnie go zdeprawowano przez lata.
Niby fajnie, ale lepiej już było.
 

·
Registered
Joined
·
1,041 Posts
Śląska wygląda kapitalnie. Zostało włożone masę pieniędzy i liczę, że inwestorowi się zwróci. Kwota jaka została wydana jest pewnie niewiele mniejsza, bądź nawet większa, niż gdyby zburzono i postawiono od nowa. Teraz pytanie, czy jest szansa, aby w kształcie historycznym odtworzyć zabudowę na miejscu pawilonów przy Placu Adamowicza, już przed trzema laty pojawiały się pewne sugestie.
 

·
Registered
Joined
·
500 Posts
^^ Ilekroć tam przejeżdżam to widać że zostało kilka sklepików w tych pawilonach, więc może kiedyś to się stanie :) Ogólnie dobra miejscówka na jakąś fajną zabudowę można by schować ten wieżowiec..
 

·
Moderator
Joined
·
38,353 Posts
Szkoda tylko, że nie zrobili iluminacji. Chociaż kable są wyprowadzone...
 

·
Registered
Joined
·
2,843 Posts
20.05.2020

Wchodzę na Żółkiewskiego, a tu prawie na całej pierzei rusztowania :OPiastów


Bohaterów Getta Warszawskiego, w tle po lewo widać rusztowania na narożniku, który borba zrobił z bliska


A tu coś innego


Rzut oka na Bogusława


Bohaterów Warszawy
 

·
Załomiak
Joined
·
3,240 Posts
To jeszcze zbiór ode mnie - pewnie trochę się powtórzy z powyższych wrzutek, ale dobrego nigdy za wiele ;)

Narożna Szarotki/Swarożyca:
150902
150906
150909

I sąsiadka. Szkoda, że styro, ale zdobień nie było, a drzewka nie wycieli, więc wybaczę ;)
150916

150921

cdn.
 
14441 - 14460 of 14483 Posts
Top