SkyscraperCity banner

1261 - 1280 of 1295 Posts

·
Moderator
38,520 Posts
Mao zostao

·
<git tekst w tym miejscu>
2,221 Posts
^^ I właśnie o ten pawilon i szklany łącznik z neonem się rozchodziło. A dlaczego lament na blokiem? Bo nie wyburza się masowo stawianych bloków z katalogów których u nas jest setki tylko obiekty nazwijmy to, że z pierwszej ligi tamtych czasów: Neptuna, Barbarę, Arkonę (no tego akurat mi nie szkoda), zaraz pewnie poleci Grzybek po Baltonie, czy teraz DM obiekty które były symbolami swoich czasów. Jak ktoś będzie wyburzał osiedlę bloków przy Pałacu PSL-u to się uśmiechnę i pogratuluję. Dlaczego? Bo takich bloków jest setka. A zamiast Neptuna dostaliśmy dalszy rozrost Galaxy, za Barbarę dostaliśmy bieda gówno blok a plac po Arkonie przez dekadę o ile nie dłużej straszył dziurą w ziemi (no ale tego jak mówiłem mi nie szkoda) a za DM dostaniemy kolejny gówno blok o połowy niższy z dumną nazwą Dom Marynarza albo z dupy wziętą nazwą Osiedle Górali Bałtycki nad Nysą.

·
Registered
3,841 Posts
^^ Akurat, pomijając dopasowanie do otoczenia, to ja osobiście Arkonę uważałem za ciekawy budynek, mimo wszystko go lubiłem. Oczywiście jego likwidacja to był mus, z uwagi na to gdzie się znajdował. Tak samo zresztą podchodzę do Cezasu, też fajny budynek, ale kompletnie od czapy jeżeli chodzi o miejsce.

Jeżeli chodzi o to, co tutaj powstanie, to fakt, że reputacja obecnego właściciela oraz obowiązujący MPZP nie sprzyjają optymizmowi w tej kwestii, ale też uważam, że nie ma co się na zapas martwić. Duże inwestycje w Szczecinie z zasady tak wolno się realizują, że jeszcze będzie z 10 wersji co tam powstanie, zanim faktycznie powstanie, a narazie nie ma żadnej, nie ma co rozpaczać zawczasu.

·
&#8747;t&#8747;&#949;'t&#8747;ini&#652;nin
3,034 Posts
Jak jest taki lament za Domem Marynarza (który moim zdaniem miał jedynie wartość "sentymentalną"), to ciekawe co będzie jak buldożery podjadą pod Ornament... 🤣 W sumie on też nie jest taki "z katalogu"... ;)

Chociaż z drugiej strony, wolałbym, żeby Ornament stał jeszcze przez "wieki wieków amen", niż na jego miejscu miałoby stanąć obrzydliwe bloczydło podobne do reszty na tym osiedlu... :unsure:
Tak gówno i tak nasrane... 🤦‍♂️

·
Prawobrze&#380;e-Centrum
5,449 Posts
Bo parkingowiec powinien powstać razem z dworcem górnym na terenie Tobruku. Tak to nadal ludzie będą latać z walizkami po schodach, aby dojść do PKP i PKS. Na Czarneckiego tylko i wyłącznie sprzedaż terenu pod mieszkania/biura z obowiązkowym przyziemiem i restauracjami, bo teraz mimo, że okolica idealna - bliskość dworca i sądów to nawet nie ma gdzie pójść usiąść oprócz Ceglanej czy Nowego Browaru.

·
Moderator
38,520 Posts
Skończy się tym, że zrobią bieda parking. Tak wnoszę po tym, że utwardzają ten teren. W jakim celu? Halo halo.

• Like
Reactions: mike102 and vilnus

·
Registered
3,841 Posts
^^ To akurat byłby dość pozytywny scenariusz, biorąc pod uwagę te na dziś realne.
Teren nadal byłby zmarnowany, ale po pierwsze dość łatwo dałoby się to naprawić w przyszłości. Po drugie, większa dostępność tego miejsca bardziej uświadomiłaby jego potencjał. Po trzecie oś widokowa Narutowicza oraz panorama od strony rzeki nie byłyby deprawowane. Po czwarte przybyłoby trochę miejsc do parkowania ;)

1261 - 1280 of 1295 Posts