SkyscraperCity banner

1 - 20 of 351 Posts

·
...
Joined
·
11,966 Posts
Discussion Starter #1
Myślę że to będzie spora inwestycja za x lat ;)
Więc przydałby się wątek gdzie wszystko będzie w jednym miejscu.

Przebudowa telewizyjnego wieżowca w ciągu dwóch-trzech lat

Przejęcie do końca roku

Firma jeszcze przed przetargiem zapowiadała przebudowę budynku i zmianę funkcji użytkowych.

- Mamy świadomość, w jakim stanie jest ten obiekt. Przed przetargiem zleciliśmy wykonanie jego ekspertyzy. Najważniejsze, że konstrukcja budynku jest w dobrym stanie - mówi Bożena Marczak z Idea Inwest, która kupiła wieżowiec.

Przetarg został rozstrzygnięty, ale budynek nie jest jeszcze formalnie własnością nowej firmy. Marczak spodziewa się, że przeniesienie własności nastąpi przed końcem tego roku. Potem mają rozpocząć się prace projektowe dotyczące przebudowy. Według zapewnień inwestora przebudowa może się dokonać w ciągu dwóch-trzech lat.

Mieszkania i biura

- Chcielibyśmy w większości wykorzystać go na cele mieszkaniowe. Z wyjątkiem dwóch dolnych kondygnacji, które mają inną charakterystykę. Tu chcielibyśmy pozostawić biura - informuje Marczak.


Na razie w budynku niewiele się zmieni. Mimo że technicznie jest w gorszym stanie od nowoczesnych biurowców, wielu najemców chwali sobie to miejsce - głównie za niższe ceny najmu.

Ostatnio straż pożarna wydała zakaz użytkowania wieżowca powyżej 7. piętra. - Ale jeszcze wielu najemców tutaj zostało. Chcemy przedłużyć z nimi współpracę na dotychczasowych zasadach - mówi Marczak.

Wieżowiec przy ul. Niedziałkowskiego

Został zbudowany w 1980 r. Ma 18 pięter i około 8 tys. m kw. powierzchni. Był siedzibą Radia Szczecin i TVP Szczecin i - do czasu zbudowania Pazimu - najwyższym budynkiem w Szczecinie. Telewizja wyprowadziła się z niego w 2004 r. Od tego czasu wynajmowała wieżowiec prywatnym firmom.
Cały tekst: http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,18824076,przebudowa-telewizyjnego-wiezowca-w-ciagu-dwoch-trzech-lat.html#ixzz3lsWJxCNB
 

·
Registered
Joined
·
5,573 Posts
uważasz, że najbardziej ludzie zwracają uwagę na estetykę elewacji przy wyborze mieszkania czy może bardziej przyszłych lokatorów interesuje jaka będzie ewentualna cena w tym bloku?? bo lokalizacja jeśli chodzi o komunikację miejską jest idealna o widoczkach z górnych pietrach nie wspominając.
 

·
Registered
Joined
·
964 Posts
^^Wydaje mi się, że inwestor skieruje ofertę do bardziej wymagającego klienta, dla którego nie będzie to pierwsza nieruchomość. Wieżowiec ma potencjał, nie tylko, jak słusznie zauważasz, przez wzgląd na położenie i wysokość, ale i przez to, że stanowi pierwszą tego rodzaju ofertę na rynku. Oczywiście, zobaczymy co tam JWC kombinuje, ale chyba coś jest na rzeczy, że jest nisza na tego rodzaju inwestycje u nas, skoro dwa podmioty robią podchody pod nie. Dlatego zakładam, że oferta może być dosyć ekskluzywna, pod każdym względem. Ot, takie moje gdybanie.
 

·
Registered
Joined
·
3,581 Posts
"- Chcielibyśmy w większości wykorzystać go na cele mieszkaniowe. Z wyjątkiem dwóch dolnych kondygnacji, które mają inną charakterystykę. Tu chcielibyśmy pozostawić biura - informuje Marczak."

W podstawie budynku (tej czesci co jest nad podjazdem) byla czesc hotelowa. O ile dobrze pamietam bylo tam 7 pokoi dla osob ktore przyjezdzaly w delegacje.

Z kolei na 16. pietrze znajdowal sie bufet. Widoki byly naprawde super i to w kazda strone. Zawsze mnie zastanawia dlaczego nie wynajeli tego pietra na bar albo reastauracje. Budynek ma 4 windy (3 od przodu i jedna "towarowa" po przeciwnej stronie rdzenia). Mozna bylo jedna wydzielic tylko dla gosci lokalu tak jak w Pazimie. Na pewno nie narzekaliby na popularnosc.
 

·
Prawobrzeże-Centrum
Joined
·
5,489 Posts
Może jak ktoś ma pod ręką wklei przykłady modernizacji takich budynków z innych miast? :)
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,006 Posts

·
...
Joined
·
11,966 Posts
Discussion Starter #13

·
Registered
Joined
·
77 Posts
^^Wydaje mi się, że inwestor skieruje ofertę do bardziej wymagającego klienta, dla którego nie będzie to pierwsza nieruchomość. Wieżowiec ma potencjał, nie tylko, jak słusznie zauważasz, przez wzgląd na położenie i wysokość, ale i przez to, że stanowi pierwszą tego rodzaju ofertę na rynku. Oczywiście, zobaczymy co tam JWC kombinuje, ale chyba coś jest na rzeczy, że jest nisza na tego rodzaju inwestycje u nas, skoro dwa podmioty robią podchody pod nie. Dlatego zakładam, że oferta może być dosyć ekskluzywna, pod każdym względem. Ot, takie moje gdybanie.
Nie potrafię sobie przypomnieć dokładnej wysokości kondygnacji, ale było to chyba 2,5 metra. Teraz pytanie, czy ktoś chciałby płacić za taki substandard?
To pierwszy problem, który odstraszył firmy, które siedzą w branży na poważnie, a nie dla zabawy.
Druga sprawa- potrzeba zagospodarowania miejsca na instalacje- zwłaszcza wod-kan. Gdzieś te rury z każdej toalety, umywalki, prysznica trzeba zmieścić, więc albo podniesienie podłogi albo wykonanie szachtów na instalacje.
Koszt przebudowy znacznie przekraczałby koszt wybudowania budynku od początku.
Kolejna rzecz, brak dużego parkingu. Jeśli kupujesz mieszkanie/apartament za sporą kasę chcesz mieć zadaszony parking.
Nie wiem też czy nie będą mieli problemu ze współwłaścicielem budynku- Polskim Radio, które ma 30% udziałów. Może to być upierdliwe, bo raczej bez zgody współwłaściciela nie ruszą z inwestycjami. Ale może to sobie poukładają.
Z księgi wieczystej dz. 122/2, SZ1S/00101656/3
SPOSÓB KORZYSTANIA Z NIERUCHOMOŚCI:
- POLSKIE RADIO - REGIONALNA ROZGŁOŚNIA W SZCZECINIE "PR SZCZECIN" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W SZCZECINIE MA PRAWO DO WYŁĄCZNEGO UŻYTKOWANIA:
- POMIESZCZENIA NR 7 - MASZYNOWNI CHŁODNICZEJ W PIWNICY WIEŻOWCA SŁUŻĄCEGO DO OBSŁUGI BUDYNKÓW RADIOWYCH,
- POMIESZCZENIA NR 5 NA PARTERZE - CENTRALA ZEGAROWA I TELEFONICZNA,
- POMIESZCZEŃ OD NR 27 DO NR 39 ORAZ KORYTARZA NA I PIĘTRZE CZĘŚCI WYSOKIEJ WIEŻOWCA,
- CAŁEGO II PIĘTRA Z WYŁĄCZENIEM POMIESZCZEŃ OD NR 3 DO NR 5 ORAZ NR 8,
- CAŁEGO III PIĘTRA,
- CAŁEGO VI PIĘTRA,
- CAŁEGO VII PIĘTRA,
- CAŁEGO IX PIĘTRA.
OGÓLNA POWIERZCHNIA POMIESZCZEŃ UŻYTKOWYCH WYŁĄCZNIE PRZEZ POLSKIE RADIO - REGIONALNA ROZGŁOŚNIA W SZCZECINIE "PR SZCZECIN" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W SZCZECINIE WYNOSI 2177,37 M.KW.
"TELEWIZJA POLSKA" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE MA PRAWO DO WYŁĄCZNEGO UŻYTKOWANIA:
- POMIESZCZEŃ OD NR 10 DO NR 18 W PIWNICY WIEŻOWCA,
- POMIESZCZEŃ OD NR 6 DO NR 14 ORAZ NR 15 I 17 NA PARTERZE WIEŻOWCA,
- CAŁEGO I PIĘTRA CZĘŚCI NISKIEJ NA FILARACH,
- POMIESZCZEŃ NR 13, 14 I POMOSTU I PIĘTRA WIEŻOWCA,
- POMIESZCZEŃ OD NR 3 DO NR 5 ORAZ NR 8 N II PIĘTRZE,
- CAŁEGO IV PIĘTRA,
- CAŁEGO V PIĘTRA,
- CAŁEGO VIII PIĘTRA,
- CAŁEGO X PIĘTRA,
- CAŁEGO XI PIĘTRA,
- CAŁEGO XII PIĘTRA,
- CAŁEGO XIII PIĘTRA,
- CAŁEGO XIV PIĘTRA,
- CAŁEGO XV PIĘTRA,
- CAŁEGO XVI PIĘTRA,
- CAŁEGO XVII PIĘTRA.
OGÓLNA POWIERZCHNIA POMIESZCZEŃ UŻYTKOWYCH WYŁĄCZNIE PRZEZ "TELEWIZJĘ POLSKĄ" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE WYNOSI 5204,43 M.KW.
POZOSTAŁE CZĘŚCI 18-PIĘTROWEGO WIEŻOWCA Z CZĘŚCIĄ PODZIEMNĄ ORAZ CZĘŚCIĄ NISKĄ NA FILARACH, OZNACZONYCH NA OPISIE NIERUCHOMOŚCI CYFRAMI 1 I 2 O ŁĄCZNEJ POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ 758,97 M.KW. A NADTO TARASY ORAZ SZYBY DŹWIGÓW OSOBOWYCH I TOWAROWYCH - POZOSTAJĄ WE WSPÓLNYM UŻYTKOWANIU POLSKIEGO RADIA - REGIONALNEJ ROZGŁOŚNI W SZCZECINIE "PR SZCZECIN" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W SZCZECINIE ORAZ "TELEWIZJI POLSKIEJ" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE. ZESTAWIENIE POWIERZCHNI POSZCZEGÓLNYCH POMIESZCZEŃ UŻYTKOWANYCH PRZEZ
POLSKIE RADIO - REGIONALNA ROZGŁOŚNIA W SZCZECINIE "PR SZCZECIN" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W SZCZECINIE, "TELEWIZJĘ POLSKĄ" SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE ORAZ UŻYTKOWANYCH WSPÓLNIE WRAZ Z OKREŚLENIEM PROPORCJI ZAWIERA TABELA STANOWIĄCA ZAŁĄCZNIK DO AKTU.
Wydaje mi się, że inwestor kupił nieruchomość nieprzygotowaną do budowy, dosyć problematyczną, raczej dla bardzo doświadczonego dewelopera. Nabył to za niewielką kwotę, więc może odłożyć temat na półkę na 5-10 lat, w razie gdyby nie miał teraz pomysłu czy środków realizację.
 

·
Moderator
Joined
·
38,561 Posts
Obecny stan:
1.


2.


3.


4.


5.


6.
 

·
zażółcona gęślą jaźń
Joined
·
2,043 Posts
^^Zadziwiające, że ten budynek nie postarzał się ani odrobinę przez te wszystkie lata...


Bo od samego początku był stary i brzydki
 

·
bramaportowa.pl
Joined
·
11,006 Posts

·
Registered
Joined
·
3,581 Posts
Kiedyś już postowałem to zdjęcie w kontekście TVP - frankfurcki Skylight:Ten obecny apartamentowiec, początkowo był planowany jako biurowiec. Myśle, że przebudowa TVP w takim kierunku byłaby zarówno możliwa jak i interesująca.
 
1 - 20 of 351 Posts
Top