SkyscraperCity Forum banner

Szczeciński Szybki Tramwaj / Szybka Kolej Miejska, który projekt jest ważniejszy?

7201 - 7220 of 8913 Posts

·
Local Patriot
14,507 Posts
SST - Pętla "Turkusowa" i Przystanek "Jaśminowa".

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

cdn...

·
Local Patriot
14,507 Posts

CD.

Koniec.

Jak obrobię, to wrzucę filmik z przejazdu od MD do Turkusowej.

·
Registered
23,283 Posts
"ZUS w Szczecinie cały w jaśminie" - niezłe hasło reklamowe by mieli:lol: (w razie czego to ja jestem jego autorem, gdyby coś, sami wiecie":lol:

• Like
Reactions: OdraZoo

·
<git tekst w tym miejscu>
2,747 Posts
Nie wiem, czy to tylko moje odczucie, ale na pewno na tym odcinku (Turkusowa-Basen) tramwaj wygrywa...zdecydowanie mniej rzuca niż na asfalcie (szczególnie na Gdańskiej), wifi ma;) i jedzie bez zagrożenia ze strony kierowców innych pojazdów czterokołowych...więc jest IMHO OK!;)
W sumie całe to porównywanie pośpiechów (obecnych bo nie ma co debatować co będzie po zmianach bo w naszych realiach to będzie niezły Meksyk. Patrz wcześniejszy pomysł skrócenia linii C bo SST ) do tramwaju co jest lepsze, szybsze itp. jest całkowicie bez sensu. Dlaczego? Bo warunki są względne i w zależności od którego miejsca chcemy podróżować to szybkość przemieszczenia się z punktu A do B będzie diametralnie inny. Mam tu na myśli dojście do przystanku oraz zasięg przystanków. Bo każdy z nas będzie w stanie udowodnić swoje racje mówiąc: No ale z tego miejsca i z tego to szybciej będzie itd itd.

Jedynie mówię to z własnego doświadczenia kiedy jeszcze korzystałem z KM, to dystans z Wyszyńskiego do BG pokonywałem tramem tylko szybciej kiedy na Gdańskiej były jakieś incydenty (i wtedy tram jest bezkonkurencyjny.) Sądzę, że na SST będzie podobnie. ;)

·
Szczecin Pany
5,103 Posts
Przejechałem się dziś i jest git. Szybko i komfortowo. Gdybyśmy całą KM mieli na takim poziomie jak Wyszyńskiego-Turkusowa, zastanowiłbym się poważnie nad odstawieniem auta.
Brakuje el. tablic choćby na samej pętli.

Fajnie by było gdyby II etap posiadał rozwidlenie do Bukowego.

·
Local Patriot
14,507 Posts
SST- Film z przejazdu Most Długi - Pętla "Turkusowa".

Film nagrany dn. 30.08.2015 r.

Kręcone z ręki, przez to niestety sporo drgań (sorry za dyskomfort oglądania).

[dailymotion]x33pv3w[/dailymotion]

·
mStadia.net
842 Posts
Dobrze by było, gdyby ktoś w końcu zabrał separatory z energetyków, bo objazd już chyba zbędny ;) Ostatnio byłem tam w sobotę, @JacYk nagrywał film w niedzielę i cały czas trzeba bez sensu jeździć naokoło... Chyba, że to już część programu przyzwyczajania kierowców do ruchu kołowego w tym miejscu :D

·
Registered
52 Posts
Mam troche fotek, z dnia 29 sier.2015r. godz. 19:30 ze ściągania 2 Swinngów z przetartymi pantografami. Pętla "Turkusowa" !
Były ciekawe, liczne manewry. Zrezygnowano z pchania, na rzecz ciągnięcia. Ktoś to nawet kamerował. Na razie nie mogę tego wkleić , bo mam za mało wpisów.

2. 31 sierp. 2015 r. g. 10:00 Basen Górniczy – przywieziono 2 słupy – ktoś to obserwuje?

Postulat:
Nagranie komunikatów dźwiękowych o przystankach na żądanie na odcinku do Basenu Górniczego (wewnątrz tramwaju) , ludzie o tym nie wiedzą i są ostre pretensje!

3. „Samoczynna blokada liniowa” , czy coś takiego (brak jest odpowiedniego przepisu?) w wykopie linii SST. Po groźnej sytuacji w sobotę (29 sierp.2015r.) ograniczono prędkość z 55 na 30 km/h niektórzy motorniczy po zmroku jeżdżą tam 15 km/h i może mają rację.

·
Moderator
49,716 Posts
^^
^^
Ale SST był gotowy już wiosną :). Opóźnienie zrobił Energopol.

·
Banana Republic of Poland
8,323 Posts
3. „Samoczynna blokada liniowa” , czy coś takiego (brak jest odpowiedniego przepisu?) w wykopie linii SST. Po groźnej sytuacji w sobotę (29 sierp.2015r.) ograniczono prędkość z 55 na 30 km/h niektórzy motorniczy po zmroku jeżdżą tam 15 km/h i może mają rację.
Formalnie brak odpowiedniego przepisu, bo linie tramwajowe to nie linie kolejowe...

Możesz opisać tą sytuację? Ewentualnie na priv?

7201 - 7220 of 8913 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.