Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 584 Posts

·
Registered
1,291 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Szczecin] Szczecin w moim obiektywie (Tereny zielone/Miasto/Detale)

Witam,

Około rok temu postanowiłem wrócić do jednego z moich hobby, czyli fotografii :). Z uwagi na to, że mieszkam w Szczecinie, to nie trudno się domyśleć, że większość zdjęć prezentowana w tym wątku będzie pochodziła z mojego ukochanego miasta i okolic. Mam wielką nadzieję, że wątek nie padnie tak jak mój poprzedni, ponieważ teraz znacznie częściej wybieram się w plener :). Mam też nadzieję, że pokazywane zdjęcia zachęcą forumowiczów do częstego odwiedzania tego wątku. Stale się rozwijam, więc myślę, że kolejne wstawki będą coraz ciekawsze :).

Na początek będą zdjęcia trochę archiwalne (sprzed ok. pół roku), ale już niedługo można liczyć na nowe, ponieważ wraz z nadejściem wiosny mam zamiar bardziej zaatakować tematy miejskie przy pomocą aparatu :).

Celem, który chciałbym osiągnąć jest pokazanie, że wcale nie trzeba daleko podróżować, aby znaleść ciekawe miejsca i robić fajne zdjęcia. Czy się uda, to już ocenicie Wy, forumowicze.

Na dobry początek zaczniemy od jakichś standardowych ujęć miejsc oczywistych, każdemu znanych:

1. Widoczek na Wały Chrobrego - zrobione z Trasy Zamkowej.

2. Kawałek Odry wraz z zacumowanymi statkami

3. Zamek Książąt Pomorskich ujęcie z wewnątrz

4. Pomnik Trzech Orłów na Jasnych Błoniach

5. Budynek Poczty (widok z ulicy Heyki). W tle dach Czerwonego Ratusza

6. Budynek TV

7. Pazim o zachodzie słońca

8. Miały być też tereny zielone, więc tutaj ujęcie z małego kawałeczka Parku Kasprowicza (taki Szczeciński Central Park :])

Póki co jak widać, jest to set podstawowych miejsc (oczywiście nie wszystkich), znanych chyba większości ludzi w Polsce. W następnych seriach postaram się również dodać coś z głębi miasta, a nie tylko podstatowe widoczki jak powyżej :). Mam nadzieję, że wątek się rozwinie. Ja w każdym razie będę dodawał fotki. Mile widziane komentarze, żebym wiedział, że ktokolwiek śledzi ten wątek. Zachęcam do oglądania. Niedługo wiosna, więc nowych zdjęć będzie ciągle przybywało!

·
Registered
1,291 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Trochę zdjęć z wnętrza miasta:

9. Jasne Błonia latem

10. Park Kasprowicza, okolice Amfiteatru

11. Szczecin to miasto związane mocno z portem, dam więc jakąś motorówkę :).

12. Pasażer na dworcu PKP (nieco chłodniej)

13. Jedno z centr handlowych - Kaskada - w świątecznym jeszcze nastroju :)

14. J.w.

15. Małe ujęcie wykonane na al. Wyzwolenia

Jak widać część archiwalnych jeszcze z lata, ale będę się zbliżał równiez do obecnych realiów atmosferycznych :). W zimie nie jest tak widowiskowo, ale też Szczecin daje radę :).

·
Idealista Szczeciński
10,247 Posts
Nie bój się, wyremontują - wygoda parkujących to rzecz święta.

·
Registered
5,933 Posts
Decyjzja o założeniu wątku niewątpliwie słuszna, bo choć niektóre kadry już widziałem, to przyjemnie się je ogląda. Będę stałym jego gościem.:cheers:

·
Registered
10,512 Posts
Witam,

Około rok temu postanowiłem wrócić do jednego z moich hobby, czyli fotografii :). Z uwagi na to, że mieszkam w Szczecinie, to nie trudno się domyśleć, że większość zdjęć prezentowana w tym wątku będzie pochodziła z mojego ukochanego miasta i okolic. Mam wielką nadzieję, że wątek nie padnie tak jak mój poprzedni, ponieważ teraz znacznie częściej wybieram się w plener :). Mam też nadzieję, że pokazywane zdjęcia zachęcą forumowiczów do częstego odwiedzania tego wątku. Stale się rozwijam, więc myślę, że kolejne wstawki będą coraz ciekawsze :).

Na początek będą zdjęcia trochę archiwalne (sprzed ok. pół roku), ale już niedługo można liczyć na nowe, ponieważ wraz z nadejściem wiosny mam zamiar bardziej zaatakować tematy miejskie przy pomocą aparatu :).

Celem, który chciałbym osiągnąć jest pokazanie, że wcale nie trzeba daleko podróżować, aby znaleść ciekawe miejsca i robić fajne zdjęcia. Czy się uda, to już ocenicie Wy, forumowicze ...
Jestem tego samego zdania i już mnie zachęciłeś do odwiedzania Twojego wątku :).
Powodzenia i myślę, że będziemy się dobrze bawić, bo zdjęcia są fajne :).

·
Registered
1,291 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Dzięki za odzew. Naprawdę mnie zmotywowaliście. Teraz czuję się zobowiązany do nowych uploadów i wypadów na miasto :). Fakt, część fotek była już prezentowana na forum w różnych miejscach tematycznych. Niemniej jednak posiadam również kadry nie prezentowane.

Dodatkowo idzie do mnie właśnie obiektyw 28mm 2.8, a więc wspaniałe narzędzie do nauki fotografii, więc możecie liczyć na nowe kadry już wkrótce :). Póki co dam jeszcze kilka zdjęć, które udało mi się wykonać w przeszłości oraz w ostatnim czasie.

Postaram się dodawać co jakiś czas seryjkę nowych zdjęć. Najczęściej na fotki mam czas i energię w weekend, ale jak pogoda będzie ładna, to w tygodniu też będę robił nowe zdjęcia. Zbliża się wiosna, więc zapewne pojawi się sporo kadrów z Jasnych Błoni i zielonych terenów. Wszystko z ukochanego Szczecina :).

Tymczasem kilka zdjęć:

18. Park Kasprowicza - jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Szczecinie. Zdjęcie wykonane latem:

19. Tutaj zbliżenie na tęczę powstałą przy fontannie. Od razu zaznaczam, że nie jest to jakiś obrzydliwy crop z oryginału. Po prostu kropelki :)

20. Nawiązując do przymorskiego charakteru miasta, należy umieścić w tym wątku kolejne zdjęcie jak niżej

21. Tutaj już Złota Polska jesień

22. Ten obrazek wydał mi się interesujący. Żałuję tylko, że tych dwóch Panów po lewej stronie nie szło w przeciwnym kierunku.

23. Typowo miejski kadr z ogniskowej portretowej. Przepraszam za światło, ale pogoda była wybitnie brzydka :p

·
Registered
1,291 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Kolejna porcja Szczecina. Smacznego :)

24. Takie w stylu retro trochę - Restauracja Rosyjska Ładoga

25. Ujęcie z Jasnych Błoni

26. Wnętrze tramwaju starszego typu

27. Jakaś dziwna maszyna, znaleziona gdzieś w okolicach ul. Dworcowej. Wydała mi się ciekawym detalem :)

28. Na dokładkę statek turystyczny. Jak widać pogoda była średnia :D

·
Registered
1,291 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Standardowo dokładam kilka zdjątek ze stolicy pomorza zachodniego :)

29. Pewnego dnia wybrałem się na zdjęcia. Nie mogłem ustrzelić nic ciekawego, aż tu nagle zobaczyłem taki obrazek:

30. Skoro już jest tak niebiańsko, to zaprezentuję zdjęcie zrobione wewnątrz Bazyliki Archikatedralnej Św. Jakuba. Pod względem wysokości jest to najwyższa obecnie budowla w Szczecinie (nie wliczamy masztów antenowych), mierzy 110 metrów. W przyszłości dodam zdjęcie Katedry w całej okazałości.

31. Skoro już jesteśmy przy wysokich budynkach, to pokażę również zdjęcie wykonane spod wieżowca PAZIM (wysokość bez anteny 83 metry, z masztem 113 metrów). W przyszłości również dodam ujęcie w całej okazałości. Czekam na pogodę :)

32. Skoro już w mowa o ujęciach spod spodu, to poniżej fotografia żyrandolu świątecznego, będącego jednym z wielu elementów wystroju Galerii Kaskada. Nie jest ona w przeciwieństwie do poprzednich obiektów budynkiem wysokim, ale dla mnie prezentuje przyzwoity poziom estetyki (przynajmniej wewnątrz)

33. Jeden z mostów w Parku Kasprowicza i kłódki na nim

34. Nie mam pojęcia co to za pomnik, ale jest fajny :D

35. Wędkarze łowiący ryby nad Odrą

1 - 20 of 584 Posts