SkyscraperCity banner

281 - 298 of 298 Posts

·
Registered
3,649 Posts
Zaczęło się...

Zamknięty po wybuchu epidemii koronawirusa szczeciński Teatr Letni w parku Kasprowicza już nie zostanie otwarty w stanie, w jakim go znamy. Jest już dodatkowe ogrodzenie, zaczyna się przebudowa obiektu.

Firma Adamietz ze Strzelec Opolskich, która wygrała przetarg na gruntowną przebudowę Teatru Letniego, przejęła tzw. plac budowy jeszcze w ubiegłym tygodniu. Teraz cały amfiteatr jest już otoczony budowlanym płotem.

Prace powinny być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 20 miesięcy od dnia podpisania umowy. To znaczy, że przebudowany Teatr Letni w parku Kasprowicza powinien być gotowy na początku 2022 r.
hmmm... ostatnio chyba nic się w nim ie działo. Jaka była ostatnia większa impreza tam? Mam nadzieję, że po przebudowie będzie pomysł na niego bo idiotyzmem by było jakby stał pusty.
A osobiście trochę mi szkoda jego obecnej formy... masę razy przesiadywało się tam przy okazji spacerów po Parku albo zajadało lody zakupione u góry. Przyjemnie było siąść w górnych rzędach z lodami i popatrzeć w dół i na zieleń wkoło. Teraz wszystko zamknie dach :( Na imprezy ok ale przysiąść z lodami nie będzie już tak tak fajnie :(

·
Registered
810 Posts
Ciekawi mnie wlasnie, czy po remoncie w czasie kiedy nic sie nie bedzie odbywalo, miejsce w samym amfiteatrze bedzie ogolnodostepne, jak to bylo do tej pory, czy bedzie to teren zamkniety. Mam nadzieje, ze nie odizoluja widowni w zwykly dzien.

·
Registered
10 Posts
Jak oceniacie projekt Teatru Letniego? Jak dla mnie po paru poprawkach, mógł by być świetny. Zrobiłbym po części przezroczysty dach, żeby można było od środka widzieć łuk (który według mnie jest za bardzo zmarginalizowany w tym projekcie) oraz trochę bym podniósł dach, bo po wizualizacjach obawiam się, że od środka będzie to wyglądało, jak jakiś zamknięty budynek, a nie teatr na świeżym powietrzu. Ale przekonamy się o tym, jak zbudują.

·
Prawobrzeże-Centrum
5,448 Posts
Łuk powinno być bardzo ładnie widać z poziomu chodnika, wiec chyba nie jest aż tak marginalizowany. Przezroczysty dach raczej nie w naszym klimacie. Po 1-2 sezonach byłby pewnie mało estetyczny. Od siebie liczę na fajną, białą iluminację dachu i łuku.

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #290
Ja uważam, że projekt jest bardzo dobry. Nic bym nie zmieniał :), a jak wyjdzie to się okaże.

·
Registered
2,493 Posts
Wiemy z jakiego materiału ma być wykonany dach? Będzie można po nim chodzić, żeby go umyć, czy to jakiś napinany materiał? Patrząc na drzewa na wizkach zacząłem uświadamiać sobie, że osadzające się i gnijące liście mogą mieć dosyć duży wpływ na kolor tego dachu... Zwłaszcza przy polityce 'nie zamiatamy, bo ekologia'.

·
...
11,939 Posts
Wewnętrzna powłoka dachu nad widownią oraz sceną zaprojektowana jest w sposób zwiększający naturalną akustykę dla występów orkiestrowych. Planowany efekt został uzyskany dzięki niezależnej od istniejącego żelbetowego łuku konstrukcji dachu, opartej na krzywoliniowej kratownicy biegnącej wzdłuż jego krawędzi i pełniącej jednocześnie rolę ramy dla konstrukcji kablowej. Na niej rozpięto również membranę w formie poduszek pneumatycznych oraz podczepiono panele akustyczne.
a tak myją ;)

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #293
Czyli wszystko zgryźli. No nie nieźle. Ciekawe, czy będą lecieć na prefabrykatach, jak stadion?

• Like
Reactions: Krajan from Lund

·
Byś Obwieś
1,709 Posts
Ale łuk zostaje?

Za małolata raz wlazłem na szczyt jak wspinacze jacyś zostawili drabinki...

·
Prawobrzeże-Centrum
5,448 Posts
Oby PiKej też sypnął w końcu kasą na alejki i ławki w Parku Kasprowicza, bo inaczej remont amfiteatru i mostku będzie bezsensowny.

·
Moderator
38,496 Posts
Discussion Starter #297
A te alejki nie wygrały jakiegoś SBO? Inna sprawa, że tego SBO to chyba nikt już nie ogarnia ;)

• Like
Reactions: plexide
281 - 298 of 298 Posts