SkyscraperCity banner

261 - 280 of 457 Posts

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #263
:cheers: Wspaniałe zdjęcia, aż się chciało by wypłynąć na kajak.

BTW Nowy kajak?
Dzięki :) Pływało się wczoraj bardzo przyjemnie. Wystarczyło założyć ocieplane spodnie i od wody wcale zimno nie ciągnęło.

Kajak kupiony w maju. Jednoosobowy, świetnie mi się nim pływa - jest zwinny i szybki, a jednocześnie stabilny. Muszę tylko coś z oparciem zrobić.

Mi też. Szkoda, że tak niewiele osób ma przyjemność widzieć miasto z tej perspektywy.
Od razu by się nastroje wśróc szczecinian poprawiły :) W ogóle szkoda, że tak mało prywatnych jednostek widzę na codzień na Odrze.
 

·
Mordercza kaczuszka....
Joined
·
4,846 Posts
Tramwaj wodny? :)

Ps. Ciekawe czy na zajezdni nie brakuje im jednego tramwaju. :troll:
A teraz coś super :D Wiele komentarzy wpadało mi do głowy w związku z tym znaleziskiem, a większość zabawnych. Powiem tylko że co dla jednych jest śmieciem - dla innych jest skarbem.


12. Znalazłem, nie ukradłem. Zabrałem do domu.
 

·
Registered
Joined
·
120 Posts
Ha, jak wrzucałeś fable swoją relację, to ja właśnie wypływałem na Wydrnik i okolice. Po lodzie ani śladu (ten za to miałem 31.12. pod Gryfinem). Żabim Rowem bez problemu dało się wpłynąć głębiej, mimo że jako samotny kajakarz o tej porze roku staram się unikać wszelkich trudniejszych miejsc, to jednak było bezpiecznie. Od strony Świętej za to jest więcej powalonych drzew i przepłynięcie całości może być niemożliwe, niestety nie miałem zbyt dużo czasu na sprawdzenie. Na kanale Leśniczówka od strony jeziora też leżą drzewa. Latem jedno z nich blokowało ten kanał od strony Odry (jakieś 200-300m), nie wiesz może jak tam teraz wygląda?
Dziki buszowały w tym samym miejscu i też nie mam zdjęć :-(
Warunki do pływania były dzisiaj idealne, tylko kolory mogłyby być nieco żywsze. Zielonego bardzo mało...
 

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #266
W nocy pływałeś? :>

Na Żabi Rów nie próbowałem głębiej wpływać, przyznaję. Nie wiem też jak to wygląda od strony Świętej bo tam nie zaglądałem. Ale od Wydrnika rów nie jest zachęcający - gęsto porośnięty trawą i zawalony jakimiś badylami. Tak, jak widać na zdjęciach.
 

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #268
To byliśmy mniej więcej o tej samej porze, bo ja w okolicy 1200 wpłynąłem na Wydrnik od południa, a ok. 1330 byłem znów na Dąbskim. Aż dziwne, że cię nie zobaczyłem w tym pomarańczowym kajaku :p
No, chyba że byłeś dziś wczesnym popołudniem ;)

Marzy mi się nocna eksapada, ale mnie z WOPRu nie wypuszczą. Chyba, że powiem, że płynę pod namiot i wracam kolejnego dnia. Może faktycznie jak będzie cieplej spróbuję takiego manewru :)
 

·
Registered
Joined
·
18,733 Posts
Zimą (choć tylko kalendarzową) to się tutaj relacji nie spodziewałem :)
Fajne! :)
 

·
Registered
Joined
·
1,378 Posts
Świetny wątek, przed chwilą obejrzałem cały. Zwiedzać miasto i okolice z tej perspektywy to bardzo przyjemna rzecz :) Gratulacje :cheers:
 

·
Moderator
Joined
·
38,583 Posts

·
Co ja tutaj robię?!
Joined
·
2,246 Posts
^^ Hahaha zobaczyłem tylko nazwę linku "golf w binowie" i już byłem pewien że pod linkiem będzie Jacyna :D
Jakże mogło by być inaczej :D
 
  • Like
Reactions: Kiciket

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #273
No właśnie zima jak nie zima. Nawet tym cienkim lodem byłem zdziwiony. Chociaż nie narzekam, tylko żeby wiosną i latem śnieg nie padał potem... Pływa się fajnie jak jest chłód, ale przy wyższych temperaturach jest zdecydowanie lepiej. W piątek stopy mi trochę zmarzły. To pierwsza zima, którą w całości przechodzę w adidasach :D
 

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #274 (Edited)
Wszystkie zamieszczone poniżej zdjęcia są moją własnością. Jeżeli chcesz je wykorzystać - zapytaj o zgodę.

Za sobotnią wyprawę zapłaciłem zdrowiem. Piszę posta wypiwszy specyfik przeciw grypie. Ale było warto. Popłynąłem do Polic.

W swoich dwóch kolejnych wpisach pokażę dwie podszczecońskie rzeczki: Cieśnicę i Łarpię. Ale najpierw chciałbym pokazać kilka zdjęć z drogi do północnych granic Szczecina.

Północne dzielnice Szczecina od strony wody wyglądają nadspodziewanie intrygująco.

Zaraz po minięciu Stoczni Remontowej Gryfia, prawie na jednej linii z dokiem numer 5 wyłania się Stara Olejarnia, która do dziś nie doczekała się remontu.


1. Stara Olejarnia

Z tego samego miejsca, jeżeli spojrzymy lekko na północ, ujrzymy Golęcino.


2. Golęcino i górujący nad nim kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.


3. Golęcino.


4. Nadal Golęcino.


5. Tu za to nie ma już wątpliwości: to Gocław ze swoją mariną i Wieżą Bismarcka.

Odtąd robi się coraz mniej mieszkaniowo, a coraz bardziej przemysłowo.


6.

Następnie mijamy Kanał Leśniczówka. To oaza spokoju pośród huku metalu i innych odgłosów dobiegających z pobliskich zakładów. Doskonałe miejsce na krótki odpoczynek. Jest to też ostatnie miejsce, z którego widać centrum (jeśli jest dostatecznie dobra pogoda).


7. Kto się przyjrzy, zobaczy w oddali Pazim.


8. Płyniemy dalej. Po lewej mijamy Stołczyn i dawną Hutę Szczecin, obecnie Kronospan.

Kiedy miniemy już Kronospan, kończy się przemysł. Okolica dziczeje i pustoszeje. Robi się znów coraz ciszej i można skupić się na podziwianiu przyrody. Obserwowałem okolicę i zaskoczyło mnie upierzenie kaczek i kormoranów. Większość krzyżówek miała całe białe korpusy, zaś kormorany czarne - bielone głowy. Pierwszy raz zwróciłem na to uwagę. No, chyba że to jakieś inne odmiany tych ptaków ;)


9. Biała krzyżówka (?)


10. Kormoran czarny w zimowej szacie.

Przy północnych rogatkach miasta, w Skolwinie, mijamy jeszcze jeden zakład przemysłowy - papiernię. Ale widzi ją tylko ten, kto chce. Mamy tu bowiem dowolność - jeśli będziemy płynąć wzdłuż zachodniego brzegu wyspy Żurawiej, przepłyniemy obok papierni. Jeżeli zaś wzdłuż wschodniego - pozostaniemy wśród dziczy.


11. Dawna papiernia w Skolwinie.

I tu żegnamy Szczecin. Witamy za to Police, których wodną stronę pokażę potem.
 

·
Idealista Szczeciński
Joined
·
10,529 Posts
Swoją drogą nieźle zgwałcili tę środkową. :nuts:
 

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #277
Że okna? Nie przeszkadzają mi tak, bo przynajmniej trzymają jednolity podział na poszczególnych poziomach. Bardziej mnie bolą talerze na drugim piętrze, ale da się przeżyć. Podoba mi się :)
Nie podoba mi się za to, że jest nad samą wodą tyle ohydnych baraków.
 

·
Idealista Szczeciński
Joined
·
10,529 Posts
Okna swoją drogą ale część między trzecim piętrem a dachem wygląda z deka dziwnie. Bunkier jakiś robili na poddaszu?
 

·
Registered
Joined
·
646 Posts
Za sobotnią wyprawę zapłaciłem zdrowiem. Piszę posta wypiwszy specyfik przeciw grypie.
Bo pogoda jest zdradliwa. Zdradzę swój sekret na taką aurę:) Ciepłe buty, spodnie nieprzemakalne, koszulka termiczna z długim rękawem, koszula bundeswehry, kurtka wiatro i wodoszczelna z tego samego źródła:) W odwodzie polar. I najważniejsze: polarkowy rękaw na szyję zamieniony w miarę rozgrzania ciała na chustę buff wciąż okrywającą szczelnie szyję, czapka z daszkiem zamieniona po wyjściu na wietrzne wody na niezbyt grubą czapkę wiatroodporną zakrywającą uszy. Plus rękawiczki neoprenowe. I jest OK.
 

·
Szymek
Joined
·
3,597 Posts
Discussion Starter #280
Zdradliwe to było dno Odry w pobliżu Jez. Dąbie. Traf chciał, że kiedy mijał mnie statek, wpłynąłem na wypłycenie. Fala się podniosła i nabrałem sporo wody. I tak płynąłem od Skolwina do mariny na Gocławiu.
 
261 - 280 of 457 Posts
Top