SkyscraperCity banner
1 - 20 of 122 Posts

·
...
12,158 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
heh to zaczynamy ;)

1945 r
Zniszczona katedra i okoliczna zabudowania, którą zastąpiły w późniejszych latach bloki

Okolica po odgruzowaniu

Pałac w którym urodziła się nimfomanka caryca Katarzyna i "matka carów"
EDIT: to nie ten budynek! :D

późne lata 60
Nowe "Stare Miasto"

coś jednak się zachowało

Zamek Książąt Pomorskich i jedyna zrekonstuowana baszta

Tu bedzie biec za pare lat Trasa Zamkowa

...i w trakcie budowy :runaway:

Plac Rodła jeszcze bez PAZIM'u i Galaxy

Plac Lotników i wzorowana na warszawskim MDM-ie Śródmiejska Dzielnica
Mieszkaniowa - pierwszy nowo powstały kompleks mieszkaniowy w polskim Szczecinie

Brama Królewska pod płaszczykiem

Centrum centrum

Pływalnia KS Pogoń - około roku 1965

Tragiczny pożar Kaskady,

Budujemy wieżowiec TVP

Kino Kosmos uznane za zabytek , dziś puste

Bardzo popularny grzybek, jeszcze jest, teren ten kupił prywatny hiszpański inwestor, budowa miała zacząć sie jednak już 2 lata temu

*wszystkie zdjęcia z serwisu
sedina.pl
fds.px.pl

·
Administrator
37,055 Posts
pamiętam jak chodziłem w dzieciństwie na ten basen:

·
Administrator
37,055 Posts
na końcu Jagiellońskiej, za torami i szpitalem MSWiA. Baseny Pogoni.

·
Administrator
37,055 Posts
sky's_the_limit said:
fajny ten grzybek i to kino kosmos
a takich grzybkow bylo wiecej? i jakie mial(y) funkcje
grzybek jest jeden, jego funkcja to miejsce spotkan (no jeszcze cos mpk tam mialo, ale nie wiem co, na dole z boku sprzedaja bilety) wszyscy tam sie umawiaja, albo przy schodach ruchomych od radisona (tak sie mowi, chociaz chodzi o pazim). (no jeszcze cos mpk tam mialo, ale nie wiem co). jakis czas temu moj kumpel zdobyl klucze do grzyba i zrobil tam kilka imprez :cheers:

·
...
12,158 Posts
Discussion Starter · #8 ·
MAR_tm said:
chyba najmniej obfotografowany wieżowiec, macie jakieś zdjęcia z budowy czy nawet dzisiejsze ?? ??
mniej więcej dzisiejszy wygląd masz obok,
natomiast samych zdjęć jest mało w necie :(

·
mostowniczy
340 Posts
hmmm...

gdybyś nie podpisał, że to Katedra, powiedziałbym, że to kosciół św. Jana Apostoła...

PS. Bardzo ciekawy temat załozyles ;)

·
...
12,158 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Nie czepiajmy się szczegółów ;)
Jeszcze jedno fajne zdjęcie Dworzec Autobusowy przy pl. Tobruckim całkiem nowocześnie wygląda

·
Registered
4,213 Posts
tvnmaniak said:

gdybyś nie podpisał, że to Katedra, powiedziałbym, że to kosciół św. Jana Apostoła...
A ja że to Neue Königsstraße (dziś nie istnieje) i że to Kościół św. Jana Ewangelisty.

:)

·
mostowniczy
340 Posts
yyy w kazdym razie chodzi mi o swiatynie przy ul. Sw. Ducha. Zawsze myli mi sie Jan Apostoł z Ewangelistą :D

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts
/\/\/\ ktos paskudnie wycial cala zabytkowa tkanke miejska z otoczenia kosciola. Polecam zwiedzenie kosciola wewnatrz. Swego czasu bylismy w srodku w ramach "inwentaryzacji" z adelmusem (RIP ;( ) Ponoc proboszcz przyklada duzo uwagi do utrzymania zabytkowego charakteru obiektu. Wewnatrz mozna znalezc np. orginalne tablice z nazwiskami zolniezy poleglch podczas WWI (na Slasku jest to temat wielu kontriwersji a u nas na szczescie nikt nie robi z tego antygermanskiej krucjaty) czy kopia calunu turynskiego.

·
mostowniczy
340 Posts
@Barnim, noo w koncu sie odezwales!

Wiesz co sie dzieje z Adelmusem? Bo sluch po nim zaginal chyba rok temu..

@Torney, mnie ten koscioł kojarzy sie z bardzo głosnymi dzwonami ;)

·
...
12,158 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Z tego co wiem to Adelmusowi się dziecko urodziło i jakąś prace ma też do obronienia itd..- nawał obowiązków :)

·
Registered
4,213 Posts
Na zdjęciu hotel "Arkona", koszmarek wybudowany na szczecińskim Podzamczu i stojący niestety do dziś.

W związku z nim mam pytanie, zwłaszcza do aktywnych na forum Poznaniaków. Jak wieść niesie hotel ów został zbudowany na wzór jednego z orbisowskich hoteli, właśnie poznańskich. Czy ktokolwiek mógłby poratować mnie informacją którego i dołączyć do tego fotkę?

1 - 20 of 122 Posts