SkyscraperCity banner

8161 - 8180 of 18386 Posts

·
Action Man
Joined
·
699 Posts
Rozmawiałem jakiś czas temu z kierownikiem budowy osiedla przy szerokiej (oznaczonego na czerwono) i o ile wierzyć jego informacjom, obwodnica nie będzie przebiegać bezpośrednio za płotem domków jak to jest ukazane na mapie. Ale zobaczymy :)
 

·
Artur
Joined
·
1,756 Posts

Nie przespacerujemy się w tym roku nową Aleją Kwiatową

Aleja Kwiatowa będzie otwarta dopiero 31 maja. Powód? Tajemniczy kanał.

– Chcieliśmy zrobić niespodziankę mieszkańcom i oddać do użytku Aleję Kwiatową w listopadzie, czyli zgodnie z terminem – mówi Grzegorz Krzywicki, dyrektor Erbudu. – Natrafiliśmy na potężny kanał, który pokrzyżował nam wszystkie plany. Prace praktycznie zostały wstrzymane, stawiamy tylko budynek.

Nie wiadomo, jaką funkcję pełnił ów kanał. Ten murowany, ceglany obiekt jest szeroki na cztery metry, wysoki na dwa metry i ma 30 metrów długości. – Jest pusty. Sprawdzaliśmy, czy nic wewnątrz się nie znajduje. Niewielkim strumieniem wpada do niego woda. Najprawdopodobniej jest to kanał burzowy, który w razie większych opadów ma przyjąć deszczówkę. Nie ma go jednak na żadnych planach, dlatego nie wiemy, czy jest czynny czy też nie - dodaje Krzywicki.

Wykonawcy nie zamierzają go wyburzać. Zostanie pod ziemią. Twierdzą, że gdyby go zasypali, w innej części miasta mogłoby powstać jezioro. Prace zakończyli na wykonaniu podbudowy pod chodnik, zamierzali rozpocząć już układanie kanalizacji a następnie płyt kamiennych. Wszystko teraz trzeba przeprojektować, co znowu pochłonie sporo czasu.

– Mamy już gotowy aneks do umowy, w którym ostateczny termin zakończenia prac określamy na 31 maja przyszłego roku. Czeka na podpis. Nie da się zrobić tego wcześniej. Nie wiemy jeszcze czy będzie wiązało to się z dodatkowymi kosztami dla miasta. Nie podjęliśmy decyzji, czy o takie będziemy występowali – podsumowuje Krzywicki.

Od strony Bramy Królewskiej aleja rozpoczynać się będzie zegarem słonecznym, po którym będzie można spacerować. W pochmurne dni i wieczorem zegar będzie podświetlany elektronicznie.

Na drugim końcu, od strony pl. Żołnierza, powstanie szklany pawilon. Na alei rozmieszczone będą podświetlane kostki, które będą spełniały różne funkcje. Kostki mogą służyć jako ławki lub nośniki informacji np.: o historii Szczecina, o aktualnych wydarzeniach, itd. Wzdłuż alei będą biegły dwie cienkie linie wypełnione płynącą wodą, które wieczorem będą świecić.
co było do przewidzenia...
 

·
Polish Space Marines
Joined
·
16,631 Posts
http://www.mmszczecin.pl/photo/1183816/Nie+przespacerujemy+się+w+tym+roku+nową+Aleją+Kwiatową+[zdjęcia]#photoBrowsing
Nie wiadomo, jaką funkcję pełnił ów kanał. Ten murowany, ceglany obiekt jest szeroki na cztery metry, wysoki na dwa metry i ma 30 metrów długości. – Jest pusty. Sprawdzaliśmy, czy nic wewnątrz się nie znajduje. Niewielkim strumieniem wpada do niego woda. Najprawdopodobniej jest to kanał burzowy, który w razie większych opadów ma przyjąć deszczówkę. Nie ma go jednak na żadnych planach, dlatego nie wiemy, czy jest czynny czy też nie - dodaje Krzywicki.Wielkie to :eek:
 

·
Registered
Joined
·
7 Posts
Ach ten Erbud. Niesłychane gdzie jest Inżynier Projektu z ramienia Zamawiającego. Co tam się dzieje. W dzisiejszych czasach gdzie firmy wykańczają się dając najniższa cenę niesłychane jak można nie zawrzeć korzystnej umowy dla zamawiającego. No przecież kanał burzowy w jakiejś części projektu nie zwalnia Wykonawcy z terminowej realizacji pozostałych elementów projektu zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem. Gdzie jest Inżynier Projektu i dlaczego tak sobie pozwalacie pogrywać. A żeby jeszcze wystąpić o zapłatę za przedłużenie terminu realizacji z winy zamawiającego to 3ba miec jaj. Brak kompetencji wykorzystywany przez Wykonawcę Robót niestety.
 

·
Banana Republic of Poland
Joined
·
6,140 Posts
Rozmawiałem jakiś czas temu z kierownikiem budowy osiedla przy szerokiej (oznaczonego na czerwono) i o ile wierzyć jego informacjom, obwodnica nie będzie przebiegać bezpośrednio za płotem domków jak to jest ukazane na mapie. Ale zobaczymy :)
Spójrz teraz na granicę pasa drogowego w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego:Potem możesz życzyć przyszłym miekszańcom wszystkiego najlepszego. Kierownik pewnie postawi dwa płoty. Wtedy będzie mówił prawdę, że bezpośrednio za płotem obwodnicy nie będzie. Będzie za drugim płotem:nuts:
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,409 Posts


Taka ciekawostka do dwóch ostatnich zdjęć, mianowicie w miniony piątek panowie ściągali "plastry miodu" i ta srebrna Honda Civic przeszkadzała. Stała (patrząc na zdjęcie) bardziej u góry. Podjechała koparka, podłożyli dechę, oparli łychą i... dosłownie przepchnęli samochód z metr-półtora do przodu, tylko ślady opon zostały na drodze. :)
 

·
Registered
Joined
·
13,289 Posts
Rozumiem, że wskazujesz w ten sposób, jak postępować ma SM w przypadku bezprawnie zaparkowanych w mieście samochodów? :D
 
8161 - 8180 of 18386 Posts
Top