Skyscraper City Forum banner

Edit Poll View Poll Results: Wybieramy najlepszą renowację kamienicy w 2013 roku

• 18. Ks. Witolda 2

Votes: 0 0.0%
  • 20. Małkowskiego 7

• 21. Małkowskiego 20

• 23. Niemcewicza 10-11

• 24. Parkowa 6

• 27. Pocztowa 1

• 29. Sławomira 20

• 30. Studzienna 30

• 31. Swarożyca 14

• 32. Żółkiewskiego 3

1 - 20 of 77 Posts

·
Registered
2,825 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Rozpoczynamy szóstą edycję konkursu na najlepszą renowację roku. Na forum SSC trwa etap 2z2.

Z uwagi na ograniczone możliwości poola prezentujemy drugie 17 kamienic w kolejności alfabetycznej. Ustawiamy drugiego poola z kolejnymi i ostatnimi już 17 kamienicami. Z obydwu etapów wybierzemy 10 najwyżej notowanych kandydatek do ostatniego już etapu do głosowania na stronie Stowarzyszenia.

Organizatorzy:

Forum Polskich Wieżowców

Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina

Mecenat Prezydenta Miasta

Patronat Miejskiej Konserwator Zabytków

Sponsor

Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina

Nagrody w konkursie:

1 miejsce- pamiątkowa tabliczka do zamontowania na elewacji budynku, dyplom od Miejskiej Konserwator Zabytków dla wspólnoty mieszkaniowej, zarządcy budynku, architekta oraz wykonawcy.
2 miejsce- dyplom od Miejskiej Konserwator Zabytków dla wspólnoty mieszkaniowej.
3 miejsce- dyplom od Miejskiej Konserwator Zabytków dla wspólnoty mieszkaniowej.

Zdjęcia: GothmOg, Błażej, el_bartez, Hyper

Modernizacje przeprowadzone w 2013 roku:

18. Ks. Witolda 2

19. Malczewskiego 8

20. Małkowskiego 7

21. Małkowskiego 20

22. Niedziałkowskiego 23

23. Niemcewicza 10-11

24. Parkowa 6

25. Parkowa 8

26. Partyzantów 1

27. Pocztowa 1

28. Pułaskiego 1

29. Sławomira 20

30. Studzienna 30

31. Swarożyca 14

32. Żółkiewskiego 3

33. Żółkiewskiego 15

34. Żupańskiego 14[/B]

·
Registered
2,825 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Wątek gotowy więc podbijam. Rozpoczynamy dyskusję nad konkursem. Jeśli widzicie jakieś błędy ( np. któraś kamienica powinna startować za rok) to piszcie. Za kilka dni ruszamy z pierwszym etapem.

Ze swojej strony wielkie dzięki dla forumowicza g0thm0g za pomoc przy ewidencji, zdjęciach i całym porządkiem a także dla el_barteza, Hypera i Błażeja za wykorzystanie zdjęć.

·
PB RWD jest wysoko
18,006 Posts
Wnoszę o podzielenie tych zdjęć na kilka postów, bo strasznie zamula.

·
Registered
1,682 Posts
Może pani konserwator dokładniej by wyjaśniła czemu ta kamienica została odrzucona?

Nie ukrywam ta kamienica była u mnie na wysokim miejscu wśród faworytów na "Kamienicę roku 2013". Jestem zdziwiony. Elewacja ładna, wszystkie okna mają takie same podziały. ehhhhh
:eek:hno:

·
Registered
4,115 Posts
A może za zbyt małą innowacyjność w doborze stolarki okiennej i szarobureiponure kolory, rozciągające pesymistyczną aurę na okolice ;) ? Tak na serio to szkoda - bo i u mnie to jeden z faworytów :(
PS Poza tym nie jest żółta :)

·
...
12,182 Posts
Można już coś typować ;) ? A zresztą...

- za najlepszą renowację w 2013 r - ul. Jana Pawła II 13
Głównie za to że wprowadzono nowe, dobrze się wpisujące zadaszenie górnych balkonów.

- za największą zmianę przed i po - ul. Królowej Jadwigi 43

- za całokształt, w tym wypadku odnowienie kamienic całego kwartału - Szczecińskie TBS

- za "najlepszą" termodewastację - ul. Zakopiańska 13, 14

·
Registered
4,115 Posts
- za najlepszą renowację w 2013 r - ul. Jana Pawła II 13
Głównie za to że wprowadzono nowe, dobrze się wpisujące zadaszenie górnych balkonów.
Renowacja fajna, ale według mnie nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań. Tutaj niestety poprzeczka była dużo wyżej.

- za największą zmianę przed i po - ul. Królowej Jadwigi 43
W jakim sensie ? Chyba aż tak bardzo się nie zmieniła, co ;) ? Na przykład sąsiadka -Królowej Jadwigi 47 - na ostatnim piętrze zrobiono mieszkania (widać po dużych oknach)

·
Registered
1,682 Posts
Wstępne moje typy ;)

- ul. Niedziałkowskiego 23
- ul. Jana Pawła II 13
- ul. Malczewskiego 8
- ul. Królowej Jadwigi 13
- ul. Królowej Jadwigi 43

·
...
12,182 Posts
Renowacja fajna, ale według mnie nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań. Tutaj niestety poprzeczka była dużo wyżej.
Żadna ( i to dosłownie) nie spełnia oczekiwań co do porządnej i dobrej renowacji. Jedynie jednak w tej zauważyłem że coś próbowano zmienić. Nie ma zabudowanego balkonu, a są całkiem estetyczne zadaszenia. U innych kandydatów takich działań nie ma.

W jakim sensie ? Chyba aż tak bardzo się nie zmieniła, co ;) ? Na przykład sąsiadka -Królowej Jadwigi 47 - na ostatnim piętrze zrobiono mieszkania (widać po dużych oknach)
Jej stan przed był chyba najbardziej opłakany. Te machnięte kolorem przyziemie tylko podkreślało jej dramat. Teraz jest elegancka kamienica.

·
Registered
1,792 Posts
-Jana Pwała ll Ponieważ jest jasna i stonowana, jasne kolory nigdy nie wyglądają sztucznie, a wygrana właśnie tej kamienicy może zmienić myślenie o kolorach na elewację

-Parkowa 8 jw. + to, że na żywo chwyciła mnie za serce, a brak tego wihajstra przy dachu dostrzegłem dopiero na zdjęciu

-Niedziałkowskiego

-Małkowskiego 7

Dizajner z Jarowita 4 naoglądał się szpinakowego pałacyku i postanowił to samo odtworzyć na innym budynku, wyszły szpinakowe wymiociny, a przechodząc obok można odnieść wrażenie, że renowacja odbyła się 10 lat temu i kolory wyblakły od słońca.

·
Registered
2,825 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Proponuję zapytać MKZ o powód odrzucenia kilku kamienic ponieważ myślę, że na pozostałe szkoda czasu. Henryka Pobożnego 1, Getta Warszawskiego 23, al . Wojska Polskiego 32, ul. Śląska 5. Coś jeszcze?

·
<git tekst w tym miejscu>
2,328 Posts
Malczewskiego 8 - Boże to zestawienie kolorów. :eek:hno: Wygląda teraz jak domek dla lalek. Wcześniej będąc pokryta tym brudem wyglądała lepiej pod względem elewacji.

Ogólnie poza tą odrzuconą z Henryka Pobożnego 1 i dosłownie paru to przez te okna i reklamy to słabiutko. No i kolorystyka niektórych jak wyżej wymieniona w pierwszym zdaniu. :eek:hno: nie mam tu namyśli żółci.

Dobrze, że te niedociągnięcie są do zrobienia, a same kamienice się nie rozlecą.

·
Registered
10,671 Posts
Malczewskiego 8 - Boże to zestawienie kolorów. :eek:hno: Wygląda teraz jak domek dla lalek. Wcześniej będąc pokryta tym brudem wyglądała lepiej pod względem elewacji.
Oooj, coś czuję, że zaraz znowu zacznie się dyskusja na temat tej elewacji, tak jak po ściągnięciu rusztowań ;) Mi się ta renowacja bardzo podoba, myślę że byłaby w czołówce na mojej liście.

·
Homo Skyscraperus
22,169 Posts
Ogólnie nie widzę na szybko żadnego remontu idealnego. Jeżeli kolorystyka jest ok, to nagle okna niejednolite, pomijając fakt ich plastikowatości.

1 - 20 of 77 Posts