SkyscraperCity banner

161 - 180 of 193 Posts

·
Najmerytoryczniejszy
5,822 Posts
Dziś będą trochę odleglejsze krańce Aglomeracji. Jakiś czas temu wybrałem się na wycieczkę rowerową do Schwedt, nie wszystko poszło zgodnie z planem, z planowanych 120km, zrobiłem 90. Najpierw przez brak czasu zawróciłem 8 km przed Schwedt, potem, 15km przed domem, złapałem kapcia w Moczyłach. Niestety nie miałem ze sobą zestawu łatek, więc po prostu zorganizowałem sobie ratunek ;)

Jak przystało na kraj aglomeracji, wycieczkę zaczniemy w Moczyłach, wcześniej dojechalem tam przez Siadło szlakiem Bielika, dumnie zwanego ścieżką rowerową ;)

1.
MOP w Moczyłach

2.
Szlak Bielika w stronę Siadła

3.
Ruszamy dalej, w stronę Kamieńca i Pargowa

4.
Transgraniczne widoki w Moczyłach. Mniej więcej w tym miejscu szlak Bielika zjeżdża w doł w Dolinę Odry, ja mając przed sobą spory kilometraż sobie odpuściłem ;)

5.

6. A tu już MOP w Pargowie

7.

·
Najmerytoryczniejszy
5,822 Posts
8. Początek ścieżki Pargowo-Niemcy

9.I już na ścieżce. Widok na Polskę

10. I Niemcy

11. National Park, ta tabliczka prześladowała mnie przez całą drogę. Fajnie :)

12.

13. Gryfino i Dolina Odry

14.Panele, wszędzie panele. PGR w Staffelde był obłożony tym na każdym możliwym dachu, powierzchnie można było liczyć w hektarach.

·
Najmerytoryczniejszy
5,822 Posts
15. Częsty widok w Niemczech, infra pod bociana, bez bociana.

16.Trochę FPW za naszą granicą ;)

17.

18.Ścieżka rowerowa między Mescherin a Gartz, środek lasu i utrzymanie lepsze jak na Europejskiej ;)

19. Niech Was nie zmyli brak rowerzystów na zdjęciach, czasami musiałem się sporo naczekać żeby robić "czyste" kadry

20.Dolna Odra

21.Gartz

·
Najmerytoryczniejszy
5,822 Posts
22.

23. Okolice Gartz

24. Ścieżka rowerowa po wale przeciwpowodziowym między Gartz a Friedrichstahl

25. Ścieżka ta jest częścią międzynarodowego szlaku rowerowego Odra-Nysa

26.

27.Niemieckie widoki

28.MOP w Friedrichstahl

·
Najmerytoryczniejszy
5,822 Posts
29.

30. Wjazd Ścieżki do Parku Narodowego

31.

32.

33. I tutaj, na moście nad Odrą Zachodnią pomiędzy Friedrichsthal a Gatow została podjęta decyzja o zawróceniu. Była 16.30 a my mieliśmy przed sobą około 4-5 godzin jazdy, jak się później okazało, nie do końca;)

34.

I to tyle:) w planach było 120 km, potem skróconych do około 100-105, przez gumę ograniczoną do 90, niestety wyjechaliśmy dopiero koło 11, dlatego potem trzeba było się spieszyć. Ogolnie trasę polecam każdemu (może nie całe 120km, ale te 60 do Gartz i z powrotem to nic takiego ;)), nawet średnio aktywnemu rowerzyście. Część ludzi robiła też tak, że samochodem przyjeżdżali do Mescherin lub Gartz i z tamtąd w trasę.
Ja na pewno jeszcze wrócę bo nie pobiłem swojego rekordu dziennych kilometrów a ta trasa wydaje mi się być do tego stworzona :D

·
Banned
379 Posts
Już w planach mam właśnie Berlin (kombinacyjnie z pociągiem), teraz przypomniałeś mi o szlaku Odra-Nysa. Dawno nie byłem rowerem w Niemczech, przez co zdjęcia ogląda się jak narkoman na odwyku :D Dzięki wielkie.
Berlin ? no no... ja też miałem w planach... spróbowałem i po 80 km sprzęt zweryfikował moje plany :banana: doczłapałem jakoś do Angermünde, zostawiłem na stacji rower i do Berlina dojechałem pociągiem. Powodzenia życzę jak już się wybierzesz ;)

·
bramaportowa.pl
11,026 Posts
Discussion Starter #171
^^

Oj tam, oj tam. Nie wstydź się tylko wrzucaj ;)
:)

Część pierwsza, od Kurowa do Mescherin:

1. Gdzieś pomiędzy Kurowem a Siadłem

2. Floating Garden :troll:

3. "Nabrzeże" w Siadle

4. Szlak Bielika przed Moczyłami

5. Śluza Moczyły (?)

6. Przystań w Moczyłach

7. Wiatraki koło Nadrensee z drogi Moczyły - Kamieniec

8. Droga j.w. ale widok na wschód

9. Prawie jak za miedzą ;)

10. Wieża w Mescherin (ale nie obadałem dokładnie)

11. Odra w Mescherin

13. Sielsko...

Ciąg dalszy niebawem :)

·
Szymek
3,597 Posts

·
bramaportowa.pl
11,026 Posts
Discussion Starter #173
Nie jestem pewien czy śluzy mają nazwy, więc najpewniej to po prostu śluza w Moczyłach ;) Na prawo Kanał Moczydłowski, prosto - Kanał Wtórny.
Ja tym bardziej nie jestem pewien :) spotkałem się z taką nazwą na Panoramio i chyba jakimś serwisie "gps-wycieczkowym" więc może to być inicjatywa oddolna :)

·
Moderator
38,583 Posts
  • Like
Reactions: jacca

·
Szymek
3,597 Posts
spotkałem się z taką nazwą na Panoramio i chyba jakimś serwisie "gps-wycieczkowym" więc może to być inicjatywa oddolna :)
Śluzy mogą nosić nazwy miejscowości, w których się znajdują, jak choćby niemiecka podnośnia Niederfinow.
Na szczęście nie noszą nazw jak ulice. Na pewno mielibyśmy wtedy Śluzę Jana Pawła II albo Śluzę Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

·
Registered
120 Posts
http://bramaportowa.pl/wp-content/uploads/2014/07/PICT6593.jpg
Nieco wcześniej oddano do użytku identyczną wieżę widokową przy szlaku O-N na wysokości Stutzkow, na południe od Schwedt, przy wschodniej odnodze szlaku. Widok stamtąd jest chyba fajniejszy.

Przy okazji, jeśli chodzi o wypad rowerem na trasie Szczecin - Berlin - Szczecin, to MSZ świetnym pretekstem może być współorganizowany przez Rowerowy Szczecin regularnie od 2007 roku wyjazd na ADFC Fahrrad Sternfahrt (co roku w pierwszą niedzielę czerwca). Można jechać całość rowerem (tam i powrót w ~22-27h), można częściowo pociągiem. A że bierze udział całkiem spora grupa, jedzie się zupełnie dobrze także tym mniej doświadczonym. Powrót rowerem to już dla większych indywidualistów :) Co roku kilku takich jest...

·
bramaportowa.pl
11,026 Posts
Discussion Starter #177
@Piotr: tak mi się wydaje patrząc na te kółeczka ale ja z łodziami mam tyle wspólnego co ... :)

Zupełnie przedpremierowo na SSC część druga (i nie ostatnia) wędrówki w górę rzeki:

14. W poprzednim odcinku zupełnie zapomniałem o Staffelde (zaraz za Pargowem) z kurhanem (tylko nie kumam czy on jest tak staaary czy zrekonstruowany? czy jedno i drugie?)

15. A to już widok ze Stettiner Berg w Mescherin - bardzo ciekawe miejsce.

16. Różnica wysokości może nie jest powalająca ale nastromienie powoduje, że widok na Dolinę Dolnej Odry jest naprawdę "górski" ;)

17. Problem tylko w tym, że po drugiej stronie Odry znajduje się Mordor.

18. ... ale jak się kadruje na południe to go nie widać :)

19. ... a jak się w ogóle po cichutku kadruje to z krzaków wychodzi zwierz :)

20. Takie schodki prowadzą do miejsca widokowego na Szczecińskiej Górze.

21. Trochę pod górę, trochę jak nad morzem :)

22. Dla pewności tabliczka :)

23. Uliczka w Mescherin prowadzącą do podnóża Stettiner Berg.

24. I dla pewności druga tabliczka, że te schodki to były te schodki :)

Ciąg dalszy niebawem :)

·
zdradziecka morda
4,497 Posts
Zupełnie przedpremierowo na SSC część druga (i nie ostatnia) wędrówki w górę rzeki:

Czy to bliskość granicy z Polską sprawia, że Niemce też tam mają kamieni kupę? Sienkiewicz im podrzucił? :troll:

Nie wspominałeś o tym, że jeździcie wspólnie z Sandersem ;)

Znam te tereny dość dobrze ale zawsze miło popatrzeć na fotki. Dawaj jeszcze :) :cheers:

·
Moderator
38,583 Posts
Porządna impregnacja i zaślepki...od razu widać, że Niemcy :).

• Like
Reactions: walcz
161 - 180 of 193 Posts