SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1470 Posts

·
Registered
Joined
·
4,927 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W RAMACH PROJETU ZESPOŁU MIESZKALNO-BIUROWEGO , ZAPROPONOWANO REALIZACJĘ BUDYNKU WIEŻOWEGO Z APARTAMENTAMI MIESZKALNYMI I USŁUGAMI TOWARZYSZĄCYMI. BUDYNEK O WYSOKOŚCI 44 KONDYGNACJI NADZIEMNYCH ( OKOŁO 170 m ) Z WEWNĘTRZNYCH TRZONEM KOMUNIKACYJNYM I ZIELONYMI OGRODAMI. BRYŁA BUDYNKU W KSZTAŁCIE SZKLANO-ALUMINIOWEGO WRZECIONA ZWIEŃCZONA PRZESZKLONYMI REASTAURACJAMI NA OSTATNEJ KONDYGNACJI.Z PATIO PRZY RESTAURACJACH ZAPEWNIONY FANTASTYCZNY WIDOK NA POBLISKIE STARE MIASTO,OSTRÓW TUMSKI I ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAWIA.

narazie projekt,ale kto wie;)
 

·
Administrator
Joined
·
51,390 Posts
otwieram
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Gdzie ma powstać? Na Sikorskiego, koło Odra River? Boje się rozrzucenia wieżowców po całym mieście. Jeszcze jeden lub dwa w stylu budynek-rzeźba dodadzą uroku. Ten mimo, że na wizualkach całkiem zgrabny to nie powala na kolana.
 

·
Wroclaw
Joined
·
4,019 Posts
Gdzie ma powstać? Na Sikorskiego, koło Odra River? Boje się rozrzucenia wieżowców po całym mieście. Jeszcze jeden lub dwa w stylu budynek-rzeźba dodadzą uroku. Ten mimo, że na wizualkach całkiem zgrabny to nie powala na kolana.
Odra Tower, River View i Cla Inwest - w takiej kolejności będą stały wieżowce.
 

·
Registered
Joined
·
147 Posts
^^ Jak widać coraz lepsza architektura wita we Wrocławiu. Nie przekombinowany, piękny w swej prostocie. Ajjj panorama Wrocka z Wzgórz Trzebnickich faktycznie będzie rewealcyjna. No i normalna w miarę nazwa, a nie żadne River, View, House itp itd... W nazewnictwie swoich inwestycji ostatnio inwestorzy nie są zbyt kreatywni :D Darku, mniej więcej jak myślisz na ile % to powstanie?
 

·
Registered
Joined
·
15,957 Posts
Moim marzeniem, o którym pisałem już na forum.investmap.pl byłoby następujące rozwiazanie: ciąg wież wzdłuż Sikorskiego, od skrzyż z Podwalem do skrzyż z Rybacką/Długą, nad Odrą:

Odra Tower 130 m, dalej River View 150 m i na końcu CLA Invest 170 m.

Tzw "schodki" :D
 

·
Lower Silesia
Joined
·
6,477 Posts
Jeżeli do tych 3 wieżowców doszłoby jeszcze coś w głębi Kępy Mieszczańskiej ( za Kosynierką na terenach wojska) to zrobi nam się ładny widoczek ze wzgórz Trzebnickich na S-5:nuts: ( pod Wysokim Kościołem). W słoneczne dni jest stamtąd idealna panorama Wrocka. Polecam.:banana:
Uwielbiam ten widok. Wracajac po miesiacu z wakacji az zapiera dech w piersi :) Dodajmy kilka wiez to sie udusze :lol:
 

·
Registered
Joined
·
15,957 Posts
W tej panoramie Wrocławia widzianej ze Wzgórz Trzebnickich i jak się jedzie do Wrocławia od strony Poznania drażni mnie tylko widok kominów EC na Łowieckiej... Zamieniłbym je chętnie na widok wieżowców w tamtym miejscu :)

Choć z drugiej strony oba te kominy pełnią dla mnie odnośnik porównawczy do przyszłości, do wysokosci SKY TOWER czy ODRY TOWER. Wyższy komin EC ma 180 m, niższy 120 m (SKY TOWER 220, ODRA TOWER około 130). Jest jakaś skala porównawcza.
 

·
Registered
Joined
·
2,827 Posts
Prosty, ale nie banalny. Bije z niego taka dostojność;)
Gdy powstanie obok dwóch niezłych wież OT i RV(czy ktoś z forum widział już jego wizualizację?), to powstanie nam kawałek świetnego, nowoczesnego miasta. Pozostaje teraz tylko trzymać kciuki za realizację
 

·
Wrocławianin
Joined
·
1,620 Posts
I bardzo dobrze, że coś się zmieni na tej pustyni magazynów i innych dziwnych rzeczy.
A kto wie, co będzie z kamienicą na Sikorskiego - zostanie między wieżowcami czy będą ją wyburzać??
Wiecie, jakbym zobaczył taką "przybudówkę" do kamienic, to bym się tylko w głowę postukał. Może i jakoś do nich nawiązuje, ale bez przesady.

"Zdjęcie z forum http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=18583, użytkownika lukay"
Ważne, że nie będzie to 1 budynek, tylko już w sumie 3, więc nie będzie stał żaden "samotny" i w ten sposób nie będzie "psuł" okolicy. Może akurat w tej okolicy będzie kolejne miejsce wysokich budynków oprócz CP.
 

·
Banned
Joined
·
2,288 Posts
O w mordkę !!! Myślałem, ze ten wątek pozostanie zamkniętą ciekawostką,
a tu piszecie, że są całkiem realne szanse na ten piękny "żagiel". Jak ja uwielbiam takie krzywizny ! Precz z kanciastymi pudłami ! No i te 170 m :D Miodzio !!! Trzymam do bólu kciuki za jego powstanie :cheers:
 
1 - 20 of 1470 Posts
Top