SkyscraperCity banner

381 - 400 of 2657 Posts

·
GUKPPiW
6,483 Posts
^^
Czekamy, tym bardziej że wygląda iż trafiłeś do prawdziwego Highlandu, takiego rodem z "Nieśmiertelnego";) Będą fotki z kompletnych pustkowi, gdzie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie ma żadnej osady?

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #384
Będą. Duuuuużo zdjęć zrobiliśmy.

Dzisiaj zaliczyliśmy Skye, m.in. The Old Man of Storr, Kilt Rock Waterfall i białe, koralowe plaże w okolicach Claigan. Jutro zjeżdżamy do Ayr i na tym koniec wakacji ;)

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #386
;)

Inna sprawa, że nas dzisiaj wywiało maksymalnie, jakaś wichura od wczoraj jest i nawiewa chłodne powietrze. No i temperatura niska, bo tylko 14*C. A na wietrze poniżej 10. Ale warto było się męczyć pod Storr.

Sprawdźcie też w necie Pass of the Cattle i okolice Applecross - jak ktoś będzie w Highlands to jest 'must see' - będą zdjęcia. A w gospodzie w Applecross dają też świetne seafood :)

·
Registered
27,809 Posts
;)

Inna sprawa, że nas dzisiaj wywiało maksymalnie, jakaś wichura od wczoraj jest i nawiewa chłodne powietrze. No i temperatura niska, bo tylko 14*C. A na wietrze poniżej 10. Ale warto było się męczyć pod Storr.

Sprawdźcie też w necie Pass of the Cattle i okolice Applecross - jak ktoś będzie w Highlands to jest 'must see' - będą zdjęcia. A w gospodzie w Applecross dają też świetne seafood :)
Ooo swietna trasa, musze sie na ta przelecz kiedys wybrac.

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #390
Tak coś czułem, że dłużej nie wytrzymacie ;) Zdjęcia się robią. Ustrzeliłem ponad 2500, więc trzeba powybierać, trochę poprawić, trochę pooszukiwać ;) Ale aby zaspokoić Waszą ciekawość, na początek pocztówka z Dornie - prawdopodobnie za niedługo w innej formie na forum ;)

1406. Eilean Donan Castle.

-----
PS. Od tego momentu znów przejmuję wątek - jeśli ktokolwiek chciałby wrzucić swoje zdjęcia, niech da znać na PM.
-----

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #391
To zaczynamy na dobre. Postaram się codziennie wrzucać nowe zdjęcia, ale już nie w takim tempie, jak poprzednio. Chciałbym, aby ich starczyło... do kolejnej wyprawy na północ Wyspy ;)

Plan wrzutek zgodny z marszrutą, którą pokonałem (w skrócie Ayr-Glasgow-Edynburg-Dundee i okolice- Aberdeen-Inverness-John o'Groats-Durness-Isle of Skye-Glen Coe).

Postaram się też wrzucać komentarze co do poszczególnych miejsc, ale jeśli macie swoje uwagi, znacie te miejsca z własnych podróży, możecie coś ciekawego wnieść - piszcie!

1407. Ayr - małe miasteczko na zachodnim wybrzeżu. Trochę przylepione do Prestwick. Dobry punkt wypadowy na południe Szkocji (Borders), gdzie niestety nie zawitamy w pełni. W miasteczku znajduje się muzeum Roberta Burnsa, podobno najwybitniejszego poety i prekursora romantyzmu w Szkocji.

1408. Samo miasteczko raczej bez rewelacji - kilka lepszych i gorszych pubów i restauracji, sporo B&B i całkiem ładna plaża, na którą się jeszcze wybierzemy. Na pewno czysto i przyjemnie. Na ulicach fają robotę robią powieszone na lampach kwiaty.

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #392
1409. Wiem, szału nie ma, ale to takie po prostu miasteczko normalne, lokalne.

1410. Najważniejsze, że w miarę czysto i bez burdelu reklamowego.

1411. Trochę z tyłu sklepu lokalnie ;)

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #394 (Edited)
Oj tam, wygląd to jedno.

Prestwick ma za to całkiem fajną knajpę: http://www.elliots-prestwick.co.uk/
Trochę dziwny i pseudoposzowaty wystrój, ale jedzenie niezłe. Polecam jakbyście byli przejazdem.

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #396

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #397
1412. Żeby nie było, to znaczna część zdjęć (niestety nie wiem do końca które) jest autorstwa mojej Małżonki. Więc gdyby się Wam nie podobało, to winnych jest dwóch fotografów ;)

1413. Bloczki są chyba w każdym większym mieście. Ale jest ich też coraz mniej. Efekt wyburzeń będzie świetnie widać na przykładzie Dundee.

·
Visionmonger
20,147 Posts
Discussion Starter #399
1418. Pierwsza plaża zaliczona. Urodą nie grzeszy, trochę szarobury piasek i jeden gargamel nieopodal ;) (właściwie jedyny, którego znalazłem w Szkocji).

1419.

1420.

381 - 400 of 2657 Posts