SkyscraperCity banner
1 - 5 of 5 Posts

·
Registered
50 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jak w temacie. Pytanie do osób kompetentnych.
Poszukuje przykładów (zdjęć) budynków z okresu XXlecia międzywojennego gdzie byłyby zastosowane gzymsy podokienne łączące okna parami,
głównie chodzi mi o profil takich podokienników.

Bardzo proszę o pomoc, google mi wypluwa mnustwo śmiecia

·
Registered
439 Posts
Witam ! Jedno co mi przychodzi do głowy to willa pana Zaparta (który prowadzi lub prowadził w Warszawie w Alejach Ujazdowskich Restaurację Pod Gigantami). Jest to albo Komorów albo Podkowa Leśna ulica Bobrowa. Dom ma na parterze podwójne okna rozdzielone tralkami i wspólny parapet przykryty rzędem dachówek.

Czy oglądałeś resztę moich projektów pokazanych nieco wcześniej na tym wątku o nawiązaniach do stylu dworkowego ? Pytam, bo wizualizacje domu z dachem mansardowym które polubiłeś są jedynym które udało mi się uzyskać dzięki jednemu z młodych architektów z Forum.

Ale zależy mi na tym, żeby znaleźć osobę chętną do namalowania pozostałych 4 wizualizacji. Chciałbyś to zrobić, w ogóle umiesz takie rzeczy ? Poszło by to tutaj na Forum i na mój fanpage Zabytki stylu dworkowego (fb) res_rustica

1203387

·
Registered
439 Posts
Mocny kandydat do złotej łopaty 2021.
Przepraszam, co masz Siarkax na myśli, czy ten dom - willę - dworek z Podkowy Leśnej na fotografii czy wizualizacje moich projektów ? Pytam bo chyba nie jestem na czasie (mój rocznik to 72) ;)

·
Registered
627 Posts
Przepraszam, co masz Siarkax na myśli, czy ten dom - willę - dworek z Podkowy Leśnej na fotografii czy wizualizacje moich projektów ? Pytam bo chyba nie jestem na czasie (mój rocznik to 72) ;)
Odpowiadasz na post z przed 9 lat tylko tyle. Merytorycznie OK.

1 - 5 of 5 Posts