SkyscraperCity Forum banner

TÜRKİYE | High Speed Rail (HSR) developments

642926 Views 3064 Replies 265 Participants Last post by  TayfunVural
Now Turkey will start to produce high speed train with the coproduction of Korea in Eskişehir. Agreement is signed up with the Korean company and the trains will have high speed over 300 km/h.

But also Turkey won't inport the rails anymore, because Eskişehir factories will produce the rails.

Here are the all railway projects
http://www.ubak.gov.tr/tr/alt/guncel/demiryolu.pdf

and here is the source of the news
http://bakaa.sitemynet.com/

I also read this news yesterday on the all papers... wonderful improvment... :eek:kay:
See less See more
1 - 4 of 3065 Posts
Erzurum için 250 km hız yapmazlar zaten 200 km olur. O da Avrupanın çogu sehri için standart hız.

İstanbul - Ankara arası 250 km hızda yapıldı. 350 km hıza uygun yeni hat yapılacaktı bir zamanlar. Eger yapılabilirse İzmir-istanbul arası da 350 km hız da olmalı.
Kandırmaca hep. %28 lerdeyse daha en az 5 senesi var. İzmir ve Ankara avrupada olsaydı şimdi bambaska yerlerde olurdu. Daha Ankara-İzmir otoyolu bile ihaleye cıkmadı.
bursayla ilgili bir haberde ben vereyim. İlk açıklandıgında ankara- bursa arası 250 km yht olacak demişlerdi. Şimdi Ankara- bursa arası 200 km ht dönüşmüş. :D Kısaca avrupada hızlı tren bile olarak görülmeyen 200 km ye düşürmüşler. Bursaya zerre acımıyorum beter olsun g.t kılları :D
See less See more
  • Like
Reactions: 3
İzmir Ankara hızlı Tren hattı gerekli zaten. İstanbul İzmir hızlı treni de olmalı. Ayrıca bu hatlar Avrupa'da olsaydı herhalde 350 km hıza göre yapılırdı..

İzmir Ankara otoyolu da gerekli. Halen daha 6 milyonluk Ankara ile 4,5 milyonluk İzmir arasında otoyol yok.. Avrupa ile kıyaslarsak, neredeyse Ankara kadar nüfusu olan Bulgaristan heryere otoyol döşedi.
See less See more
1 - 4 of 3065 Posts
Top