SkyscraperCity Forum banner

TÜRKİYE | High Speed Rail (HSR) developments

643519 Views 3066 Replies 265 Participants Last post by  Influence
Now Turkey will start to produce high speed train with the coproduction of Korea in Eskişehir. Agreement is signed up with the Korean company and the trains will have high speed over 300 km/h.

But also Turkey won't inport the rails anymore, because Eskişehir factories will produce the rails.

Here are the all railway projects
http://www.ubak.gov.tr/tr/alt/guncel/demiryolu.pdf

and here is the source of the news
http://bakaa.sitemynet.com/

I also read this news yesterday on the all papers... wonderful improvment... :eek:kay:
See less See more
1 - 20 of 3067 Posts
Projeler ve ihaleler için sürekli açılan davalar ve tabi bu davaların 2-3 sene sürmesi sonucu da büyük bir zaman kaybı yaşanıyor, bunu da es geçmemek lazım zira nerdeyse her proje-ihale-yatırım için dava açılıyor, yok yeri uygun değil, yok ihale uygun değil, yok kamu zararı, yok şu yok bu!!! Tamam bir yanlışlık varsa dava aç ama her oto bka dava açıldığı yetmiyormuş gibi o davalarda bitmek bilmiyor senelerce malesef.
See less See more
Nüfus yoğunluğunun da düşük olduğu ve bence önceliği bulunmayan Sivas-Erzincan arası dağlarla uğraşacağına Toros Dağları'nı delmekle uğraş, Konya'dan indir bir hat Silifke'den Mersin'e, bir hat da Antalya'ya indir, ülkenin 3 büyük metropolünü (Adana'da dahil) hızlı trenle bağlamış olursun ama hükümet en az acil olandan başlayıp en gerekli olan yerlere en son yatırım yapmayı tercih ediyor nedense..
See less See more
her halükarda Sivas-Erzincan-Trabzon'un üçünü topla bir Mersin, Antalya veya Adana'nın potansiyelinden çok aşağıdalar. Öncelikle bu ülkenin metropolleri bağlanmalı, ülkenin en büyük 2. limanı var burda, ülkenin 5.büyük şehri var burda, ülkenin turizm başkenti burda ama Akdeniz bölgesi hep ihmal ediliyor her konuda, inlerle cinlerin top oynadığı Sivas-Erzincan taraflarına yapsınlar aferin...
See less See more
Sakarya Otobüs Terminali'nin içine tren garı da yapılacakmış, böylece hem otobüs garı hem tren garı aynı istasyonda olacak, eski gar da tramvay istasyonu olacakmış..
Tren Garı'nın yapılacağı otogar


http://www.sakarya.bel.tr/haber.php?id=3458&uk=16&ak=44&uk2=42
See less See more
3
Bursa ve Bandırma Limanı'nı demir yolu ağına bağlamayı amaçlayan “Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli Hızlı Tren Projesi”nin ilk adımı olan Bursa-Yenişehir hattında çalışmalar tüm hızıyla sürerken, kent merkezindeki ana istasyonunun temeli, 16 Aralık'ta atılacak.


Hürriyet
See less See more
3
Hiç demiryolu olmayan bu tip şehirlere ilk kez demiryolu yapılırken çarşının ortasına istasyon kurulup ray döşenmesini beklemek zaten hayal olur, mecburen şehir merkezinden daha uzakta boş araziye yapmak zorundalar, merkezde yer mi kalmış ki merkeze kadar rayları getirip istasyon inşa edebilsinler, bunu da düşünün bence, şehirlerimizin merkezlerinin zaten ne kadar sıkış tıkış bir halde olduğu malum..

Kendi yaşadığım şehirden basit bir örnek vereyim, mesela Mersin'de demiryolu olmasa ve ilk kez yapılıyor olsaydı günümüzde, düşünüyorum raylar nereye kadar gelebilir ve istasyon nereye kurulabilir, şehrin az yoğunluklu olan arazilerin daha kolay bulunduğu kuzeyden başka yer bulamıyorum, çarşı merkezine getirmek zaten imkansız, eminim Bursa ve Antalya'da da durum böyledir..
See less See more
Buram buram şarklılık kokan iğrenç bir foto
şarklı olmaktan gocunan zihniyet avrupa'ya gitsin.
Hiç merak etme daha yeni İspanya/Las Palmas'tan geldim, arada bir Avrupa'ya gidip temiz hava alıp geliyoruz işte!!!
Renkler konusunda çok katı olmamalı bence, sonuçta TCDD'nin kurumsal rengi hala aynı, tren renkleri bu kimliğe zarar vermez
Kuşların alışması ne komik ifade ya, insan mı bunlar alışsın
Büyük ihtimal çökmüştür ve her zamanki gibi yetkililer bize yalan söylüyorlardır, zemin sağlamlaştırıyorlarmış güya, yıllardır sağlamlaştırmadın da şimdi zemini sağlamlaştıracağın tuttu
ne kadar enteresan bu kadar çabuk yenilenmiş olmaları.
Bizim milletin herşeyi ne kadar hor kullandığını bilmiyor gibi yazmışsın :) çabuk eskiyen kaldırımlar, caddeler, binalar vs. hepsi bundan kaynaklanıyor, yine iyi dayanmış bence
  • Like
Reactions: 1
Hızlı dediği diğer hatlardaki gibi değil biraz daha düşük diye biliyorum, Konya-Karaman arası 200 km/s, Karaman-Mersin-Adana arası 160 km/s, değişmediyse böyle olmalı
Eskişehir geçişi ve yeni gar

Eskişehir-İnönü-Bozüyük arası

İzmit

https://www.facebook.com/aydogdumukerrem/photos
See less See more
10
  • Like
Reactions: 5
aman geç o işleri, son 12 yıldır dünyanın bütün en büyük, en hızlı, en şu, en bu, en..... diye başlayan bir dünya proje çıktı, gerçekten bunların içinde dünyanın en bilmemnesi sayılan kaç yapımız var merak ediyorum, bence sıfır..
Bu eskiyse Türkiye'dekiler Hititlerden kalma :D
Eskişehir'de yeni yapılan YHT Peronlarından 2.'si de açılmış


https://twitter.com/eskoca26
See less See more
  • Like
Reactions: 4
Yav milletin işi gücü yok senin hızlı tren hattının kablolarını kesecekler, bizde bunu yedik
1 - 20 of 3067 Posts
Top