Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
Joined
·
14,924 Posts
Discussion Starter · #1 ·
هایپرسان تبریز
احداث بزرگترین هایپر مارکت کشور به وسعت 60هزار متر مربع با نام هایپرسان در تبریزچند ماهی است که کاربری اراضی 6 هکتاری کوی فیروز و روبروی رسالت موضوع محافل خبری و عمرانی تبریز است و شایعات فراوانی در مورد نوع کاربری این مجموعه بزرگ به گوش میرسید .با توجه به فعالیت شبانه روزی و جدی در این پروزه معلوم بود که پای یک پروزه عظیم در میان است ولی شرکت سازنده هیچ اطلاعاتی به بیرون ارائه نکرده بود و حتی نگهبان این مجموعه نیز از آینده این مجموعه بی خبر بود فقط از وسعت 6 هکتاری و فعالیتهای شبانه روزی در پروزه میتوانستیم احتمال بدهیم که باید در انتظار یک پروزه بزرگ و عظیم باشیم

تا اینکه بنده طی اخبار نسبتا موثق فهمیدم که مجری این پروزه عظیم شرکت میشو میباشد .بعد از تحقیق و جستجو بالاخره نوع کاربری این مجموعه را یافتم و مشخص شد که در این مکان 60 هزار متر مربعی بزرگترین هایپر مارکت ایران در حال احداث میباشد که با نام تجاری هایپر سان احداث خواهد شد . ولی متاسفانه تصاویر و تعداد طبقات سازه ای هایپر سان بدستم نرسیده است
شایان ذکر است اماکن تاریخی موجود در این مکان بعد از بازسازی کامل در وسط این مجموعه تجاری باقی خواهد ماند و به عنوان رستوران سنتی و کافی شاپ مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در کسمت انتهایی مجموعه فضای سبز و به احتمال زیاد باغ گلها احداث خواهد شدچشم انداز طرح :
دستیابی به جایگاه «برترین فروشگاه زنجیره ای کشور» تا پایان سال 1393

اهداف مکان یابی طرح :
سنجش توان خرید مشتریان، شرایط اقلیمی و دیدگاه مردمی به لحاظ فرهنگی و ...
تراکم سنجی ( تحلیل جمعیت منطقه )
رعایت محدوده با فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید
در دید بودن و سهولت دسترسی (عدم پیچیدگی)
بررسی های ترافیکی، استخراج ساعات شلوغی، بررسی سیستم حمل و نقل عمومی
دسترسی به اتوبان و بزرگراه ها، ورود و خروج آسانماموريت:
شركت فروشگاههای زنجیره ای هایپرسان افزايش رفاه عمومي و توسعه پايدار را از طريق عرضه کالاهای با کیفیت، دسترسی همیشگی به کالا و ارائه قیمت های مناسب با استفاده از تكنولوژي*هاي برتر را ماموريت خود مي*داند.


هایپرسان افتخار دارد كه با دانش و تخصص بالا، مکان های مناسب عرضه، زنجيره اي از تامین کنندگان توانا و مشهور، سرمايه هاي انساني با انگيزه، خلاق، متخصص و مسئوليت پذير، *كسب و كار خود را به طور مستمر بهبود داده و تمام فرايندهاي خود را در جهت جلب رضايت ذينفعان و مشتریان، ارتقاء صنعت خرده فروشی زنجیره ای در كشور و حفظ محيط زيست توسعه مي دهد.
http://tabrizemodern.blogfa.com/post-519.aspx
 

·
Banned
Joined
·
1,690 Posts
bozorgtarine keshwar,bozorgatarine khawarmiyane.teh size looks just like a normal supermarket
jaw migire jedafe inaro
khube adam nemifrstim merikh
 

·
Banned
Joined
·
1,690 Posts
wallah,bad ba eftekhar migan suoermarket mizanim.Engar daran kare ejibi mikonan.100000 walmart amrika dare,harkudumesh az ina bozorgtar wa hamahang ba atrafesh.in oskole mian yedafe tu bafte sonatiye shahr ino misazan.
bad migan bozorgtarine jahane.oskolam b ekhoda
 

·
Registered
Joined
·
14,924 Posts
Discussion Starter · #7 ·
wallah,bad ba eftekhar migan suoermarket mizanim.Engar daran kare ejibi mikonan.100000 walmart amrika dare,harkudumesh az ina bozorgtar wa hamahang ba atrafesh.in oskole mian yedafe tu bafte sonatiye shahr ino misazan.
bad migan bozorgtarine jahane.oskolam b ekhoda
sarbaze tabarestan narahat nasho . In supermarkta tu iran modee !!! har shahri in naro nadashtebashe aghab mandast .:):):):)
zadin tu khal

vallah, ina hamash az dastiye ke shahro keshvaro nabud konan
farda mibinin tu naghshe jahan hyper star zadano migan pishraft kardim,

didani injast ke ina ke az amrikao ina be in andaze "badeshun" miad, mian dasti dasti furushgaho nunvayio sabzi furushi haye sonatiye khodemuno be badbakhti mikeshunan ta ye furushgahe bozorge amrkayi-pasand besazan
 

·
Banned
Joined
·
1,690 Posts
Hypermarket dge.hala yekam bozorgtar.unam koja.
Hala ma tu sale 2012 hastim,dge in tabligha chiye.bozorgatrine donya ham bashe,hala chi shod.Farda mian migan ma bozorgtarin parchame jahano awizoon kardim,wa bozorgtarin sandewije jahano khordim.
In neshan az aghaboftedegie mast,na pishraft.
 

·
Registered
Joined
·
33 Posts
freddy bavar kon in kareh bozorgi nist ke ina mikonan . benazar man ageh unja aro be park tebdil mikardan kheile behtar bood. Man to alman zendegi mikonam . Inja poreh in hypermarkthast bavar kon ina supermarkteh bozorg ba bakhseh nonfood hastan.
 

·
Banned
Joined
·
1,690 Posts
Ahsan,manam 28 sal tu alman budam,hame keshwarhaye uruparo raftam,amrika ham budam,Tu khawarmiane ham gahstan,thailand wa hend ham raftan.
be in chizi ke ma migim hypermarket tu jahan migam supermarket bozorg.chizi jalebi nist.
Boro alman bebin,har manatghei dar shahr chandta dare az ina.aslan khandedare ma inaro post mikonim.fejr kon masalan tu sectione alman bian supermarketashunro post konan.az khande mimiran almania.
aslan in chizaro nabaiad post konim,mardom khandashun migire,fekr mikonan afghanestanim.
Ya ye pole kuchik misazan bade 6 saal tamum mishe.tu amrika 1 mahe zadan polo
 

·
Registered
Joined
·
2,146 Posts
ghabul daram dar meghyase donya chizi nist.vali dar meghyase iran mitune tu ye threade proje ja begire.masalan ma vase saxtemunaye 20tabaghe ham thread mizanim.age jahani negah konim masxarast.vali az dide iran vaghti negah mikonim ghabele thread dorost kardane
ke albate in be dalile aghab mundegie ma hast (moteassefane)
 

·
Moderator
Joined
·
1,236 Posts
I always find it funny how in these renders, they always have brand names like Gucci and Versace etc. when in reality these luxury brands 1) don't have official stores in Iran and 2) wouldn't ever open in a 'hypermarket' even if they were operating in Iran.

Iranians need to realize that the word 'hypermarket' means low-grade, mass-market, cheap quality and low prices. As some of you have mentioned (in Persian) that these types of developments are in fashion now in Iran, but a simply renaming to 'outlet' or 'shopping center' would be better.
 

·
Registered
Joined
·
14,924 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Lol are baba

Sadly walmart has more appeal to iranians than elegant boutiques

Its "mod" , another false and cheap understanding of modern complexes by iranians

Its like shahrvand , but that has a persian name so ooh its not classy

Name it hypermarket and it becomes a runway !

Its funny because if u go in the eafahan or tabriz blogs they make fun of eachother for lack of supermarkets
 

·
Registered
Joined
·
105 Posts
[Tabriz] 8 Behesht Trade & Amusement Center U/C

A Huge project with good progress and still no thread​
زیر زمین 2:
پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر 1200 خودرو / شوتینگ / تاسیسات پروژه هشت بهشت تبریز در 4 طبقه ساخته شده و طبقه دوم آن مجهز به آسانسور و رمپ برقی جهت هدایت مراجعین محترم به طبقه همکف و سایر قسمت های مجتمع می باشد.
این بخش از بنا مساحتی بالغ بر 35 هزار متر مربع را شامل می گردد. در این طبقه علاوه بر کاربری پارکینگ عمومی، قسمت مجزایی نیز برای پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری اداری پروژه در نظر گرفته شده است.
موتور خانه، بخش نگه داری، تجهیز و تعمیرات وسایل برقی مورد استفاده در پروژه در این طبقه قرار گرفته و علاوه بر آن واحد شوتینگ زباله نیز با تجهیزات کامل در این بخش از بنا قرار دارد.
زیر زمین 1 :
پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر 600 خودرو / پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری / پارکینگ اختصاصی معلولین و جانبازان / انباری در طبقه زیر زمین اول پروژه که فضایی بالغ بر 35 هزار متر مربع را شامل می شود علاوه بر آسانسور عمومی و پله برقی جهت دسترسی آسان به سایر طبقات، آسانسور مخصوص جانبازان و معلولین نیز در نظر گرفته شده است. علاوه بر این اختصاص پارکینگ جداگانه برای معلولین و جانبازان از دیگر پیش بینی های در نظر گرفته شده در این طرح است.
پارکینگ عمومی، انباری جهت شارژ روزانه کالا در فضایی بالغ بر 12 هزار متر مربع و اختصاص پارکینگ جدا گانه و مستقل برای واحد های تجاری مجتمع از دیگر ویژگی های طرح به شمار می رود.
همکف:
واحد های تجاری در متراژ های 30 تا 800 متر مربع / هایپرمارکت عظیم در 12000 متر مربع/ باغ ایرانی مفرح و رستوران سنتی در مرکز این مجموعه در 6000 متر مربع هشت بهشت تبریز پروژه ای است با طراحی بی نظیر، با زیر بنایی بالغ بر 170 هزار متر مربع که بر اساس آخرین طراحی های روز اروپا انجام گرفته است. طبقه همکف این پروژه با تلفیقی هنرمندانه از سنت و مدرنیته و با رویکرد احیای بافت تاریخی و سنتی بنا در قالب موزه آسیاب آبی، نمایشگاه آثار هنر دستی مردم آذربایجان و تبریز از بخشهای اصلی مجتمع بوده و با چشم اندازی زیبا و رویایی، تداعی گر باغ بهشت ایرانی خواهد بود. در این بخش از طرح واحد های تجاری درون بنا با مشاعات بالای 5 متر و ارتفاع بالای 8 متر قرار داشته، همگی جز مدرنترین واحد های تجاری روز دنیا محسوب شده و در ساخت، چینش و طراحی آنها برخوردار بودن از نور طبیعی و مصرف کم انرژی برا تامین روشنایی و استاندارد های لازم در خصوص طول دهنه مناسب برای تمام واحد ها کاملا رعایت گردیده است. واحد های تجاری مجتمع با متراژ های 25 – 800 متر همگی دارای بالکن بوده و نقطه ثقل مجتمع را تشکیل می دهند.
طبقه اول:
شهربازی سرپوشیده در 8000 متر مربع برای تمتم سنین / واحد های اداری و تجاری / فست فود و کافی شاپ / فضای نمایشگاهی / محل نگهداری کودکان نیم طبقه اول: تالار های پذیرایی مدرن و مجزا با امکانات و تجهیزات پیشرفته با چشم اندازی زیبا و ورودی و پارکینگ اختصاصی در ظرفیتهای 300 و 700 نفر پروژه هشت بهشت تبریز با تراکم سنجی مناسب و با در نظر گرفتن ایستگاه جهت سوار شدن و پیاده شدن مسافران از طریق تاکسی و مجاورت با ایستگاه مترو چهارراه لاله تجربه خریدی لذت بخش و به دور از مشکلات ترافیکی را برای مردم برنامه ریزی کرده است.
دو بلوک شمالی و جنوبی این طبقه توسط رینگ شیشه ای زیبایی با یکدیگر ارتباط داشته و چشم انداز آن را باغ ایرانی با فضای کاملا سنتی و آرامش بخش تشکیل می دهد. در طبقه اول مجتمع مهدکودک با تمامی امکانات سر گرمی و بازی جهت نگهداری و پرورش خلاقیت کودکان و آرامش خیال والدین در نظر گرفته شده است تا زمینه ی تسهیل خرید با خیالی آسوده برای والدین به خوبی فراهم گردد.
دفتر مدیریت و پرسنل هشت بهشت در طبقه اول بنا قرار داشته و علاوه بر اینها ، سالن آمفی تاتر آن یاد بودی است از ارج هنر نمایش در تبریز و محلی برای گرد آمدن هنرمندان و علاقمندان به هنر نمایش در تبریز.
طبقه دوم:
هشت بهشت تبریز پروژه ای است با بیشترین وسعت و کمترین طبقات، سعی مدیران این پروژه بر این است تا رفاه زندگی برای آرامش بیشتر همشهریان با کم کردن طبقات و در بستر زندگی بگسترانند. آرامش این نوع از معماری در باور مردم ناشی از حس درونی و اثری اثبات شده است و رعایت آن به پاس زنده کردن معماری سنتی شهر تبریز و گره زدن حضور مردم تبریز در این پروژه با حسی بر خواسته از فرهنگ و سنت ایرانی صورت پذیرفته است. در طبقه دوم و فوقانی مجتمع سه سالن و تالار مجزا برای برگزاری مراسم یادبود های مردم در نظر گرفته شده است این تالار ها با ظرفیت متفاوت 300 تا 700 نفر بوده و برای دسترسی به این سالن ها آسانسور و پارکینگ مجزا پیش بینی شده
است تا مهمانان و برگزار کنندگان در این تالار ها بدون تماس با سایر بخش های مجتمع به اجرای مراسم خود بپردازند.

سالن هایپرمارکت مدرن و وسیع پروژه با مساحت 12 هزار متر مربع در این بخش از مجتمع طراحی شده است. این سالن این سالن با امکاناتی مجهز و مدرن و سیستم تهویه طبیعی و با برخورداری از نور کاملا طبیعی و سقف های شیشه ای مدرن از بزرگترین سالن های هایپرمارکت در شمالغرب کشور محسوب می شود.
در هایپرمارکت هشت بهشت واحد نانوایی برای پخت انواع نان، واحد قنادی برای تهیه انواع شیرینی نیز پیش بینی شده است. دسترسی به این سالن با توجه به پارکینگ بزرگ پروژه که گنجایش بیش از دو هزار خودرو را دارد از سه طریق مجزا ی خیابان آزادی، خیابان دکتر قریب (کوی فیروز)، خیابان امیر کبیر امکان پذیر خواهد بود.

اختصاص فضایی وسیع و دلگشا در جلوی واحد های تجاری برای رفع خستگی مشتریان با در نظر گرفتن کافی شاپ و سایر امکانات رفاهی از موارد در نظر گرفته شده برای این بخش است. برای ارتباط برند شمالی و جنوبی پروژه رینگ شیشه ای بسیار زیبایی طراحی گردیده است که هنگام عبور از آن، چشم انداز این پل را باغ ایرانی با آب نمای زیبا و با ویژگی معماری سنتی تشکیل می دهد.
باغ ایرانی پروژه که بالغ بر 6 هزار متر مربع وسعت دارد 4 ساختمان را که همگی قدمتی تاریخی داشته و قبلا از آنها به عنوان انباری و سالامبورسازی استفاده می شده، در خود جا داده است. این ساختمان ها با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و با اختصاص هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان توسط مدیریت پروژه به طرز زیبایی احیا گردیده و از آنها به عنوان فضای نمایشگاهی – موزه و رستوران سنتی مجتمع با گنجایش حدود 700 نفر استفاده خواهد شد.

شهر بازی مجتمع واقع در طبقه اول بنا با متراژ 8000 متر مربع در نوع خود، هم از نظر وسعت و هم از نظر امکانات در نظر گرفته شده، در ان بی نظیر یا کم نظیر است. مسقف بودن این سالن با توجه به سردسیر بودن منطقه آذربایجان و تبریز امکان بهره مندی از این سالن را برای طول سال فراهم فراهم گردیده است. در این سالن امکان بازی و سرگرمی برای تمامی سنین و خانواده ها با سود جستن از تجهیزات روز ورزشی دنیا نظیر سالن بولینگ، سینمای سه بعدی و سایر امکانات متناسب با فرهنگ مردم ایران فراهم گردیده است. فود کورد های متنوع شامل کافی شاپ ها و فست فود ها با 2400 متر مربع زیربنا در طبقه اول مجتمع قرار دارد تا ذایقه مشتریان خود را به خاطره خوش حضور در این مجتمع گره بزنند و لحظاتی متفاوت برای آنها رقم بزنند.


to see more visit :
http://hbtn.ir/videos/
http://hbtn.ir/gallery/
 
1 - 20 of 27 Posts
Top