SkyscraperCity Forum banner

[Tabriz] General Projects and Developments

193431 Views 599 Replies 50 Participants Last post by  Batista12

‪ ۱۲‬پروژه مشاركتي در طرح جنگل كاري عينالي اجرا خواهد شد

تبريز ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۲/۱۴‬
داخلي.اجتماعي.شهري.گردشگري
‪ ۱۲‬پروژه مشاركتي با ‪ ۵۲‬ميليارد و ‪ ۶۹۰‬ميليون ريال سرمايه‌گذاري در طرح جنگل كاري عينالي تبريز اجرا خواهد شد.

اين تصميم سه‌شنبه‌شب در شوراي سازمان توسعه و عمران عينالي به تصويب رسيد و مقرر شد نحوه واگذاري و اداره كردن پروژه‌هاي فوق در نشست‌هاي بعدي بررسي شود.

ايجاد محورهاي گردشگري ( باغ رستوران و باغ ويلا )، ايجاد مجتمع‌هاي ورزشي روباز، هتل آپارتمان، باغ وحش، باغ پرندگان و رستوران سنتي به ترتيب با سرمايه‌گذاري‌هاي دو، يك، چهار، پنج و دو ميليارد ريالي از جمله پروژه‌هايي است كه به تصويب رسيد.

همچنين ساخت قهوه‌خانه سنتي با يك ميليارد ريال، مجتمع شهربازي با ‪۱۰‬ ميليارد ريال، مجتمع خدماتي با دو ميليارد ريال، هتل مرتفع شهر با ‪۱۲‬ ميليارد ريال و احداث تله كابين با مشاركت شركت‌هاي خارجي با ‪ ۲۰‬ميليارد ريال اعتبار از ديگر پروژه‌هاي مشاركتي در عينالي مي‌باشد.

استاندار آذربايجان شرقي در اين نشست با تاكيد بر لزوم تدوين و تصويب طرح تفصيلي پروژه عينالي گفت: با تدوين اين طرح كليه پروژه‌ها و برنامه‌هاي مورد نظر با طراحي مناسب و حساب شده اجرا خواهد شد.

محمدعلي سبحان‌الهي افزود: براي اجراي پروژه‌هاي مشاركتي بايد رايزني و مذاكرات مطلوبي با سرمايه‌گذاران بخش خصوصي صورت بگيرد.

سازمان عمران و توسعه عينالي و پارك طبيعت تبريز چندي پيش توسط وزارت كشور در چهار فصل، ‪ ۳۸‬ماده، ‪ ۳۵‬تبصره و‪ ۹۰‬بند تصويب شد كه حفاظت از منابع طبيعي و چشم‌اندازهاي طبيعت، مطالعه، طراحي و احداث و بهره‌برداري از گردش- گاه‌هاي كلان شهر تبريز را برعهده دارد.

پروژه ايجاد مجتمع تفريحي جنگل كاري عون بن علي در ارتفاعات يكهزار و ‪ ۸۰۰‬متري شمال تبريز شامل دو هزار هكتار جنگل كاري است.

همچنين در سطح ‪ ۶۰۰‬هكتار از اين اراضي عمليات تقويت پوشش مرتعي صورت گرفته و قرار است با شيوه آبياري قطره‌اي تحت پوشش كاشت درختان جنگلي قرار گيرد.

در ارتفاعات كوه‌هاي عون بن علي تبريز دو مقبره قرار دارد كه گفته مي‌شود از نوادگان و بازماندگان امام اول شيعيان هستند.

(‪(۵۸۷/۲۵۴۳‬
1 - 13 of 16 Posts
What I have heard, It`s the central building of Saderat Bank.
Unknown tower
Located in Valiasr Jonubi, Near Shahriyar SQ (Hotel Marmar SQ)
Sounds good if it's a commercial tower. Do you know the location? Is it anywhere near Shah Goli or Valiasr?
Boulevard Commercial & Office Complex Building


پروژه تجاری اداری بلوار در زمینی به مساحت ۱۱۹۱۶ متر مربع در حد فاصل بلوار شهریار و بلوار

جام حم واقع شده است. این بنا دارای ۱۲۰ واحد تجاری و اداری در ۱۲طبقه است که از این تعــــداد

۲ طبقه "زیر زمینی" به پارکینگ اختصاص داده شده است.پارکینگ این مجتمع در هر طبقه گنجایش

۱۱۵ خودرو را دارد که دسترسـی به آن از طریق ۲ دستگاه آسانسور و یک راه پله تعریف شده است

همچنین فضای تهی مرکزی "void" موجب تامین دید گسترده واحدهای تجاری و اداری نسبت به

همدیگر می شود. ویژگی برجسته ی مجتمع ، نحوه ارتباط طبقات با یکدیگر است. که در آن ضمن

تامین ارتباط عمودی طبقات از طریق پله برقی ها و آسانسورهای شیشه ای مشرف به وید ، طبقات

با شیب ملایمی به هم مرتبط اند. همچنین از دیگر ویژگیهای این مجتمع می توان به : همجواری با

بلوار استاد شهریار شاهراه ارتباطی شرق و غرب شهر و نیر قرار گرفتن در مجاورت ایستگاه شماره۶

مترو اشاره کرد​

Tabrizim.blogfa.com
Tabriz City Muncipality (2)
Tabriz City Hallبرج زمرد
Tabriz Trad Centre


Mehr residential Building
Atig project

شهردار تبريز خبر داد:
اجراي بيش از 600 پروژه عمراني در تبريز


خبرگزاري فارس: شهردار تبريز گفت: اجراي بيش از 600 پروژه و طرح عمراني بزرگ و كوچك با مجموع 3 هزار و 440ميليارد ريال اعتبار عمراني در دستور كار شهرداري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز، عليرضا نوين امروز با حضور در صحن علني شوراي اسلامي شهر، طي گزارشي جامع عملكرد و برنامه*هاي عمراني و مالي شهرداري در سه ماهه اول سال*جاري و نيز برنامه*هاي آتي شهرداري را تشريح كرد.
وي با اعلام اينكه ابلاغ ديرهنگام بودجه سال*جاري از سوي فرمانداري عملا موجب ركود و بلاتكليفي برخي برنامه*هاي عمراني شهرداري به ويژه پروژه*هاي در دست اجرا شد، گفت: مجموع درآمد تحقق يافته سازمان*هاي تابعه شهرداري در سه ماهه اول سال جاري 19 درصد و ميانگين درآمد محقق شده مناطق 10گانه افزون بر 36 درصد بوده با اين حال از نظر كمي و كيفي، اجراي افزون بر 600 پروژه و طرح عمراني بزرگ و كوچك با مجموع 3 هزار و 440 ميليارد ريال اعتبار عمراني در دستور كار شهرداري است.
شهردار تبريز اظهار داشت: تلاش براي اتمام و بهره*برداري از پروژه*ها و طرح*هاي عمراني خدماتي نيمه تمام شهرداري در سال*جاري را اولويت اصلي شهرداري برشمرد و افزود: پروژه*هايي چون مسيرگشايي ايده*لو، بازار سوغات تبريز، رستوران و پارك شادي پارك مسافر بلوار استاد شهريار، تالار اجتماعات 29 بهمن طبقه فوقاني بازار سوغات، سه سالن اجتماعات جديد، ادامه توانير به افلاك*نما، سه پارك شادي در مناطق سه، شش و هفت، قطعه آخر طرح ساماندهي مهرانه*رود، طرح توسعه استخر باشگاه شهرداري، مسيرگشايي درب گجيل، حسينيه گلزار شهدا، پاركينگ مجموعه بلوك گلستان، آماده*سازي كوي فرشته، مركز همايش*هاي شهرداري در باغ گلستان، پاركينگ و المان، آغاز عمليات اجرايي پروژه*هاي مسكن مهر مشاركتي شهرداري با دولت، پروژه دفع آب*هاي سطحي دامنه*هاي عون*بن*علي، پارك و بوستان رسالت، فاز اول طرح تبادل شرق تبريز، كمپينگ ورودي شرق تبريز، ادامه نهضت آسفالت، تسريع در طرح پارك كوهستان، اتمام پل ارتباطي به پارك فجر، خيابان رودكي، تله*كابين عون*بن*علي، فرهنگسراي الغدير، ساختمان جديد مركز علمي كاربردي شهرداري، نصب 40 دوربين جديد در تقاطع*هاي شهري، نردبان 52 متري آتش*نشاني، راه*اندازي سه ايستگاه سيار آتش*نشاني، شش سالن چند منظوره، فروشگاه و مركز خريد پل كابلي، احداث 50 واحد براي انتقال و استقرار مشاغل مزاحم در منطقه مايان، اتمام چند مسيرگشايي و شش پل عابرگذر از جمله مهم*ترين پروژه*هاي در دست اجراي شهرداري است كه تلاش مي*شود تا پايان سال*جاري و به ترتيب نسبت به اتمام آنها اقدام شود.
شهردار تبريز در ادامه همچنين برنامه*ريزي براي اجراي سريع پروژه*هاي جديد در سال*جاري را از ديگر اولويت*هاي شهرداري برشمرد و افزود: آماده*سازي شهرك خاوران، احداث پارك بانوان منطقه 4، پايانه اتوبوسراني شرق تبريز، ايستگاه شفت مترو قراملك، طرح پايدارسازي كنارگذر شمالي، احداث پل ارتباطي در انتهاي راسته كوچه، عقد قرارداد احداث 25 زمين چمن مصنوعي ورزش در مناطق و محلات مختلف، آبرساني از ميدان چايي به پارك كوهستان، طرح كاشت يك ميليون درخت در سطح شهر، ادامه ده*ها مسيرگشايي در نقاط مختلف شهر، احداث سه باب كتابخانه جديد و ايجاد باند ويژه دوچرخه به طول پنج كيلومتر از اهم طرح*ها و پروژه*هاي سال*جاري شهرداري است.
نوين در ادامه به عملكرد شهرداري در حوزه جذب سرمايه*گذاري اشاره و تصريح كرد: تاكنون افزون بر 2 هزار و 40 ميليارد ريال پروژه مشاركتي در سطح شهر تبريز به بهره*برداري رسيده و علاوه بر آن 11 پروژه به ارزش تقريبي 1720 ميليارد ريال بين 50 تا 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارند.
وي افزود: همچنين شش پروژه مشاركتي به ارزش 3 هزار و 460 ميليارد ريال بين 10 تا 50 درصد و 46 پروژه به ارزش 2 هزار و 770 ميليارد تومان با 10 درصد پيشرفت فيزيكي در دست اجراست ضمن اينكه 19 هزار ميليارد ريال پروژه مشاركتي نيز در مرحله تفاهم هستند.
شهردار تبريز در ادامه گفت: اگرچه بودجه سال*جاري در سه ماهه اول به دليل مسائلي كه قبلا اشاره شد، كمتر از پيش*بيني محقق شده، اما بر خلاف برخي ادعاها همين بودجه تحقق يافته در بخش جاري هزينه نشده و روند اجراي پروژه*ها گوياي فعاليت شهرداري در پيشبرد برنامه*هاي عمراني است.
شهردار تبريز، تلاش براي تداوم نهضت آسفالت معابر، اتمام پروژه*هاي نيمه تمام، تسريع در اجراي پروژه*هاي جديد، تداوم روند جذب سرمايه*گذاري بخش خصوصي، جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و تحقق كلي اهداف و برنامه*هاي توسعه تبريز را از اهم برنامه*ها و اولويت*هاي كاري شهرداري برشمرد.​

شهريور ماه امسال؛
فاز نخست تله*كابين تبريز به بهره*برداري مي*رسد

خبرگزاري فارس: شهردار تبريز گفت: فاز نخست تله*كابين تبريز شهريور ماه امسال در ارتفاعات كوه عون بن علي به بهره*برداري مي*رسد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز، عليرضا نوين با اعلام اين مطلب اظهار داشت: براي فاز اول اين پروژه كه 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، بيش از 67 ميليارد ريال هزينه شده است.
شهردار تبريز با اشاره به اينكه ارتفاع دكل*هاي نصب شده براي تله*كابين عون*بن*علي به تعداد شش عدد كابين هشت تا 34 متر متغير است، تاكيد كرد: اين پروژه از پشت پاركينگ عون بن علي و از دامنه كوه آغاز و در ارتفاعات آن پس از رد شدن از دره مشرف به رستوران به پايان مي*رسد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با عنوان اين مطلب كه يك*هزار نفر در يك ساعت مي*توانند توسط اين تله*كابين جابه*جا شوند، گفت: با حركت تله*كابين از دكل دوم به سوم، مسافران با عبور از صخره*ها ديد كاملي از شهر خواهند داشت، عبور از دكل چهارم و پنجم نيز از كنار مسجد عون*بن*علي و يادمان شهداي گمنام خواهد بود و نقطه زيباي اين مسير عبور از دره مقابل رستوران به عمق 200 متر و به طرف انتهاي مسير است.
نوين در ادامه سخنان خود تاكيد كرد: براي آسايش خانواده*ها در كنار ايستگاه اول اين پروژه امكاناتي نظير پاركينگ اتومبيل ،سرويس بهداشتي، رستوران، نمازخانه و ديگر زيرساخت*هاي رفاهي احداث مي*شود.
شهردار تبريز همچنين گفت: فاز دوم تله كابين تبريز در آينده نزديك از ارتفاعات عون*بن*علي تا سد شهيد مدني و فاز سوم آن از سد شهيد مدني تا ارتفاعات كوه «دند» به عنوان طولاني*ترين تله*كابين كشور ادامه خواهد يافت.
اضافه مي*شود، طرح تله*كابين عون*بن*علي به عنوان يكي از پروژه*هاي مشاركتي شهرداري تبريز از جمله طرح*هاي پيش*بيني شده و مصوب شوراي اسلامي شهر در قالب برنامه پنج ساله توسعه و عمران شهري موسوم به تبريز 90 به شمار مي*رود كه تنها به فاصله*اي كوتاه از برپايي همايش فرصت*هاي سرمايه*گذاري و با حضور وزير كشور كلنگ زني و مراحل اجرايي آن آغاز شد.
كلانشهر تبريز كه در حال حاضر و در سايه آينده*نگري مديران شهري به ويژه شهرداري، با جذب ده*ها هزار ميليارد ريال سرمايه*گذاري بخش خصوصي، گوي سبقت را از ديگر كلانشهرها ربوده و به مهد سرمايه*گذاري ايران بدل شده است، چندي پيش و با آغاز مراحل ساخت تله*كابين در فاصله چهار كيلومتري ارتفاعات عون*بن*علي تا ارتفاعات بالادست سد شهيد مدني، يك گام ديگر به سمت تحقق اهداف توسعه كوتاه مدت خود برداشت تا با اجراي اين پروژه رفاهي تفريحي، جاذبه*هاي گردشگري مركز شمال غرب كشور بيش از پيش افزايش يابد.
تله*كابين عون*بن*علي كه با مشاركت شهرداري تبريز به عنوان كارفرما، اتاق بازرگاني اسكانديناوي و ايران به عنوان مجري و شركت مهندسان مشاور سبزانديش پايش به عنوان مشاور طرح در حال اجراست، افزون بر 70 ميليارد ريال هزينه در بر خواهد داشت و تمام تجهيزات و امكانات فني آن از شركت دوپل ماير اتريش خريداري شده است.
بر اساس مطالعات انجام گرفته، طول افقي تله*كابين در فاز اول يك*هزار و 450 متر و طول شيب*دار آن يك*هزار و 480 متر خواهد بود، ميانگين تغيير ارتفاع پروژه نيز 261 متر پيش*بيني شده است.
طرح تله*كابين عون*بن*علي با ميانگين حداقل 12 و حداكثر 24 كابين طراحي شده و با پيش بيني شش دكل يا برج، كار جابه جايي كابين*ها انجام خواهد گرفت.
همچنين براساس محاسبات انجام يافته كل زمان سفر در هر مسير رفت و برگشت از طريق تله*كابين در فاصله چهار كيلومتري عون*بن*علي تا ارتفاعات بالادست سد شهيد مدني شش دقيقه و 24 ثانيه است و در هر شش ثانيه نيز يك كابين در رفت و برگشت خواهد بود.

علاوه بر اين تله*كابين مذكور با ظرفيت جابه*جايي يك*هزار مسافر در ساعت طراحي شده و سيستم هدايت آن با قدرت 191 كيلو وات عمل خواهد كرد.
با احداث تله*كابين عون بن علي، اين منطقه به يكي از نقاط توريستي و تفريحي تبريز تبديل و سالانه پذيراي صدها هزار نفر از شهروندان، ميهمانان و گردشگران داخلي و خارجي خواهد بود.
علاوه بر اين وجود طبيعت بكر دامنه*هاي عون بن علي و طرح*هاي جنگلكاري اين ارتفاعات با امكانات تفريحي و رفاهي چون رستوران، پارك*هاي تفريحي، شهر بازي و ديگر امكانات، بر جاذبه*هاي اين پروژه خواهد افزود.​
biroon az shahre?? lol ?? kheili doore ke, valy khob bazam khooobe
@mr.soroush: birun az shahr untori nist,az balaye kuh shuru mishe ta payinesh(kenare shahr),vali garare edame bedan ke chand khate dige az ruye khode shahr ham rad shan

etelayi nadaram az unyeki projehaye page1,hata akso linke bishtareshunam nemitunam bebinam :eek:hno:
Biroon hesab nemishe, chun kheyli az mardome shahr har hafte unjan! dar zemn fazhaye baadi az shahr rad nemishe edame peyda mikone be sadde Shahid Madani va Kuhe Dand. :cheers:
Be nazare man bayad ye Topic mostagel baraye Telecabine Tabriz dashte bashim.

FreddyB jan man baladam dorost konam vali behtare modiran dorost konan va posthaye marboote ro ham entegal bedan be topic jadid.
cherake na?mituni doros koni..
شهردار تبريز:
طرح ترامواي تبريز نهايي مي*شود


خبرگزاري فارس: شهردار تبريز از نهايي شدن مراحل مطالعاتي طرح راه*اندازي تراموا در تبريز خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز، عليرضا نوين با اعلام اين مطلب هدف از اجراي طرح تراموا در تبريز را توسعه شبكه حمل و نقل درون شهري و كمك به تسريع جابه جايي مسافر از طريق ايجاد شبكه*هاي تركيبي ترافيكي اعلام كرد.
وي خاطرنشان كرد: طرح راه*اندازي تراموا كه از سال گذشته در دستور كار شهرداري تبريز قرار گرفته و به تصويب شوراي اسلامي شهر نيز رسيده در حال طي مراحل نهايي مطالعاتي است و پس از اتمام و تأييد اين مطالعات عملياتي خواهد شد.
شهردار تبريز، احداث تراموا در تبريز را احياگر «قونقاي» قديم تبريز در بيش از يك صد سال گذشته دانست و افزود: تبريز و شهروندان تبريزي با تراموا يا همان قونقاي قديم بيگانه نيستند و در يك صد سال گذشته به عنوان نخستين شهر ايران از اين وسيله نقليه استفاده مي*كردند.
وي در عين حال افزود: تبريز نخستين شهر ايران خواهد بود كه طرح تراموا به عنوان يكي از شبكه*هاي حمل و نقل مدرن درون شهري جهان در آن اجرا مي*شود و به دليل نقش اين سامانه در جابه جايي سريع و موثر مسافر و مديريت هدفمند ترافيك درون شهري مورد توجه شهرداري تبريز قرار گرفته است.
شهردار تبريز در ادامه ابراز اميدواري كرد با اتمام مراحل مطالعاتي اين طرح، ترامواي تبريز از سال آينده وارد فاز عملياتي اجرا شود.​
1 - 13 of 16 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top